Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a forgalmi órákon...

Igaz, hogy a forgalmi órákon kötelező legalább 1x autópályán és este vezetni? (Főként pestieket és nagyvárosban élőket kérdezem)

Figyelt kérdés
Oktatóm kijelentette, hogy erre se ideje se kapacitása sincs, azt majd a jogsi letétele után úgyis megtanulom. Most konkréten megvan a jogsim, de nem vezettem még se a pályán se sötétben, és nem is tudnám, hogy melyik lámpákat kéne felkapcsolni. Nálatok is hasonló volt a szitu?

2020. júl. 6. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg igen, gyakorlatilag sokszor kimarad.
2020. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos én is úgy szereztem jogsit, hogy se pályán, se sötétben, se szerpentinen, sem fővárosban nem vezettem előtte. Az ilyen helyeket azóta is kerülöm, így a jogosítványom megvan, de túl sok mindenre nem tudom használni.
2020. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Nálam is kimaradt ez. De mondjuk a kötelező óraszámot is csak papíron vezettem le. Az oktatóm beírta, hogy kész, megvolt. A valóságban persze nem. De szerencsére ez a későbbiek során semmi gondot nem okozott.
2020. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Az autópályán közlekedést egyszer megmutatta az oktatóm, de megmondta előre, hogy oda csak egyszer megyünk, ott igazán nincs neki mit tanítani, a gyorsan haladás nem tananyag, ha meglesz a jogosítványom, az autópályán közlekedés a legegyszerűbb, most megmutatja az alapokat.

A sötétben gyakorlás teljesen kimaradt, de arról is beszéltünk.

Elmondta, hogy azt ő nem akarja, az is egy olyan helyzet, amit később meg tudok tanulni egyedül, nincs forgalmi vizsgáztatás este, inkább arra menjen az idő, aminek több a gyakorlati haszna a vizsga szempontjából.


Egyébként valóban meg lehet tanulni egyedül, de ez nem árt, ha legalább beszél arról az oktató, hogy mire kell majd különösen figyelni, és valahol azt is megértem, miért nem szeretik az éjszakai vezetést gyakorolni, sok szempontból valóban hasznosabb egy nappali forgalomban eltöltött óra, mint esete az üres városban körözni, ami ki is van világítva, nyáron meg mikor lehet éjszakai vezetést gyakorolni? 22 óra után, hajnal van, mire lefekszenek a résztvevők, és lehet ki sem tudja pihenni magát, kezdődik az újabb melós nap..

2020. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#2#

Nem azért nem tudod, mert az oktatóval nem gyakoroltátok, hanem azért, mert magadtól sem gyakoroltad (az okokat csak te tudhatod)

Az országúti vezetés lényege, hogy a vezető megfelelő sebességgel (gyorsan) haladva is jól kezeli az autót, ami egy tanulónál még közel sem biztos, hogy úgy is van, azt az előírt egy órában sem fogja megtanulni, ahhoz vezetni kell néhány ezer kilométert.

Sötétben a látási viszonyok miatt sokkal jobban kell koncentrálni, figyelni, ami szintén nem tanulható meg egy órában, a kivilágított városokban pedig nem is éjjeli vezetés az...

Az alföldről nem mennek el az oktatók a dimbes-dombos vidékekre a tanulókkal, hogy ott a szerpentinen közlekedést megmutassák nekik, sőt, ha az adott városban nincs villamos közlekedés, akkor az is kimarad, majd egyedül kell(ene) megtanulni.

Azt tapasztaltam, hogy valamiért a villamostól sokkal többen tartanak, mint a szerpentinektől, és inkább nem is vezetnek olyan városokban, ahol villamos is közlekedik.

2020. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Autópályán nem kötelező (de lakott területen kívül igen!).
2020. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Elméletben igen.

Nekem sötétben vezetés sokszor volt, mert ősszel kezdtem el vezetni és általában reggel 6-kor voltak az óráim. A nyári időszakban tényleg nem egyszerű összehozni (kb. hajnal 4-től este fél 10-ig világos van).

Autópályás vezetés annyi volt, hogy felmentünk az M5-re, mentünk 1-2 lehajtót és vissza. De itt túl sok mindent nem tanul meg az ember, szóval nem tragédia, ha kimarad.


Nekem az emelkedőn indulás maradt ki teljesen, mivel rutinpályán nem voltam és Pesten tanultam és ott nem nagyon vannak emelkedők. Így ezt magamnak kellett kitapasztalnom.

2020. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tanácsokat kérek, viszonylag friss jogsival..városon kivül, este milyen tempóba érdemes menni? Valahogy nem érzem komfortosnak, vagy hogy mondjam, gyorsan jön a kanyar kevés az idő reakcióra stb,nem is vezetek este (még)
2020. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

#8#

Az éjszakai vezetést is tanulni kell, és éjszaka, sötét, kivilágítatlan utakon, ahol az út mellett fák, bokrok is vannak, arra is számítani kell, hogy onnan vadállat(ok) ugorhatnak az útra.

Nem csak az előtted lévő utat kell figyelni, hanem az út melletti területeket, amit viszont sokszor nem láthatsz, és ez a folyamatos koncentrálás gyorsan kimeríthet.

Olyan sebességgel közlekedj, amit biztonságosnak érzel, ne hajts vakon az éjszakában, pláne úgy, hogy még ahhoz sincs elég rutinod, hogy felmérd, milyen ívű kanyarok vannak előtted.

Fontos, hogy ne csak a közeledben lévő útszakaszt figyeld, nézz előre, távolra, figyeld az út vezetését.

Fontos a jól beállított világítás, ahol lehet használd a távolságit, de időben kapcsold le, ha arra van szükség, ne vakíts el másokat vele.

Ha van rá lehetőséged, néhány alkalommal ismert utakon vezess este... vannak, akik szeretnek esete vezetni, bár a kivilágított városban körözés, és a sötét országúton közlekedés nem ugyanaz a műfaj.

Amikor eléred azt a szintet, hogy már az autó kezelése automatikusan működik, sokkal könnyebb lesz, nem kell tizedmásodperceket gondolkozni azon, ahogy mit is csinálj, ha eléd bukkan egy kátyú, vagy más meglepetés.

Gyakorolni kell, de óvatosan. Tanultad a vakon vezetés tilalmát - azt tartsd mindig észben.

2020. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Városon kívül, este ha nem jönnek szemből és nincs előtted senki, akkor mindig használj reflektort, viszont ne felejtsd el lekapcsolni, ha jönnek szemből, megelőznek, utolérsz valakit, vagy beérsz lakott területre. Optimálisnak 70 körülit mondanék kezdő jogsisnak, ha nem esik az eső. Gyakorolj sokat, először nagyon óvatosan.
2020. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!