Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szüleim nem támogatják a...

Szüleim nem támogatják a hosszas vezetést, hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg a jogosítvány azon részén vagyok hogy kresz vizsga,most a vírus miatt ez csúszik,de az autósiskola szerint május végén a vizsgát meg lehetne csinálni. Majd után másfél hónap tehát július eleje-közepén meglenne a jogsim. Majd utána Aug 10.en megyünk le Balatonra nagy társasággal,és úgy gondoltam viszek le 3 embert kocsival,mivel màr kocsim is van. A szüleim eléggé konzervatívak,nem nagyon engedik hogy elmenjek,mivel hogy a szüleik is úgy csinálták hogy egy ideig csak mellettük. Nyilván ez úgy ahogy van hülyeség,már azert is mert a megfelelés miatt plusz stressz hárul rám vezetéskor,illetve az a 40 óra forglami gyakorlat elegendő arra hogy településről településre szépen 90el lebicegjek Balatonra. Egy ehhez hasonló kérdést láttam,sok érdekes választ is láttam,ahol írják hogy pár napos jogsival vágtak 400 kilómeternek de akár kisebb utaknak is. Vezetni a kresz előtt is vezettem,nem olyan forgalmas helyen,de néhol néhol volt autó. Édesapám amúgy támogatja ő is vezetett hosszabb távot friss jogsival,de anyukám nem és nevelőapukám se. Szerintetek hogy tudom meggyőzni oket? Egyszerűen menjek el? Az ígéretes dolog sem működik anyukámnál,mivel végig sem képes hallgatni! Előre is köszönöm válaszotokat.

2020. máj. 8. 02:05
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
100%
Ekkora útra akkor indulj utasokkal, ha van vagy ezer km rutinod. Rutin gyűjtést ismerős utakon kezdd. Az nagy kérdés, hogy lesz-e rá időd. Ha összejön némi rutin akkor tárgyaló pozícióba kerülsz, és összejöhet a dolog.
2020. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ez persze attól is függ hogy mennyire vagy magabiztos és mennyire megy jól a vezetés de ha a jogsi megszerzése utáni 1-1,5 hónapban tudsz gyakran vezetni hogy tapasztalatot szerezz,szerintem simán menj el.

Nem tudom hogy merre mennél de vagy autópályán ke menni főleg ami nem nehéz csak oda kell figyelni mivel gyorsan mész,főúton meg pofonegyszerű.Balatonon úgysincsenek óriási városok ahol rengeteg bonyolult helyzet fordulhat elő.Én 1 hónap után Budapesten is vezettem,úgy hogy vidéki vagyok és semmi baj nem volt.

2020. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen érhető, hogy nem akar elengedni, még akkor is, ha ez most igazságtalanságnak tűnik. Hidd el, hogy sokkal egyszerűbbnek tűnik elméletben az, hogy lemész a Balatonig, mint valójában az friss jogsival.

Egyetértek az előttem szólókkal, az sem biztos, hogy akkorra meglesz a jogsid, akkor sem ha jól vezetsz. Teljesen más az elvárás a vizsgán, mint ahogy majd a való életben fogsz vezetni.

Ha mégis meglesz a jogsid, szerintem vidd el autóval anyukádékat. Ha látják, hogy biztonságosan tudsz vezetni, biztosan jobban el fognak engedni.

2020. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 17 évesen szerezte meg a jogosítványt. Első évben csak a 20-50Km távolságra lévő városokba ment egyedül vagy a barátaival. 18 évesen megosztottuk a Horvátországi autóutat 2-3 óránként váltottunk.

A fokozatosságot javasolnám ebben az esetben is.

Az esetek 99,9százalékában nem veszélyes a rutintalanság, de csak egy életed van.

2020. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
100%

Szia!

1 éve nekem is volt hasonló kérdésem,már nagyon mentem volna.

Elmesélem az én tapasztalatomat.

Én októberben kezdtem el a forgalmit,azt gondoltam karácsonyra már a kezemben lesz a jogsim(na persze😄).

Végül február közepén meglett,45 órával,ugyanis plusz órák is kellettek,pedig én is vezettem előtte jópárszor.

Hát sajnos kicsit más teljes forgalomba,másfél órán keresztül mindenre figyelni,mint menni az egyenes úton a 2 falu között.

Szóval nem egészen úgy lett ahogy én elképzeltem,a parkolást külön megszenvedtem,nehezen éreztem rá,így arra is ráment egy pár óra.

Na de meglett,volt autóm is és úgy gondoltam,minden király.

Aztán gyorsan megtanultam,hogy bizony a sokat emlegetett rutin nélkül annyira mégsem király.

Én először a városban mentem,imádtam ez tény.

De,bár magamnak sem vallottam be,a legelején annyiszor elnéztem volna jobbra és megkérdeztem volna az oktatómat,hogy most mi a francot csináljak.

Aztán egyre hosszabb utakra indultam el,megismerkedtem pár "gázosabb" helyzettel,néha mások,néha a saját hibámból.

Megismertem az autómat,"megtanultam" előzni stb.

Utána már állandóan úton voltam,nagyon sok helyen jártam már,a városban pedig napi használatban van a kis autóm.

Most 5000km-nél járok.

Van még mit tanulnom,de országon belül azt mondom magabiztosan elmegyek A-ból B-be.

Röviden azt szeretném csak ezzel mondani,hogy szuper,hogy vezetni akarsz,kell is!!

Csak picivel több időt hagyj magadnak a rutinszerzésre és akkor indulj el,ha a városban és környező főutakon már magabiztosan vezetsz.

Sok sikert a forgalmi vizsgához,drukkolok,hogy tényleg sikerüljön még a nyáron!

2020. máj. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért vettek a szüleid neked autót, ha meg akarják szabni, hogy hová mehetsz madj.

(Az más kérdés, hogy hülyeségnek tartom, hogy kaptál, mert az egyik válaszodból látszik, hogy mennyire státusszimbólum számodra az autó.)


Én 20 évesen tettem le a jogsit és az első utam 150 km-es volt. Az első utam az volt, hogy hazavezettem a család kocsijával a jogsi átvétele után.

2 nap múlva pedig mentem 150 km-re. Egyedül. GPS és gond nélkül.

Azt viszont hozzá kell tenni, hogy mindenhol elsőre átmentem, nem vettem plusz órát és az előző években 10.000 km-t bringáztam, tehát a forgalomban közlekedés nem volt megterhelő.


17 évesen nem fogod fel, hogy az anyukád félt, aggódik érted.

Meggyőzni nehéz lesz, de ha elmész és megérkezel, akkor azonnal hívd fel!

Ne érdekeljen, hogy mit mondanak a haverok.

2020. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 veterán vas ***** válasza:
54%

Sok embertől hallottam már ilyen-olyan elméleteket.

A legtöbben azt mondják, ha nincs megfelelő rutinod, ne menj hosszú távra.

O.K.

Ám ha ha nem vezetsz hosszú távon, akkor sosem alakul ki, ilyen jellegű rutin.


No, ez nem más, mint a "22-es csapdája". :)

2020. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Ám ha ha nem vezetsz hosszú távon, akkor sosem alakul ki, ilyen jellegű rutin."


Lehet rutint szerezni rövidebb utakkal is, mint egy kirándulással a Balatonra... De aztán felőlem mindenki úgy töri össze apjáék kocsiját, ahogy akarja.

2020. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!