Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsival...

Automata váltós kocsival miért nem kell levizsgázni a jogosítványnál miért csak manuálisal kell?

Figyelt kérdés

Miért csak manuális váltós kocsival kell levizsgázni a jogosítványnál automata váltós kocsival miért nem kell?


Ennek ellenére hogy automata váltós kocsival nem kell vizsgázni mégis lehet vezetni a jogosítvány megszerzése után automata váltós kocsit ,és azzal mi van aki friss jogsival vesz egy automata váltós kocsit és akkor vezet elsőnek automatát ez nagyon veszélyes.



2020. aug. 23. 16:54
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem, 1 hónapja vettem egy automata kocsit, előtte kézijeim vtak, mikor először vezettem, eszembe nem jutott váltogatni, kuplungot keresni, váltogatni, ahogy azóta sem, egyedül ami előfordul, hogy néha megálláskor, induláskor, bal lábbal a kerékjáratba tapasok, se fékbe sose tapostam önkéntelenül... ami még probléma szokott lenni, hogy ha emelkedőn megyek fel akkor menet közben vissza rakom kettesbe, mert pont azon a fordulaton megy ott az autó, ahol váltana illetve ugyanez a biciklis előzésénél, ott is vissza kell váltani kettőbe, utána vissza d-be...


Amire még rá kellett jönni, hogyan fékkészenlétezel, de az is megy már és nem érzem azt, hogy ezek miatt vagy, hogy kézit vezettem 7 évig, ne bírnám az automatát elvezetni.

2020. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
#28 úgy értem hogy akik manuálisat vezetnek sokáig azok összekeverik a féket a kuplungal ezért nyomják meg bal lábbal mert azt hiszik egy pillanatra amég elbambulnak hogy a fék a kuplung.
2020. aug. 27. 19:42
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ilyen nincsen...


Én egyszer se nyomtam be véletlenül bal lábbal a féket...

2020. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, legyél már kedves az első bekezdésnél tovább is elolvasni a válaszomat. Rászántam az időt. Nem fogom még egyszer elismételni, hogy miért NEM keverhető össze a kuplung a fékkel, automata kocsiban sem.

Amúgy ha nincs jogsid (mert ilyen kérdések alapján tuti nincs), miért ágálsz folyton a válaszadók ellen? Miért nem tudod elhinni?

De amúgy meg keress egy oktatót és kérdezd meg tőle ezeket. Neki talán hajlandó leszel majd.

2020. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
el olvastam de vannak olyanok akik nem tudnak teljesen oda figyelni a dolgokra ,tudom aki oda figyel meg tapasztalt az nem fogja összetéveszteni a pedálokat de mint olyan mint én aki feledékeny azzal megtörténhet.
2020. aug. 27. 21:41
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Aki olyan feledékeny, hogy összekeveri a pedálokat, az max háztartást vezessen, de autót ne.
2020. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ha összekevered a pedálokat, már a forgalmi vizsgáig sem fogsz eljutni. Vagy hogy gondolod, az oktató majd kezeli a tanuló helyett ott is? És utána mi lenne? Zebra előtt bocs, véletlen a gázba taposol és elütöd a gyalogost? Autópályán gyorsítani akarsz, de beleállsz a fékbe és hátulról beléd jönnek? Veszel egy tanulókocsit és mindig megy veled valaki?
2020. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Egyébként ahhoz max 1-2 órányi “tapasztalat” kell, hogy ne kövess el ilyen súlyos hibát, még akkor is, ha nagyon béna vagy. Az még egy dolog, ha tanulóként a gáz-fék megy néha mellé (ez is komoly hiba, nem fér bele, meg kell tanulni még a vizsga előtt), de a kuplung egyszerűen azért kizárt, mert CSAK bal lábbal kezelheted, a féket meg CSAK jobbal. Amíg ez nem rögzül, normális oktató ki sem enged a forgalomba.
2020. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
A kuplungra nem szokás "hirtelen rálépni". Szóval nem valószínű, hogy bal lábbal hirtelen letaposod a féket. Mellesleg annyival amúgy sem nagyobb a fékpedál, hogy balra lépve lenyomd. Amúgy tényleg nagyon könnyű manuálról automatára átszokni: bal láb félretesz, elfelejt, jobb lábbal gáz-fék (mint a manuál kocsiban is).
2020. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!