Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek van valami megoldá...

Szerintetek van valami megoldás erre? (Audi A4 szervó)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kint ragadtunk külföldön, mert az autóból ömlik a szervó olaj. Ha rátöltök, akkor kb 15km-t lehet vele elmenni és utána újra kell tölteni, mert furcsa hangok jönnek elő kormányozásnál. Tehát nem mertünk vele haza indulni 1400 km-t. Elvittük szerelőhöz, aki megnézte és azt mondta, hogy új kormánymű kellene bele, de ő ezt nem csinálja meg, mert nem tud alkatrészt beszerezni hozzá.

Szerintetek meg lehet oldani úgy átmenetileg ezt az olajfolyást, hogy haza tudjunk menni vele, és otthon elvinnénk egy normális szerelőhöz, aki tudna is kezdeni vele valamit. Mert itt a környéken 1 szerelő van, de ezek nem normálisak.


Ez egy Audi A4 B6 2003 2.0 Petrol


Eddig ennek a kocsinak semmi baja nem volt, új műszaki van rajta, nem tudom,hogy jött ki rajta ez a probléma.



2020. ápr. 5. 22:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az új műszaki semmit nem jelent. A haverom haverjának a haverja tud olyat, hogy akkor is átmegy, ha csak a négy ülés van a helyszínen. Nem kell megállítani az olajfolyást, max hazajössz szervó nélkül. Tolj be egy zsíroskenyérrel többet.
2020. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól van de az nem veszélyes szerinted ha az autópályán 130 km/h-val elmegy a szervó ?
2020. ápr. 5. 22:56
 3/11 anonim válasza:
Azzal tisztában vagy mi az a szervó? Nem basztatásból, csak kérdezem.
2020. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1-es: Na igen csak járó motornál a szervószivattyút üresen forgatja a motor. Annak meg úgy gatya lesz igen hamar.
2020. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy autó zseni (nő vagyok) de gondolom a szervó az a kormányzást segíti elő. Amikor kifogy az olaj a tartályból olyan hangja van a kormányzásnak mintha el akarna törni valami. Ezért nem mertem elindulni a kocsival! De én lennék a legboldogabb hogyha elindulhatnek haza!
2020. ápr. 5. 23:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne indulj el vele! Az egy dolog hogy nem lesz rásegítés, ez lenne a legkevesebb.

Ha nincs olaj, megszűnik a szivattyú kenése, rövid időn belül meg fog ragadni. Akkor majd elkezd csúszni a szíj rajta, ami ezt túl sokáig nem fogja tolerálni ezert leszakad. Ilyenkor elmegy a töltés is, mivelhogy a generátort már nem hajtja semmi. Innentől addig tudsz menni, ameddig le nem merül az akku. 1400 kilométer így esélytelen, ráadásul tönkreteszed a szivattyút is.


Kormányműnél ennyire nem szokott folyni az olaj (persze nem lehetetlen). Holnap vigyétek egy normális szerelőhöz, mást nem nagyon tudtok csinálni.

2020. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj ez az egyetlen szerelő 150kmen belül! Ez meg csak a kormánymű cserét mondja de nem tud hozza alkatrészt beszerezni.
2020. ápr. 5. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Vegyetek itthon alkatrèszt, bontottat. Alvàzszàm alapjàn meg lehet nézni a kompatibilitàst. Kinn tegye be a szerelö.

1500kmröl nem éri meg hazatrailereztetni. Kb 250e ft alsóhangon.


Másik opció, hazajössz tömegközlekedve (oszkár akár), itthon megveszed, kiviszed amikor már lehet.

2020. ápr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy jó szerelőnek kellene megnézni.

Mert lehet hogy egy csatlakozás, tömitésnél engedi, az kizárt hogy maga a kormánymű repedjen el. Ha pedig tömítés hiba van akkor meg is lehet csinálni.

De igy ne induljatok el mert a szervószivattyút is tönkre teszi és ha ez is megszorul az ékszíjat is ledarálja.

2020. ápr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is jártam így, csak Renaultval. Az első sarki szerelő először húzta a száját, aztán megtákolta a csövet, ami elrepedt. Egy 10 ezrest adtam neki, de annyit se kért.
2020. ápr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!