Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki feltesz egy drágább autós kérdést, hogy milyet vegyen, akkor azt mindenki trollnak könyveli el?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy tényleg vannak trollok ilyen kérdésekkel, több, mint fele az, de ettől függetlenül nem kell mindenkit egyből megbélyegezni. Leírom én hogy látom:


Szóval, amikor valaki feltesz akár csak egy 7-8 milliós kérdést, már sokan gyanakodnak, amikor meg Mustang, Bentley, S Merci stb. akkor az csak is troll lehet szinte mindenki szerint, és azzal magyarázzák, hogy akinek ennyi pénze van, az nem itt kérdez.


Szerintem attól, hogy valaki gazdag, még nem biztos, hogy mindent tud. Valamiért mindenki szereti azt feltételezni a gazdagokról, hogy ők teljesen másképp élnek, nem kommunikálnak “földi halandókkal”, nem jönnek le a Rózsadombról stb. Én meg ismerek sok gazdagot, olyat, akik 15 milliós Audikkal, meg Mercikkel járnak, és ugyanúgy beülnek átlag bárokba, éttermekbe, meg lejönnek akár kevésbé kulturált helyre is bulizni, ők is emberek. Miért ne lehetne közülük itt gyk-n is fent valaki?


Meg egyébként, ha trollkérdés is, hogy milyet vegyen, miért nem lehet úgy válaszolni rá, mintha valósi lenne, hogyha esetleg valaha idetéved egy másik gazdagabb személy, aki tényleg venne ilyet, és keresgél a témában, akkor esetleg valami hasznos tippet kapjon egy másik válasz által. Én igyekszek eszerint válaszolni. Nyilván sokan nem láttak még itt Bentley, Ferrari meg stb. autókat, de sose tudni, valaki lehet mégis.


Sokszor azt érzem, hogy aki trollnak bélyegez meg automatikusan egy kérdezőt aki ilyet tesz fel, mégha nem is trollszagú módon teszi, hanem normálisan, az valójában semmivel nem különb, mint egy troll, és csak azt mutatja magáról, hogy végtelen egyszerű az élete teljes szűklátókörűséggel, és fogalma sincs a gazdagok életviteléről, ezért valami teljesen mást feltételez róluk, mint a valóság.


Persze lehet, hogy a 100 leggazdagabb magyar sose kérdez, meg testőrökkel mozdul ki mindenhova a budai luxusvillájából, meg életmódtanácsadó, stílus szakértő stb. mondja meg neki, hogy mit csináljon, de az “átlag“ gazdag, akinek van olyan 100-200-300 milliós vagyona, az ugyanúgy éli az életét, mint bármelyik átlag ember, csak kicsit nagyobb státuszú cuccokkal.


Amúgy is nincs még egy oldal, ahol névtelenül kérdezhetsz, hol tenné fel máshol?


Szóval nekem ez a véleményem ezekről a reakciókról.



2020. júl. 26. 21:43
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#8 Na én meg pont olvastam az első belinkelt kérdést, és nekem az sem tűnik kamunak. Részben emiatt is tettem fel ezt a kérdést, meg azóta másiknál is olvastam ezt a troll megbélyegzést. A szóban forgó belinkelt kérdésnél láttam a törlések előtti válaszokat is. Szerinted mégis hogyan kellett volna reagálnia, amikor normál hangvételben feltett egy kérdést, amire jött valaki, aki gúnyolódva benyögte, hogy pistike szokásos esti kérdése, vagy valami ilyesmi. Nekem sem esne jól, ha valaki normál hangnemre egyből így reagálna, meg meghazudtolna. A gazdagok egy részének különben is van egy olyan szokása, hogyha megkérdőjelezed a gazdagságukat, akkor elkezd azzal jönni, hogy a lábtörlője többet ér a te xy dolgodnál stb. Ez ilyen sajna.


#10, de nagyon kevés magyar nyelvű forrás van ezekről, habár igaz, hogy angolul is illik már tudni a mai világban, úgy pedig már sok infó van valóban.

2020. júl. 26. 22:22
 12/31 anonim ***** válasza:
9%
A gyakorikerdesekre nem irogatnak multimilliomosok. Pont. Ez a csoro, frusztralt, lelki nyomorekok oldala (igen, en is ilyen vagyok.)
2020. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erre gondoltam, hanem hogy meg lehet kérdezni úgy is, hogy Szeretnék dönteni A6 és 5-ös között, melyik az átlagosan megbízhatóbb típus, miről lehet több rosszat hallani. És lehet úgy is, hogy Na keresek 1 millát, szóval nincs gond a fenntartással, na szerintetek melyiket vegyem?


Belerak olyan infokat amik úgymond lényegtelenek, inkább olyan dicsekvés.

2020. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

“Belerak olyan infokat amik úgymond lényegtelenek, inkább olyan dicsekvés.“


De lehet pont azért rakja bele, hogy tágabb képet kapj arról, hogy kb. fent bírná-e tartani. Bár az is lehet én állok hozzá naivan.


“Ez a csoro, frusztralt, lelki nyomorekok oldala (igen, en is ilyen vagyok.)“


Ne bélyegezd meg így magad! Közoktatás témakörben pl. sokszor olvastam már diplomás értelmes emberektől hosszas választ, amiről egyértelmű, hogy tényleg tisztában van a dolgokkal. Ő sem lelki nyomorék pl.

2020. júl. 26. 22:32
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
Ez a fent bírná tartani, olyan dolog, hogy most 10+ millás autókról beszélünk, aki meg ilyen autókban gondolkodik, annak nem csak 10 millája van a számlán. Az meg kicsit abszurd, hogy megveszi az autót de akár egy pár százezres javítást ne tudjon zsebből kifizetni.
2020. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

15.


Hidd el vannak emberek akik éveken át párizsis kenyeren élnek hogy vehessenek részletre egy BMW-t. Sajnos ilyen is van. Kár hogy Magyarországon (de inkább egész kelet európában) az emberek legalább negyede csak azért vesz autót hogy mutogathassa. Amikor látsz az utcán egy jó állapotúnak tűnő max 10 éves német prémium autót, akkor a tulajdonosa valószínűleg nem gazdag, csak a pénze 80%-át ráköltötte egy kocsira amiben van vagy 400.000 kilométer.


Bocsánat hogy ezt is idekeverem, de le szeretném írni:

Amikor valaki vesz egy legalább 10-15 éves BMW-t/ Mercedest/ Audit ahelyett hogy venne egy pár éves Skodát/ Fiatot/ Fordot vagy egy vadiúj Suzukit akkor mi jár az eszében? Nem értem.

2020. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, de ez meg egy olyan kategória, hogy ezek meg nem is kérdeznek semmit, csak veszik épp ezért. :D Max akkor tűnnek fel, mikor valami elromlik, és hogy lehet legolcsóbban megoldani, direkt nem javítanit írtam.
2020. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
30%
Ja :D
2020. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
4%
Volt "szerencsém" gazdag emberekhez, ők nem fórumon kérdezgetnek hanem van külön egy titkos csoportjuk ahol ezt megbeszélik ha nincs ismerősi körben tapasztalat.
2020. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően ilyen szempontból kétféle gazdag embert ismerek. Az egyik típus intelligens, tehetséges valamely területen, és ezen képességei alapján kerül felsővezetői pozícióba, vagy viszi sikerre a vállalkozását. Ő azért nem fog itt kérdezni, mert nem digitálisan analfabéta, ráadásul analitikusan gondolkodik, ezért maga fogutánajárni, mérlegel, nem érdekli, hogy anonim oldalon mit írnak.


A másik véglet a proli "vazzevállalkozó", aki nem túl intelligens, viszont a saját köreiben jó kapcsolatokat épített, a vállalkozása emiatt sikeres. Ő meg azért nem fog itt kérdezni, mert mint jó kapcsolatépítő, a saját barátait, ismerőseit fogja megkérdezni, illetve mivel fontos neki mit gondolnak róla, ezért jó eséllyel eleve tudja, mi a menő az ő köreiben.

2020. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!