Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a forgalmi órákon...

Igaz, hogy a forgalmi órákon kötelező legalább 1x autópályán és este vezetni? (Főként pestieket és nagyvárosban élőket kérdezem)

Figyelt kérdés
Oktatóm kijelentette, hogy erre se ideje se kapacitása sincs, azt majd a jogsi letétele után úgyis megtanulom. Most konkréten megvan a jogsim, de nem vezettem még se a pályán se sötétben, és nem is tudnám, hogy melyik lámpákat kéne felkapcsolni. Nálatok is hasonló volt a szitu?

2020. júl. 6. 15:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Hivatalosan a B kategóriás (személyautó) jogosítványnál a következők kellenek:

29 óra + 1 vizsgaóra

580 km levezetése

Ez hivatalosan az alábbiakból állna:

-9 óra "alap oktatás", Ez a régi rutin vizsga témaköre, ide tartozik a jármű alapvető bemutatása, elinduás előttis ellenőrzés. Ide jön például a parkolás megfordulás és minden egyéb ami régen a rutin volt.

-20 óra "fő oktatás"

ebből 14 óra városi közlekedés

4 óra országút

2 óra éjszakai vezetés

(külön hegyvidék csak teherautóval és talán busszal van)

A városi közlekedés célszerűen olyan helyen történik ahol a tényleges vizsgaútvonalak lesznek. Viszont nagy esélyel ott nincs villamos és egy csomó közlekedési szituáció ami más városokban igen.


Az éjszakai vezetés konkrétan adott, hogy melyik hónapban milyen időszakban történhet pl decemberben du 4 után, viszont júliusban csak este 8 és reggel 5 között. Ez elvileg adott, viszont azért az oktatótól sokszor nehéz is elvárni ezért ezt el szokták csalni sajnos.


Az orsszágúti vezetés viszont nincs különösebben helyzez kötve.

Adott települések környékén nincs is autópálya. Viszont lakott területen kívüli vizsga útvonal minden településen van, ezért általában ki szoktak arra a részre vinni az oktatók és sajnos sokaknál ez itt ennyiben kimerül.

2020. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Le lehet tesztelni, hogy 20, de akár 21 órakor is mennyire van sötét.. a nyárin tanulóknál ezért is marad ki az ejszakai vezetés, ellenben télen már 17 órakor sötét van, akkor aktalában nem csak a kötelező 2 óra van meg
2020. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mi Budapesten kivulre sosem mentunk. A Migyotodi utra jartam vezetbi, szoval a stadionok, Örs vezer tere kornyeke. Az oktatom delutan 5ig dolgozik, es reggel 8kor.35 tanitvany mellett meg nehez lenne ugy idoziteni, hogy mindrnkire jusson esti sav. Olyan volt, hogy picit sotetedetf, igy egy lamlat felkapcaoltunk de azert az messze volt a sotetedestol. Egy ido utan pedig mar csak a vizsgautakat jartuk Pesten. Kerdeztem is, hogy 5-6-ba nem valtunk? Valasz:varosban? Azon kívül amugy se megyunk, vizsgan se kell, ami igaz. De pl a lejtorol valo elindulast se vettuk (kezifekes) elindulast, es ahol elek, oda mind kell ilyen.
2020. júl. 6. 19:20
 14/19 anonim ***** válasza:

Az oktatót meg is lehet kérni arra, hogy mutasson meg olyan vezetéstechnikákat, amire később szükséged lesz.

Ilyen lehet a kézifékes elindulás, ami lejtős-emelkedős terepen fontos, de sík vidéken sok oktató hanyagolja, ott nem kell, és arra bem gondol, hogy máshol majd szükség lehet rá

2020. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
1 ilyen vizsgaút volt, ahol meredeken kell megállni a lámpa előtt. Erre külön rákérdeztem, h nem kell kézifék? Mondja minek, csak úgy hagynám és nem tudnánk elindulni.
2020. júl. 6. 20:19
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis nyomatékú benzines autóval nem árt a kézifék :)
2020. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én sosem szerettem és tudtam kézifékesen elindulni, pedig benzines autóm van. Mindig gáz adagolásával, kuplunggal játszással indulok emelkedőn, persze ehhez kell gyakorlás a bizonyos autóval, hogy tudjad hogyan is kell. Így gyorsabb is szerintem elindulni.
2020. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nekem olyan volt, aki össze vissza irkált, csak hogy stimmeljenek a számok. Városit simán beírta városon kívülinek, nappalit estinek, adott hozzá plusz km-et, autópályán nem mentem, pedig a felhajtó kb 10km re van tőlünk, az óráim kb 70%-a este volt, télen. Mondta, hogy vizsgán húzok majd útvonalat, de le fogunk térni róla, hogy ismerős környéken menjek. Ja mondom ez így megy? 😂 Dízel autóval tanultam, szóval nem nagyon kellett kézifékes elindulás, de nekünk minden benzines, szóval élesben egy meredek vasúti átjáróban kellett kipróbálnom. Aztán egyszer mentünk egy 100km-es 2 órás utat mert miért ne. Ja voltak ilyenek
2020. júl. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
En se tudtam kovetni, mit ir be. Mondjuk az felhaborito, hogy a vizsgat 2 alkalomnak itja be.akkor is ha valaki 5 perc utan bukik xD
2020. júl. 8. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!