Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szüleim nem támogatják a...

Szüleim nem támogatják a hosszas vezetést, hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Jelenleg a jogosítvány azon részén vagyok hogy kresz vizsga,most a vírus miatt ez csúszik,de az autósiskola szerint május végén a vizsgát meg lehetne csinálni. Majd után másfél hónap tehát július eleje-közepén meglenne a jogsim. Majd utána Aug 10.en megyünk le Balatonra nagy társasággal,és úgy gondoltam viszek le 3 embert kocsival,mivel màr kocsim is van. A szüleim eléggé konzervatívak,nem nagyon engedik hogy elmenjek,mivel hogy a szüleik is úgy csinálták hogy egy ideig csak mellettük. Nyilván ez úgy ahogy van hülyeség,már azert is mert a megfelelés miatt plusz stressz hárul rám vezetéskor,illetve az a 40 óra forglami gyakorlat elegendő arra hogy településről településre szépen 90el lebicegjek Balatonra. Egy ehhez hasonló kérdést láttam,sok érdekes választ is láttam,ahol írják hogy pár napos jogsival vágtak 400 kilómeternek de akár kisebb utaknak is. Vezetni a kresz előtt is vezettem,nem olyan forgalmas helyen,de néhol néhol volt autó. Édesapám amúgy támogatja ő is vezetett hosszabb távot friss jogsival,de anyukám nem és nevelőapukám se. Szerintetek hogy tudom meggyőzni oket? Egyszerűen menjek el? Az ígéretes dolog sem működik anyukámnál,mivel végig sem képes hallgatni! Előre is köszönöm válaszotokat.

2020. máj. 8. 02:05
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
Csak neked lesz jogsid a társaságból? Úgy is lehetne, hogy felváltva vezettek.
2020. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, a Balaton nem egy nagy távolság (honnan?), az simán beleférhet.

De egyet ne! Ne akarj(akarjatok) konvoj szerűen menni, a násik után menni, mert abból nagy baj lehet.

Ne akard követni a másikakat, menj a saját ritmusodban, megítélésed szerint előzz, ne azzal foglalkozz, hogy jaj! lemaradok.

2020. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
A forgalmit a szüleim egyik jó barátjànak az autósiskolájába fogom kezdeni,már le van beszélve vele hogy kresz után kezdem is. Szoval ha május végén miniszterelnökünk úgy ítéli akkor meglenne júliusra.
2020. máj. 8. 12:01
 14/28 A kérdező kommentje:
Győrből indulnék, a két autóval jövő Budapestről. Szoval konvojozni nem is tudnánk. A társaságba más jogsis nem lesz. De már vezettem annyit forgalomba hogy tudjam,kis települések között,ha nem is autópályán,de le tudnám vezetni azt az 1 óra 10 percet
2020. máj. 8. 12:04
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit vezettél jogsi nélkül forgalomban? 20 percet? 1 órát? Ne röhögtess már, ez nem tapasztalat.


Ráadásul nem csak kezdőként szívás olyan helyen vezetni, ahol nagy a forgalom és nem ismered a környéket. Márpedig a Balaton környékén nagy lesz a forgalom.

Azt támogatom, hogy ahogy megjön a jogsid, egyedül vezess olyan területen amit már ismersz, de ne így menj több száz kilométereket.

2020. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 veterán vas ***** válasza:
100%

Örök "példabeszéd" az ismerettségi körből.

Barátom felesége a jogosítvány megszerzése után 2 héttel(!) elvitte a családot egy túrára. A végső cél Párizs volt. A barátom csak annyit mondott, akartad a jogosítványt, most hogy meg van, tessék, vezess! Természetesen ott ült mellette -hátul a 8 éves gyerek- de elmondásuk szerint végig a felesége vezetett.

Szóval ilyen is van. ;)

2020. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Hovarju ***** válasza:

A távolság valóban nem túl sok, de én mindenképp vinnék valaki olyat is magammal, aki tapasztalt sofőr.


Én friss jogsival egyszerre-egyhuzamban 230 km-t vezettem. De mellettem ott volt egy többéves tapasztalattal rendelkező barátunk. Budapestről indultunk a Balaton felé, majd veszprém, zirc, hegyek-völgyek, települések. valahol Győr mellett álltunk meg egy benzinkútnál (itt lett meg egyhuzamban a 230km). Innen hazafelé még kb.100 km várt ránk, de addigra sötét lett és el is fáradtam, igy hazafelé már ő vezetett.

2020. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

" A végső cél Párizs volt."


Fú és pont oda vitte? :D Ezeknél a szerencsétleneknél minden körforgalom annyi sávos, ahánynak éppen gondolják... mármint felfestés vagy jelzés az nulla, ha úgy gondolja Pierre hogy itt 3 autó is elfér egymás mellett, akkor az a körforgalom bizony 3 sávossá válik.

2020. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Igazuk van. Az a negyven óra egyébként kutyagumit nem ér, vezetni nem attól fogsz megtanulni.
2020. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy sokkal fárasztóbb és veszélyesebb egy ilyen kanyargós főút, mint az autópálya.

Engem majdnem kinyírt egy friss jogsis kollégám, pont a 82-esen, mert úgy mérte fel, hogy a bukkanó előtt még pont megelőzi a kamiont. Ha nem üvöltök rá, hogy meg ne próbáljon előzni, akkor ott döglünk meg.

Szóval szerintem sem jó ötlet.

2020. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!