Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsival...

Automata váltós kocsival miért nem kell levizsgázni a jogosítványnál miért csak manuálisal kell?

Figyelt kérdés

Miért csak manuális váltós kocsival kell levizsgázni a jogosítványnál automata váltós kocsival miért nem kell?


Ennek ellenére hogy automata váltós kocsival nem kell vizsgázni mégis lehet vezetni a jogosítvány megszerzése után automata váltós kocsit ,és azzal mi van aki friss jogsival vesz egy automata váltós kocsit és akkor vezet elsőnek automatát ez nagyon veszélyes.



2020. aug. 23. 16:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
´#9: Ugyanúgy B jogsi 78-as kóddal, azaz automatára korlátozva.
2020. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
A különbség a kettő között annyi, hogy az autómatának két pedálja van: fékpedál és gázpedál. Ennek a két pedálnak a használata vezetés közben nem tér el a manuálisétól, így szükségtelen ennek a megtanítása, ebből levizsgáztatása.
2020. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mondjuk lehet igazatok van , azzal kapcsolatban hogy aki manuálisat tud vezetni az tud vezetni automatát is.



De egyszer még Szalay Isti mondta hogy amikor elsőnek vezetett automatát és rálépett a fékre majdnem kiesett a kocsiból ,mert a manuálishoz volt szokva.

2020. aug. 23. 17:59
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

#13 Ez azért lehetett, mert bal lábbal lépett rá a fékre, mivel a kuplungot kereste visszaváltáshoz a fék mellé.

Alapvetően ugyanaz mindkét típusnak a fékérzékenysége (persze autó válogatja, hogy milyen "erős").

Automata jármű vezetésekor el kell felejtened a bal lábadat, nincs rá szükség. A jobbal használod a gázpedált és a fékpedált egyaránt, akárcsak egy manuálisban.

2020. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%

Semmi veszélyes nincs benne. Nekem normál jogsim van, de előfordult, hogy vezettem anyósom automata váltós autóját. Könnyű megszokni.

Mondjuk én a jogalkotó helyében fordítva sem várnék el újabb vizsgát az vezetőktől. Ha nem megy neki a váltás, akkor elsősorban az autó seb.váltóját fogja tönkre tenni még mielőtt balesetet okozna. :-)))


Mondok neked valamit, amin ezek után ezerszer jobban meg fogsz döbbenni!

Ha bal oldali közlekedésű országban akarsz vezetni (pl. Nagy-Britannia), akkor sem kell újabb jogsi. Pedig ott nehezebb az átállás, én többször is csináltam ilyet. Az első volt a legnehezebb. Egy évvel később már könnyebb volt. Újabb 3 év múlva még könnyebb. Pedig ezek 1-2 hetes időtartamok voltak (nyaralás), amik közben végig Magyarországon éltem és közlekedtem. Ott pedig autót béreltem, és a cégnek sem volt kifogása az ellen, hogy másik oldali közlekedéshez vagyok szokva.

2020. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

A kéziváltó esetén meg kell tanulod egy plusz technikát: a kuplung kezelését.

Automatánál csak el kell olvasni a kézikönyvet, hogy tudjad a használatát. Technikát nem kell tanulni hozzá.

2020. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Ha nem a Tesco parkolóban szereznéd be az infókat, akkor nem tennél föl ilyen ostoba kérdéseket. ;)

2020. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Alapbol nem ertem a kerdest vagy csak en vagyok nagyon faradt. Lenyeg, aki manualison vizsgazik az vezethet mindkettot. Miert? Mert az egyeduli kulonbseg hogy az automatan nem valtogatsz ossze-vissza, a szenzorok erzik mikor kell valtania az autonak. Az en Hondamban ez felulirhato, ha lassan valt, es fel tudok valtani.


Ha automatan vizsgazol ellenben, akkor te nem fogod tudni hogyan valts egy manualison. Ergo, nem is tudod majd vezetni.

2020. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, van már tapasztalatod mindkét típussal? Mondjuk nem hiszem, mert akkor nem gondolnál ilyen logikátlan dolgot. Az automata -1 feladat (nincs kuplung), miért kéne az egyszerűbbre külön vizsgázni? De ahogy írták, lehet csak automatás jogsid, de azzal kézit nem vezethetsz, mert ugye az a bonyolultabb.

Annyi idő kb megszokni egy automatát, mint bármilyen kézis autót, amibe először ülsz bele. Tényleg nem nehéz, próbáld ki, ha tudod.

2020. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Hát aki sokáig vezet manuálisat és elsőnek vezet automatát és egy picit feledékeny elbambul az önkéntelenül is a kanyarokban vissza akar váltani a seb váltóval és keresi a kuplungot ,elfelejti hogy automatát vezet és mivel még nem vezetett automatát ezért nem tudja hogy hogyan működik legalábbis hogy hogyan viselkedik.
2020. aug. 27. 13:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!