Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy McDonalds parkolójában...

Egy McDonalds parkolójában meghúztam egy autót, számíthatok feljelentésre?

Figyelt kérdés

Tolatás közben meghúztam az ajtaját. Erősen. De nem jó autó, egy kis régi Yaris kb.

Elmentem.. tudom idióta voltam...


Számíthatok rendőrségi ügyre, feljelentésre? Mekkora lesz a bírság? Börtön is jöhet?


2020. júl. 13. 14:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Itguy én csak egy rövid választ írtam annyit mondtam a kérdezőnek hogy jól tette hogy lelépett
2020. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
enyémet is törölték, én írtam a sokat, akit érdekel az írjon rám, lementettem. minden válaszom elmentem.
2020. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Menj vissza és nézd meg, hogy van-e kamera, ami a parkoló fele figyel. Remélem, van. Ha van, akkor valószínűleg szoppantyú lesz. Ha nincs, akkor is lehetséges, de nem valószínű.


"A cserbenhagyás következményei - ha kiderül, hogy ki volt a tettes


Ugyanakkor ma már a legtöbb parkoló térfigyelő kamerákkal felszerelt, illetve egyéb módon őrzött - továbbá annak a lehetőségét sem lehet kizárni teljes bizonyossággal, hogy a balesetnek nem volt szemtanúja, aki esetleg rögzítette a látottakat, és vallomása alapján a károkozó beazonosíthatóvá válik. Akár már csupán a rendszám rögzítése is elég nyom lehet ahhoz, hogy a károkozót megtalálják.


Sokat kockáztat, aki ilyen körülmények között mégis továbbhajt!


Amennyiben a nyomozó hatóságoknak, így legfőképpen a rendőrségnek sikerül valamilyen módon azonosítania az elkövetőt, szabálysértési bírságot fog kiszabni rá. A bírság mértéke 5 ezertől, akár 50 ezer forintig is terjedhet.


Továbbá a károkozó kötelező biztosításának díja is emelkedni fog. Ha nem rendelkezik érvényes biztosítással a károkozó, a károsult akkor is pénzhez jut - ilyenkor a kötelező biztosítás alapján a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) állja a kártérítést a Kártalanítási Számla terhére."


[link]


És ja, esetleg nézelődj körbe itt, hátha tudod pótolni az elhagyott

csigolyákat.


[link]

2020. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

És ha valakinek "nem jó" autója van, annak olcsóbban dolgozik a karosszériás, vagy a fényező?! Soha nem értettem, hogy mért gondolják egyesek, hogy ha valakinek gyengébb motorral szerelt az autója, vagy régi, akkor a fényező is olcsóbban fújja az elemeket...

Ilyen helyeken esélyes hogy van kamera, remélem elkapnak!

2020. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Undorító, gerinctelen féreg vagy... fujjj
2020. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
#14, nem arra értette, hanem, hogy nem számít akkor az a kár mert eleve régi autó.
2020. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
#16, én meg pont erre írtam, hogy a munkadíjat nem az autó korától függően szabják meg. Egy elem lefújásának az ára akkor is ugyan annyi ha az elem egy éves autóra fog kerülni és akkor is ha 20 évesre. Szervizekben sem függ az óradíj az autó korától.
2020. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha feljelent szinte biztos megszívod, ugyanis egy olyan parkolóban sikerült a művelet amelyik szinte mind jól be van kamerázva.
2020. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jajj hagyjátok már, csak egy régi trollkérdés feszültség keltés gyanánt.
2020. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Csak egy újabb trollkérdés **


Elírtam, bocs

2020. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!