Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szüleim nem támogatják a...

Szüleim nem támogatják a hosszas vezetést, hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg a jogosítvány azon részén vagyok hogy kresz vizsga,most a vírus miatt ez csúszik,de az autósiskola szerint május végén a vizsgát meg lehetne csinálni. Majd után másfél hónap tehát július eleje-közepén meglenne a jogsim. Majd utána Aug 10.en megyünk le Balatonra nagy társasággal,és úgy gondoltam viszek le 3 embert kocsival,mivel màr kocsim is van. A szüleim eléggé konzervatívak,nem nagyon engedik hogy elmenjek,mivel hogy a szüleik is úgy csinálták hogy egy ideig csak mellettük. Nyilván ez úgy ahogy van hülyeség,már azert is mert a megfelelés miatt plusz stressz hárul rám vezetéskor,illetve az a 40 óra forglami gyakorlat elegendő arra hogy településről településre szépen 90el lebicegjek Balatonra. Egy ehhez hasonló kérdést láttam,sok érdekes választ is láttam,ahol írják hogy pár napos jogsival vágtak 400 kilómeternek de akár kisebb utaknak is. Vezetni a kresz előtt is vezettem,nem olyan forgalmas helyen,de néhol néhol volt autó. Édesapám amúgy támogatja ő is vezetett hosszabb távot friss jogsival,de anyukám nem és nevelőapukám se. Szerintetek hogy tudom meggyőzni oket? Egyszerűen menjek el? Az ígéretes dolog sem működik anyukámnál,mivel végig sem képes hallgatni! Előre is köszönöm válaszotokat.

2020. máj. 8. 02:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Hát őszintén én sem vágnék bele friss jogsival ekkora távok levezetésébe szóval megértem anyud aggodalmát. De ha úgy érzed magabiztosan megy és jól tudod kezelni az ismeretlen helyeken való vezetést akkor menj, csak baromi óvatosan, már csak azért is mert ha mégsem úgy megy mint ahogy elképzelted akkor másokat is veszélyeztethetsz. Egyébként hány éves vagy? Ha elmúltál 18 akkor azt csinálsz amit szeretnél
2020. máj. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
17 vagyok,de azért rossz számomra mivel a baráti körömbe mindenkinek megengedik,a társaságból még 2 ember jön autóval és az egyiknek ugyanannyi ideje lesz jogsija mint nekem,én meg jogsival a kezembe vonatozhatok,mikozbe a 2 haverom autóval közlekedik. A forgalmi vizsga erre alapot ad,én csak ezért nem értem az aggodalmat
2020. máj. 8. 02:39
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Fogod, azt elmész. Ha van jogsid, akkor kiérdemelted. Akkor fogsz fejlődni, ha vezetsz. Nagyon hülye logikája van szüleidnek. 2 évig csak parkolóban forgolódj, vagy mi? Mintha számítana bármit is. Tartsd be a sebességhatárt, ha bizonytalan vagy inkább legyél lassabb, kereszteződésben, ha nem tudod besaccolni, hogy kiugorj-e a közeledő autó elé vagy ne, akkor inkább várj. Hidd el, megéri várni 10 másodpercet, mint aztán órákat a baleset helyszínén dekkolni. Ennyi. Felesleges túlreagálni ezt az egészet. Ha van jogsid, akkor mehetsz. Ne légy hülye, ne jampizz a spanoknak, hogy a kocsid tud menni egyenesen 150-nel, aztán nem lesz baj. Ennyi.
2020. máj. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

A friss jogsis 17 éves gyerekemet engedni élete első útjára a haverjaival a Balatonra rutin nélkül? Én se engedném...


Egyébként megkaptam a jogsimat, másnap mentem 500km-t, de nem egyedül...

2020. máj. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Tehát még jogsid sincs, sose vezettél autót, de te már tudod hogy magabiztosan és biztonságosan le tudnál vezetni a haverokkal pár hetes (napos?) jogsival a franc se tudja honnan Balatonra. Hát na, hogy is mondjam, ez az egészséges önbizalomnál több :D


De az egész kérdés tök értelmetlen úgyis, mert szinte kizárt dolog hogy neked addigra lesz jogsid mire ígérik. Nyáron alapból sokkal több tanuló van, főleg majd így vírus "után".

2020. máj. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor foglalkoztasson ez a kérdés, ha meglesz a jogosítványod, amire az idén nyáron kb semmi esélyed sincs.

Még a vírus előtti időben is nagyon rendkívülinek számított, ha valakinek 3 hónapon belül meglett a jogosítványa, ahhoz minimum protekció kellett.

Most meg áll az egész rendszer, a feltorlódott sok ezres (tízezres?) tömeg hónapokon keresztül fogja még tovább lassítani az amúgy sem gyors képzést... örülj, ha akkor elkezdheted a vezetést, amikorra most a jogosítvány szerzés idejét tervezed.

Nem lesz több oktató, nem lesz több vizsgabiztos, egy nap továbbra is 24 órából áll, azok a tanulók, akik bent ragadtak, mind előtted vannak a sorban, és még akik már a vizsgára készültek, a kihagyás miatt azoknak is többnyire plusz órákat kell majd venni.

A KRESZ vizsga sem végtelen kapacitással működik, a vizsgára jelentkezés, és a vizsga között hetek telhetnek el.

Amíg nincsen jogosítványod, sehogy sem kell meggyőzni senkit... ha majd lesz jogsid, akkor láthatják, hogyan is vezetsz, de az teljesen észszerű döntés, hogy egy tinédzsert nem engednek el a Balatonhoz a haverokkal, autóval bulizni (busz, vonat lesz abból, vagy semmi)

2020. máj. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ne menj még hosszú útra, sokat kell gyakorolni még addig.

Még megsincs a jogsid, lehet nem is fog annyira menni a vezetés, vagy akár még meg is bukhatsz .

2020. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan nézve a dolgokat októbernél korábban nem lesz meg a jogsid. (hacsak az oktató nem rokon)


Szerintem sem jó ötlet több száz km-t vezetni egyszerre, úgy hogy még meg sem száradt a tinta a jogsidon. De persze az sem mindegy, hogy pl. Fehérvárról mentek Siófokra (ami simán vállalható távolság) vagy mondjuk Nyíregyházáról Keszthelyre, ami egy totál kezdőnek sok.

2020. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%
Én se engedném a fiamat friss jogsival,a barátaival hosszabb útra. Szimplán emlékszem rá hogy én is elrugdostam annó, főleg ha volt velem más is.
2020. máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Elítélendő, vagy nem, legyünk őszinték, de mindenki lemenne. Szerintem neked is az lesz a legjobb, ha lemész az autóval, és a haverokkal. Úgysem tanulsz meg vezetni addig, amíg nem indulsz el egyedül ilyen utakra.
2020. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!