Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnál is voltak ilyen tünetek...

Másnál is voltak ilyen tünetek az E10 benzin miatt?

Figyelt kérdés

Vettem egy Skoda Felicia LX 1.3 50kw-os autót, de még nem tudtam, hogy nem kompatibilis az E10 üzemanyaggal. Egy darabig mentem is vele gond nélkül, de az esős idő után, gondolom meg szívta magát vízzel az E10 ezért jött ki most ez a tünet. Tankolás után egyből (ki se fordultam a kútról) rángatott, ki hagyott egy henger, benzin szag. Kicseréltem a gyertyákat, meg a levegőszűrőt és jobb lett, de hangosabb lett az alapjárat. A kipufogó gáz vizes-égett fa ami füstöl, olyan szagú lett. Menet közben úgy 100 km-ént irtelen kihagy eg henger és vissza, meg hasonlók. Most raktam bele E5 premiumot (aminek teljesen más szaga is van betöltéskor) és jobb lett egyből és halkabb lett az alapjárat.

Fél éve van jelen ez az üzem anyag Magyarországon.


Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Volt még benne E10 mikor töltöttem be az E5-t, mikorra mosódik ki belőle az E10 teljesen?


Köszönöm a válaszokat.



2020. jún. 20. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem most halt meg az akku nemrég az autóban. A francos E10 miatt van.
2020. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 veterán vas ***** válasza:

Nekem is gyanús, hogy mostanában gyorsabban kopik a gumi, és nehezebben záródik a csomagtértető.

Kerestem az összefüggést a két probléma között ,de nem találtam. Szerencsére #11 felnyitotta szemem.

Ez a nyomorult E-10 az oka. Köszi. ;)

2020. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat ilyen de nem az E10 miatt hanem mert borzasztó rossz minőségű a benzin amit etanollal maxolnak ki. Kerüld el azt a kutat.
2022. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#13 Mindenki a MOL-tól veszi :D
2022. nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 igaz, de a kistérségi kutakon szoktak ezzel mahinálni egy autószerelő ismerősöm szerint, valamint az E5-ös benzinjük sokszor állott, higitó szagú mert nem fogy rendesen.
2023. szept. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!