Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érné meg kocsit fenntartan...

Nem érné meg kocsit fenntartani ha csak heti par alkalomra kene, jobban megeri taxizni?

Figyelt kérdés

Pl kèsös tipus vagyok gyakran kell munkahelyre illetve a nagycipekedös bevasarlasokra sem artana vagy ha messzebb kell menni plane gyerekkel aki nem birja az utat neg vele 1 oraig tart egy 10 perces ut is gyalog.

Plane hogy nyaralni is azert nem jarunk mert vonatut eleven gyerekkel maga a pokol.


Allandoan taxikat hivok.

Ugy erzem jobb lenne egy kisebb olcsobb kocsi.

Mennyit visz el egy kiskategorias havonta?


2020. ápr. 9. 08:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Rokonok között van egy Clio 1.2, vidék és B4 a bónusza. A kocsi árát és átírását nem számolva, csak a benzin, olajcsere, biztosítás, teljesítményadó, műszaki és 1-2 apróság javítása a 4 évre visszaosztva havi 15-20 ezer körül jött ki neki. Ennyibe kerül egy kiskocsit fenntartani ha csak boltba jársz vele heti 1-2 alkalommal. Ugye ez nem fix, hanem ugrál, tehát hónapokig mondjuk 5 ezrek vagy semennyi amit költeni kell rá, majd mikor lekopik a gumi pl. akkor hirtelen 50 ezret rá kell költeni egyszerre stb.

Bár ezt nehéz kiszámolni, mert lakóhelytől és bónusz fokozattól is függ a biztosítás pl.

2020. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem megeri es most nem azt mondom hogy anyagilag hanem a kenyelem miatt.

Taxira varni kell de az auto ott a hazad elott es akkor ulsz bele mikor akarsz.

Ha kesesben vagy es taxit hivsz akkor nem valoszinu hogy meguszod a kesest mert ido mire a taxi a hazadhoz ersz. Ha busszal jarsz dolgozni ami 1 ora akkor ugyan az a tav kocsival lehet hogy csak 30-40 perc.

Ha kesesben vagy es nincs mar 1 orad hogy odaerj akkor kocsiba ulsz es lehet hamarabb is odaersz mint kellene.

Nekem az elso autom 3 evig volt meg es kb 250-300 at koltottem ra ugy hogy ebben benne volt javitas, abroncsok, olajcsere.

Tehat durvan 100.000 evente. Viszont ha pl veszel uj gumikat 60 ert akkor azt tudod hasznalni akar 4-5 evig is de nekem nem volt meg olyan sokaig az auto. Ha ugy veszem meg hogy uj gumikkal akkor nem is kellett volna cserelnem 3 ev alatt es igy 60at megsporolok.

2020. ápr. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utolsó jó amit írtál de elfelejtetted a biztosítást teljesítmény adót, értékvesztést számolni ergo már igy ránézésre érezhető hogy több mint 100 százalékos hibahatárral szamoltal :):):


Reálisan nézve úgy veszünk autót hogy autótól függően havi 30-100e Ft van a fenntartására plusz üzemanyag. Ez az összeg autó és szerencsefuggo egyben . De van ilyen kalkulátor a kiszamolo blogon, nagy mázlista az aki őszintén és helyesen kitölti és 50ezer per hó alatti érték kijön.

2020. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!