Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szegedi forgalmi vizsgán,...

Szegedi forgalmi vizsgán, vizsgabiztos lefizetése 2020-ban?

Figyelt kérdés
Március elején megbuktam (én hibáztam), utána meg ugye fel lett függesztve a vizsgáztatás hónapokra ami nem jött jól rutin szempontjából.. Fizetett le valaki vb.-t Szegeden az utóbbi 1-2 évben? Ha igen, mennyit és hogyan 'illik' adni ilyenkor? Valamint mi történhet, ha a biztos nem fogadja el a pénzt, ilyenkor fel is jelentheti a tanulót?

2020. jún. 19. 18:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Adj neki nyugodtan! Én is adtam 5 éve.

Én úgy csináltam, hogy a vizsga előtti egyeztetés után félrehívtam és egy borítékban adtam oda neki. Ő gyorsan zsebre vágta. Ezután kezdődött. Végül 2 hibavonallal (legalábbis annyit húzott be), átmentem. A parkolásom (jobbra előre) az full gáz volt, amiatt ha nincs boríték tuti buktat. Egyébként a vezetéssel nem hinném, hogy nagy probléma volt, bár ki tudja mi lett volna ha nincs boríték. Azóta már C+E kategóriám is megvan és kamionozok nemzetközi szinten. Soha nem volt balesetem és nem okoz gondot a vezetés semmilyen országban. Bár a francia sztrádán előfordul néha, hogy előszeretettel közlekedik egyik pillanatról a másikra mindenki a szembesávban. (csak viccelek :D) Szóval ez egy nagy b*romság, hogy akik lefizetik a vbket azok okozzák a halálos baleseteket. Szerintem egy izgulósabb embernél (mint amilyen én is voltam) nagyon hasznos tud lenni. Anyám mellett egyébként nagyon sokáig nem tudtam vezetni mert mindenbe beleszólt és úgy befeszültem, hogy sorra csináltam a hülyeségeket. Egyedül/más ember mellett nem volt ilyen probléma.

2020. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan fogadd meg az egyes tanácsát, legfeljebb, ha nem sikerül a megvesztegetés, be sem kell ülnöd az autóba, a vizsgabiztos azonnal felfüggeszti a vizsgát, és fél évig bem lesz gond a következő vizsgával sem :-)

Persze, az is lehet, hogy elteszi a vizsgabiztos a boritékot... de nem figadnék nagy összegben erre a lebinyilítási módra :-)

2020. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg ne, buncselekmeny amire keszulsz.. Nem tudhatod milyen vizsgabiztost fogsz ki
2020. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ősszel vizsgáztam. Az oktatómat kérdeztem erről, mert mindenki piszkált, hogy nem lehet elsőre átmenni, ùgyis meghùznak, fizessek.

Hát ő azt mondta, hogy meg ne próbàljak ilyet. Máshol lehet megy a fizetősdi, de Szegeden nem. És mit ad isten? Sikerült elsőre. :D

2020. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Szegeden szinte lehetetlen levizsgázni. Ugyanaz a vezetőség kapta Békés megyét is. Limit van, buktatni kell ezerrel ki van adva. Én első vizsgán megbuktam. Semmi hibám nem volt, az oktatóm is megerősített ebben. Azért buktatott meg mert egy kb 2 km-es szakaszon nem gyorsultam fel 50-re. Ezért bukás. Persze a vizsgaszabályzat alapján az egész vizsgára kiterjedő indokolatlan lassú haladásra egyből buktatni kell. Meg is mondta az oktatóm, első vizsgás vagyok, kell a pénz és a limit így buktam. A vizsgabiztos ezt már vizsga előtt eldöntötte. Láss csodát. Második vizsgán benéztem egy 30-as táblát a vizsgabiztos rám is szólt. Érdekes nem buktatott meg, átmentem. Azért, mert nem elsővizsgás voltam a pénzt már behajtották rajtam. Csak a pénzről szól. A vizsgabiztosok is menekülnek, ők sem akarják ezt. A vezetőjükkel van a baj. Az, hogy ez így megy a vizsgabiztosok sem tagadják baráti körökben, onnan hallottam vissza én is.
2020. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

#5#

Első mondatodat már előtted megcáfolta a négyen válaszoló, de a többi állításod is tömény hülyeség halmaz.

A NKH-nak minden megyében van kiépített hálózata, Békésnek is, nem Csongrádból mondják meg, hogy ott mit csináljanak.

A forgalmi vizsgán a vizsgabiztos teljhatalmú úr, lehetne javítani a rendszeren, de nincs semmiféle limit... erre jó példa, hogy másodjára úgy sikerült a vizsgád, hogy a vizsgabiztos elnézett egy azonnali bukást jelentő hibát (az első nem nézte el - te is elismerted, hogy nem gyorsítottál fel kellően, annak a vizsgabiztosnak nem feleltél meg, semmi köze nincs semmiféle limithez, ha lenne limit, másodjára örömmel buktatott volna meg, hisz azzal teljesített volna valamennyit a "kötelezőből")

2020. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van. Nonprofit kft vizsgáztat már, elvált az nkh-tól. A gki vizsgákat is a szegediek végzik más megyében is.
2020. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem az NKH vizsgáztat, hanem egy monprofit kft vizsgabiztosai. Íme egy napokban íródott cikkből a nevük:

“ A vizsgák technikai lebonyolításával kapcsolatban a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft. képviselőjével készült interjúnkat itt olvashatják.”


Forrás: [link]


Mivel területileg megoszlik a kft irányítása, Bèkés és Csongrád megye egy közös vezetést kapott. Ezért került àt az a sok bukás Csongrádból Békésbe is. Az első vizsgás bukás a limit nem az össz sikertelen vizsga.

2020. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os túl okos akart lenni. Régióban dolgoznak így a több megye érintettsége benne van. Még álláshírdetés is van, abban is régiósításról van szó. A régiót gondolom nem kell elmagyarázni mit jelent. [link]
2020. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez is adott, az is adott.... aztán csodálkozunk, hogy mennyi balfék van az utakon. :(
2020. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!