Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, hogy viszonyultok az...

Autósok, hogy viszonyultok az utcán közlekedő biciklisekhez?

Figyelt kérdés

Idegesít? Nem zavar? Lassú és nem lehet megelőzni?


Persze úgy, hogy a biciklis is ismeri a kreszt és betartja, igyekszik nem akadályozni az autóforgalmat, rendesen ki van világítva, látszik, stb.



2020. jún. 14. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

A baj az, hogy ritkán tartja be a kreszt. Lámpa neki nem kell sötétben, irányjelzésről nem is hallott, szembe halad a forgalommal, szerinte az rendben van, ha járdáról a zebrára hajt az autó elé, mert úgy gondolja, neki elsöbbsége van.

A biciklit közlekedési eszközként használónál viszont százszor rosszabb a "sportember", pár hete a Mátrában tucatszám találkoztam ilyennel. Az hagyján, hogy Gyöngyös meg Mátrafüred között (ahol egyébként normális bicikliút van) párosával mennek egymás mellett az úton, egyenes, belátható szakasz végig, majd a hülye autós megy utánuk 15-tel, amíg a szembejövő elhalad,nem tragédia. De feljebb, 100 méterenként vannak beláthatatlan kanyarok, végig záróvonal, előzni lehetetlen, ők tízes bandákban, hármas sorokban erőlködnek felfelé, miközben majd összeszarják magukat. Ha rájukdudálsz, hogy rendeződjenek már úgy, hogy legalább egyesével meg lehessen őket előzni, akkor a pofádba röhögve mennek tovább ugyanúgy. Aztán csodálkoznak, ha valaki átsegíti őket a szalagkorláton.

2020. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

engem nem zavarnak. A kerékpárosok zöme autós is, csak kerékpáron ezt elfelejti...az autósok jó része gyalogosként szintén szemétkedik az autósokkal.

Így megy ez a népi társasjáték. Ezzel kell élni. Amúgy lehet, csak észnél kell lenni.

2020. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a szabályos biciklisekkel semmi gond nincs.

Városban örülök nekik, hisz minden biciklis eggyel kevesebb autót jelent. Országúton meg nagyjából annyira idegesítő, mint egy traktor vagy más lassabb jármű.

2020. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Az első gondolatom gondolatban megköszönni neki, hogy hmm igen, ő hajlandó volt biciklire ülni autózás helyett (akkor is ha amúgy sem jogsija, sem autója, mert ez nem lehet), tisztább lesz a város levegője és kisebb a forgalom köszönöm.


Rögtön a második gondolatom az, hogy bármikor bármilyen baromságot megcsinálhat, mert konzisztensen szabályosan közlekedő biciklis elég ritka, legalábbis én még nem sokat láttam. Szóval előzni nagy ívben, közben/előtte/utána pedig fél szemmel mindig figyelni, hogy mit csinál.


Zavarni a biciklis csak akkor zavar, ha bicikliseknek tiltott főúton megy, főleg ha a közelben szép bicikliút megy.

2020. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
#4 voltam, első bekezdésben azt akartam írni, hogy nem lehet megmondani, hogy van-e autója vagy nincs, szóval ezért az az első gondolatom, hogy gondolatban megköszönöm neki, mert feltételezem, hogy van.
2020. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem zavar.

A marhák zavarnak az utakon, de az hogy épp mivel közlekedik, nem igazán izgat.

2020. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 14. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem zavar! Én is szoktam biciklizni, én sem örülnék ha a fenekembe jönnének és dudálnának, csak mert nem képes megelőzni.
2020. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Engem csak az idegesít amikor megy az út szélén, nekem meg ki kéne kerülnöm, de nem tudom mert jönnek szemből, és le kell lassítanom az ő sebességére.
2020. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Alapjáraton semmi bajom velük.

A versenybringás gyökereket viszont kezdem utálni. Sok millió Forintból csináltak az elmúlt években kerékpárutakat hogy biztonságosan tudjanak közlekedni. Mindenki tudja használni, kivéve a versenybringás gyökereket. (Tisztelet a kivételnek, néhányan tudják használni, de sajnos nagyon kevesen.)

Ők lazán mennek a főúton, én meg lassíthatok miattuk. Ha ledudálom őket, akkor meg integetnek.

De nem csak ez zavar, hanem hogy ebből a rengeteg pénzből kijavíthattak volna egy csomó úthibát és akkor nem kéne félévente cserélgetnem a lengőkarokat.

2020. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!