Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 C5 (1998) 1.8T forralj...

Audi A6 C5 (1998) 1.8T forralja a vizet, miért?

Figyelt kérdés

1 hete vettem egy 1998-as Audi A6-ot, amiről azt tudom, hogy már több, mint 2 évet egyhelyben állt.

A negyedik napon kezdett el szórakozni, amikor pár perc egyhelyben állás, járatás után a víz 90°-ról 110°-re ment fel semmi perc alatt. Furcsa volt, mert sem a termosztát, sem a ventilátorok nem kapcsoltak be. Azóta termosztátot már cseréltem, de semmit nem csinál.

Gyanúsnak találtam a hőmérséklet-jeladót, gondoltam amiatt nem akarja kapcsolni a hűtést, kicseréltem azt is, de 115°-nál sem kapcsol be semmi.


A klíma HI-ön jéghideget fúj.


Sok levegő van a tartályban, de nem tudom, hogy kellene légteleníteni. Egyértelműen a légtelenítő csapon keresztül kellene, de valaki megmondja nekem, hogy hol találom azt a a csapot?? Mert hogy sem az interneten, sem a Facebook csoportokban nem találom.


Azt mondták, vegyem le a fedőt, és menjek úgy vele. Megtettem, ki sem értem a faluból, de 120°-ot mutatott, és a kijelzőn is mutatta a vízet.


Nem tudom mit csináljak. A jelek (szerintem) hengerfejre utalnak, és azzal nem éri meg foglalkozni (azt hiszem), de ezalatt az egy hét alatt megszerettem az autót, nem akarom rögtön tovább adni.


Szervízben is voltam, de nem csináltak vele semmit.


Mit csináljak? Hogy tudok légteleníteni? így menni sem szeretnék vele, mert leforrázom a motort.


Várom a válaszotokat!



2020. jún. 13. 15:46
 1/3 crudy ***** válasza:

Nincs legtelenitoje, ezt ugy oldottak meg, hogy a kiegyenloto tartaly van a vizkor legmagasabb pontjan es lelegteleniti magat.


Ha egy auto sokat all el tud vizkovesedni, meg kene nezni, hogy meleg motornal a huto alja es teteje ugyan olyan homersekletu e.

2020. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így tippre én a ventilátort nézném meg, főleg ha a probléma csak egy helyben állva jelentkezik (úgy is, hogy a klíma egyébként jó).


A hűtővíz hőmérsékletét automatikusan fogja szabályozni, hogy minél előbb felmelegedjen 90 fokra, majd ott meg is álljon, ehhez menet közben elég a menetszél, de egy helyben állásnál nagyon gyorsan szüksége lesz a működő ventilátorra (meleg időben akár másodpercek alatt szükség lehet rá).


Én kipróbálnám, hogy a ventilátor elindul-e egyáltalán ha kézzel rákötöd az aksira. Sok sikert!

2020. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Meg fogom próbálni mindkét válszadó tippjét, eddig nem volt időm.


Majd jelentkezem a fejleményekkel 🙂


Addig jöhetnek a további válaszok!

2020. jún. 15. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!