Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 15km/h-ra lelassulok akkor...

Ha 15km/h-ra lelassulok akkor hányasba kell váltani?

Figyelt kérdés

Pl. Ha megyek a városban és valaki megy úgy előttem és le kell lassítanom 10-15re akkor mindig egyesbe teszem de mindig lefulladok.

20tól szoktam kettesbe rakni

Hogyan előzzem meg azt hogy ne fulladjon le? Mindig lefulladok van hogy újra indítom és másodszorra is. Alig merek már vezetni

Kezdő vezető vagyok


2020. ápr. 15. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az autó nem fullad le akkor sem, ha leugrasz a kuplungról, ez baromság. Ha tényleg mész 1-ben, aztán hirtelen lerohad az autó, ott gondok vannak. Mellesleg, ha ennyire félsz, tényleg inkább járj busszal.
2020. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Induláskor sose fulladok le amikor pl lámpánál álló helyzetből indulok el
2020. ápr. 15. 16:37
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet én vagyok a hülye, de nekem azt tanították, hogy az egyes fokozat elindulásra van


Amúgy az 1,2/87 LE kocsimmal sík terepen 15-20 km/h az hármas, emelkedőn kettes, lejtőn négyes

2020. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

A lefulladásos dolgot már elmagyarázták neked, hogy nem ettől van, de egyébként meg próbáld ki a következőt:

Kettesben vedd el a gázt, és hagyd lassulni az autót 15 km/h-ig, majd lépj a gázra. Ha szokatlanul "dadog" a motor, esetleg egy kis remegést is érzel, és alig gyorsul az autó, akkor túl sok neki a kettes, és érdemes visszaváltani.

Ha oké, akkor maradhat a kettes. Ez esetben próbáld ki ugyanezt 10 km/h-nál is: ott már igen valószínű, hogy dadogni fog, és kéri a visszaváltást.

Autója válogatja, hogy honnantól jó a kettes, ki kell tapasztalni. Volt olyan kocsim, ami vígan elkúszott kettesben kuplung nélkül 10-zel, a mostani viszont még 15-nél is alig bírja.

2020. ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi. Ezt kipróbálom úgy legalább kitapasztalom.
2020. ápr. 15. 17:56
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha egy kocsi 15-nél dadog kettesben, az beteg.

Mozgó autót csak nagyon indokolt esetben teszünk be egyesbe. Pl. ha nagyon (!!!) meredek emelkedőn nem bírja a kettest.

15-nél még simán bírnia kell a kettest. Az olyan 1100 körüli fordulatszám lehet, nagyot lépni nem fog, lepadlózni nem illik, de bírnia kell. Ha lámpánál lassítottam, és hamarabb lett zöld mint vártam, még a lépésben guruló kocsit sem tettem soha egyesbe, rendesen vette a kettest. De mást is mondok: sík úton egy személlyel bármikor elindulok neked motorbőgetés és kuplungégetés nélkül kettesben. 1.3 benzines városi bevásárlókocsiról van szó.

2020. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én nem is tudom egyesbe tenni, amíg mozog, ha 5-tel gurulok, akkor azért beveszi. De vannak olyan kocsik, amiket 15-nél is lehet egyesbe váltani.
2020. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Duplakuplung gázfröccsel bármelyiket be lehet.

Hosszú, nagyon meredek budai utcákon szoktam, 1-esben 35-40 körül szépen fogja a motorfék, nem melegítem szarrá a fékbetétet.

2020. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!