Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki adott már el "szeretett"...

Aki adott már el "szeretett" autót mennyi idő után "fáj" kevésbé?

Figyelt kérdés

Van egy 2.8-as Audi Coupem, majdhogynem napi használós.

Igazság szerint nem egyszerű a fenntartása, de természetesen megoldható.

Ahhoz képest sokat fogyaszt, drága a javíttatása, de én ennek ellenére is szeretem mondhatni imádom.

Sokszor felmerült már bennem, hogy eladom, és veszek valami olyat ami csak jön-megy A-ból B-be mert az lenne a racionális minden téren.

Viszont emiatt alkalmanként rémálmaim vannak, és többször is megesett hogy azt álmodtam, hogy eladtam, aztán arra keltem hogy ezerrel lüktet a szívem, és aztán az az óriási megkönnyebbülés,hogy csak álom volt.

Hogy valaha is elfogom e adni nem tudom, látok rá némi esélyt.

Magam is furának tartom, hogy egy tárgy, egy használati eszköz ezt váltja ki, de gondolom nem én lennék az első aki eladja egy szeretett tulajdonát, azaz pl. autóját.

Sokszor olvasom, hogy 10-20 év múlva is bánják, ez tényleg így van, vagy azért meg lehet békélni ezzel?



2020. jún. 29. 05:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, pedig csak egy átlagos, fél milliót érő kocsim van, de elhatároztam, hogy nem fogom eladni soha. Mondjuk erre nem kell sokat költeni, mert nagyon megbízható, de a kora miatt is kelleni fog pár millió, mire tökéletes lesz, 20 éves korára azért fel szeretném hozni gyári állapotúra. Ha veszek is majd másik kocsit, ez biztos hogy megmarad, és havonta párszor előveszem. Úgyhogy ez is lehet megoldás, hogy veszel egy újat, ezt meg használod hobbiautóként.
2020. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10


Persze, 5 év nem olyan sok idő, de nyilván azért a házat nem teljesen zsebből finanszíroztuk. A telket igen, és ahhoz tényleg az kellett, hogy az autó ne legyen, különben elvitték volna előlünk. Sőt, nagyobb részben nem. Akármennyire is nem szeretek és nem is fogok politizálni, sem állást foglalni, az tény, hogy egészen jó segítséget tudnak most nyújtani, ha az ember hajlandó családot alapítani belátható időn belül, csak hát ez is olyan dolog, hogy csak akkor működik, ha te magad nem vagy közben egy anyagi csőd például egy túl drágán fenntartható autó miatt. :-)

2020. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van aki egy autó, van aki egy kiskutyát, de olyan is van aki egy gyűrött szerelmes levelet babusgat/pátyolgat éveken át.

Nem kell érte senkit sem bántani, mert mindekinek más a dilije, és nem látunk bele a fejébe, hogy miért ill. miként kötődik ahhoz a valamihez.


Na persze van azért egy határ, amin túl már kóros.......

2020. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kerültem ilyen helyzetbe, első saját autóm egy régi swift, amit imádtam, de eladtam, mert nívósabb autót szerettem volna, de az utódja nagyon megbízhatatlan volt. Nyilván megbántam, hogy eladtam, ami viszont jó érzéssel tölt el, hogy közeli jó ismerősnek vette meg, aki szintén imádja, használja, időnként látom újra, sőt vezettem is azóta :D A megbízhatatlan autótól azóta megszabadultam, most egy olyan autóm van ami még a suzukinál is jobb meg megbízhatóbb, bár idősebb is, próbálom megtartani az örökkévalóságnak, bele se merek gondolni mi lesz nélküle, remélem jó darabig nem kerül sor erre
2020. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%
2018-ban adtam el egy év után az első autóm azóta is bánom, hogy el lett adva viszont nem volt zárható száraz hely ahova ideiglenesen kivonatva le tudtam volna tenni és hát akkoriban tanulóként egy autót is elég volt fenntartani azóta is keresem, hogy kinél lehet a régi autóm mert vissza akarom vásárolni és nem másikat, hanem azt a konkrét autót akarom
2022. márc. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!