Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki feltesz egy drágább autós kérdést, hogy milyet vegyen, akkor azt mindenki trollnak könyveli el?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy tényleg vannak trollok ilyen kérdésekkel, több, mint fele az, de ettől függetlenül nem kell mindenkit egyből megbélyegezni. Leírom én hogy látom:


Szóval, amikor valaki feltesz akár csak egy 7-8 milliós kérdést, már sokan gyanakodnak, amikor meg Mustang, Bentley, S Merci stb. akkor az csak is troll lehet szinte mindenki szerint, és azzal magyarázzák, hogy akinek ennyi pénze van, az nem itt kérdez.


Szerintem attól, hogy valaki gazdag, még nem biztos, hogy mindent tud. Valamiért mindenki szereti azt feltételezni a gazdagokról, hogy ők teljesen másképp élnek, nem kommunikálnak “földi halandókkal”, nem jönnek le a Rózsadombról stb. Én meg ismerek sok gazdagot, olyat, akik 15 milliós Audikkal, meg Mercikkel járnak, és ugyanúgy beülnek átlag bárokba, éttermekbe, meg lejönnek akár kevésbé kulturált helyre is bulizni, ők is emberek. Miért ne lehetne közülük itt gyk-n is fent valaki?


Meg egyébként, ha trollkérdés is, hogy milyet vegyen, miért nem lehet úgy válaszolni rá, mintha valósi lenne, hogyha esetleg valaha idetéved egy másik gazdagabb személy, aki tényleg venne ilyet, és keresgél a témában, akkor esetleg valami hasznos tippet kapjon egy másik válasz által. Én igyekszek eszerint válaszolni. Nyilván sokan nem láttak még itt Bentley, Ferrari meg stb. autókat, de sose tudni, valaki lehet mégis.


Sokszor azt érzem, hogy aki trollnak bélyegez meg automatikusan egy kérdezőt aki ilyet tesz fel, mégha nem is trollszagú módon teszi, hanem normálisan, az valójában semmivel nem különb, mint egy troll, és csak azt mutatja magáról, hogy végtelen egyszerű az élete teljes szűklátókörűséggel, és fogalma sincs a gazdagok életviteléről, ezért valami teljesen mást feltételez róluk, mint a valóság.


Persze lehet, hogy a 100 leggazdagabb magyar sose kérdez, meg testőrökkel mozdul ki mindenhova a budai luxusvillájából, meg életmódtanácsadó, stílus szakértő stb. mondja meg neki, hogy mit csináljon, de az “átlag“ gazdag, akinek van olyan 100-200-300 milliós vagyona, az ugyanúgy éli az életét, mint bármelyik átlag ember, csak kicsit nagyobb státuszú cuccokkal.


Amúgy is nincs még egy oldal, ahol névtelenül kérdezhetsz, hol tenné fel máshol?


Szóval nekem ez a véleményem ezekről a reakciókról.



2020. júl. 26. 21:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%

16:

Ma már rossz hasonlat az éveken át párizsis kenyéren él, mert egy normálisabb párizsi 4 ezer Ft/kg felett van.

2020. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 veterán vas ***** válasza:
14%
Sokszor azzal árulja el magát magát a troll, amikor ilyen alapossággal körbemagyaráz egy amúgy egyszerű kérdést........ például mint jelen esetben te. :)
2020. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, felteszed a kérdésed, a hasznos válaszokat megköszönöd, a habzó szájú prolikat meg leköpöd és nem foglalkozol velük. Alapesetben ide nem azért jön az ember, hogy igazságot tegyen, hanem hogy választ kapjon a kérdésére.


Nekem is mondta már valamilyen bőgőmajom itt hogy "na menj szépen játszani Ödönke". Lefele nyíl, jelentés, megyek tovább, voltak jó válaszok is. Nem kell vele foglalkozni.

2020. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

“A másik véglet a proli "vazzevállalkozó", aki nem túl intelligens, viszont a saját köreiben jó kapcsolatokat épített, a vállalkozása emiatt sikeres. “


A harmadikat kihagytad. Aki egyszerű, mint a faék, de cigi, kábszer stb-vel összelopta magát, összevert ezt azt atb. és emiatt gazdag, de valójában rettentő buta. Na pl. az ilyen is simán kérdezhetne itt.


#22

És mégis mitől trollkérdés az enyém, amikor nem is konkrét tárgyra kérdez rá, meg nem próbálom magam semminek beállítani, hogy ilyen meg olyan gazdag vagyok?


#23 végül is itt a pont. Ebben egyet tudok érteni.

2020. júl. 27. 11:55
 25/31 A kérdező kommentje:

#22 meg amúgy azért kell sokszor körbemagyaràzni valamit, mert ismerni kell már ezt az oldalt. Mindneki beleköt amibe csak tud. Ha nem írom le, hogy miért akarok ilyet meg olyat venni, meg mennyi pénzem van, mire kell, mekkor stb. akkor jön valaki, aki benyögi, hogy ne csináld ezt, nem azt kell stb. Mindent meg kell lassan indokolni, ha kérdést tesz fel valaki.


Én pl. multkor kerestem egy eyszerű kis autót 1 millió Ft alatt évi 6-7000 km-re, mert olyan helyekre kell, ahova nem tudok időben eljutni, csak több átszállással. Erre valaki benyögi, hogy 6-7000 km-re ne vegyek autót. WTF? Leírtam, hogy AKAROK venni, akkor nem az a kérdésem, hogy akarjak-e, hanem, hogy milyet. Ezért kell mindent megindokolni. Máshol meg nem nagyon tudok tájékozódni. Becsületesneppernek már a sokadik kérdést tettem fel, sose kaptam eddig egyetlen vàlaszt sem. Akkor mégis hol tudok még hozzáértőktől érdeklődni.

2020. júl. 27. 12:02
 26/31 veterán vas ***** válasza:
0%

Látom, nem tudsz elszakadni az "AKKORISMEGMAGYARÁZOM" gondolattól.

Ez mindent elárul rólad.

2020. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
#26 rólad még többet, hogy 0%-os a válaszod, meg hogy felkapod a vizet, ha valaki reagál a válaszodra :D
2020. júl. 27. 17:07
 28/31 anonim ***** válasza:
62%

Neked mi a kínod 26os? Elgurult a gyógyszered? Idegbeteg barom. Mégis mit reagáljon egy ilyen bohóc felvetésére mint te?

Tényleg nyomorultak gyülekezete ez az oldal

2020. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 veterán vas ***** válasza:
0%

Értem, ez az oldal, a nyomorultak gyülekezete.

Miután te is itt vagy, akkor nem kérdéses, hogy neked is kijár ez a cím. :D

2020. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"A harmadikat kihagytad. Aki egyszerű, mint a faék, de cigi, kábszer stb-vel összelopta magát, összevert ezt azt atb. és emiatt gazdag, de valójában rettentő buta. Na pl. az ilyen is simán kérdezhetne itt."


Az még mindig belefér a második kategóriába, mert ehhez is jó kapcsolatépítés kell, akkor viszont vannak olyan ismerősei, akiket körbekérdezhet.

2020. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!