Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közös osztott tulajdonú...

Közös osztott tulajdonú gépjárművet vásároltam. (Hagyaték volt. ) Kereskedő, csak az egyik örökössel kötött szerződést Okmányiroda nem írja át az autót. Mi a teendő? (Többi lentebb. )

Figyelt kérdés

Vettem egy kereskedőtől egy autót. Na most Okmányirodába kiderült, hogy mivel ez egy hagyaték volt három örököse volt az elhunytnak így mindhárom örökösnek rajta kell hogy legyen az adatai eladóként azon a szerződésen melyet a kereskedő kötött az örökös(ökkel).

Öröm az ürömben ő sem tudja így leadni a szerződést, így egy kis vagyonszerzési illeték meg nem fizetése bírságot fizetek - ami a forgalomból való kivonáshoz képest szerintem semmiség. De, mint írtam a nevemre sem írják az autót, hiába van formailag rendben lévő adás-vételi szerződésem a kereskedővel. A köztes szerződés az formailag nincs rendben.

Kereskedővel már felvettem a kapcsolatot, de sok mindenre nem számítok, hogy ebben az ügyben történik majd általa valami előrelépés.

1. Van valami módja annak, hogy a nevemre kerüljön az autó?

2. Ha nincs, akkor milyen peres eljárást indíthatok ebben az ügyben?

Nekem nem kell pénz, csak valami bírói testület mondja ki, hogy a nevemre vehetem az autót.



2016. máj. 23. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Szimplán nem fizeted ki a teljes vételárat addig amíg nincs rendben minden papír. Máris érdekelt a kereskedő az ügyintézésben
2016. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan, míg nem fizetsz addig ez van.
2016. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!