Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érné meg kocsit fenntartan...

Nem érné meg kocsit fenntartani ha csak heti par alkalomra kene, jobban megeri taxizni?

Figyelt kérdés

Pl kèsös tipus vagyok gyakran kell munkahelyre illetve a nagycipekedös bevasarlasokra sem artana vagy ha messzebb kell menni plane gyerekkel aki nem birja az utat neg vele 1 oraig tart egy 10 perces ut is gyalog.

Plane hogy nyaralni is azert nem jarunk mert vonatut eleven gyerekkel maga a pokol.


Allandoan taxikat hivok.

Ugy erzem jobb lenne egy kisebb olcsobb kocsi.

Mennyit visz el egy kiskategorias havonta?


2020. ápr. 9. 08:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Minden költsegevel együtt. Biztositas ado stb?
2020. ápr. 9. 08:54
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Számold ki, hogy havonta átlagban mennyit költesz taxira. Ha ez meg van, tedd fel újra ezt a kérdést s úgy talán kapsz elfogadható válaszokat.
2020. ápr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kocsifenntartasi költsegekre vagyok kivancsi.

Ha megvan hogy x összeg akkor tudok vele kalkulalni is.

2020. ápr. 9. 09:54
 4/13 anonim válasza:

Sokat. Nem érné meg.


Késős típus vagy? Megérné leszokni erről, és normálisan beosztani az idődet.

Többször menj vásárolni (nem most, majd ha vége a járványnak), hogy ne kelljen annyit cipekedni, és meg van oldva.

Hova "kell" messzebb menni gyerekkel? Hány percnyire van az a messzebb, ahova "kell" menni és milyen gyakran "kell"? Nem kell. Nyaralni, vonatozni főleg nem, teljesen szabadon választott.

2020. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem éri meg kevés használatra az autó fenntartása.

"gyerekkel aki nem birja az utat".

Ez mit jelent, mert ha taxiba nme bír meglenni akkor autóban még rosszabb mert plusz arra is figyelni kell.

Azt senki nem tudja mennyibe van egy autó fenntartésa, mert nagyon kevesen írnak fel minden kiadást.

De még az se jelentene semmit ha pontosan leírná valaki, mert ha vennél egy kocsit biztos nem annyiba kerül neked , mint nekem.

AZt se értem mi az hogy " késős tipus vagyok "

Kocsit a legtöbb ember csak hobbiból vesz, aztán azzal jár mindenhová.

2020. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Veszel egy 50 lovas Ford Fiestát aztán csak tankolni kell, 7 litert eszik városba, b10-be 6600 a kötelező rá (Apum nevén van nekem asszem b0-ba 15 lenne negyed évre) 2 évente 100 ezret költök rá , többet nem is vagyok hajlandó.


Ez olcsóbb és kényelmesebb mint a Swift mivel a Swift nem a legbiztonságosabb, tehát ha lenne gyerekem Fiestába tenném, nem Swiftbe. Mondjuk a Swift kedvesebb számomra.

2020. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fenntartás szempontjából nagyon nem mindegy, hogy mennyi a keret, mekkora és milyen autóra lenne szükséged, hol és hogyan fogod használni.

Viszont azon, hogy pontatlan vagy a gyerek meg neveletlen nem fog segíteni az autó, sőt potenciális balesetforrás leszel. Kapkodsz, rohansz, gyorshajtasz, figyelmetlen vagy, mellette még a gyerek is elvonja a figyelmed.

2020. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy autó vásárlása sose kifizetődő szvsz.

Eleve ha nem is használod kell fizetni biztosítást, teljesítményadót. Kell tankolni ha jársz vele, kötelező karbantartás. Váratlan kiadások.


Én másfél misiért vettem autót, 4 év alatt költöttem rá üzemanyaggal kötelező karbantartással 1 millió körül.


Ha meg maradtam volna a buszozásnál akkor lenne kb havi 7 ezer havonta az összvonalas bérlet. Szóval csupán a kényelem miatt nem biztos, hogy megéri autót venni.

2020. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
[link] olaj+szűrő 15-50eft , biztosítás 15-60eft, casco 15-30eft, teljesítményadó 15640ft
2020. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem igy megy hogy kis kategória ennyi .

Nagyon függ attól milyen autót fogsz ki , mi az ertekvesztese mikor miket veszel hozzá

2020. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!