Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít jó árnak (autószerel...

Mi számít jó árnak (autószerelő) ?

Figyelt kérdés

Az első autómat vettem meg a napokban. Mindenki mondja, hogy az autószerelők lehúznak ha nem értesz hozzá stb.

Budapesten lakom, az autó amit vettem 800ezer Ft volt, nem egy ritka autó, szaladgálósnak, munkábajárósnak vettem. Szinte semennyire nem értek az autókhoz. Amit néztem eddig autószerelőket a környékemen, 8-10ezer Ft-os órabérrel dolgoznak, gumicsere 10ezer körül, vizsgáztatás 30-31ezer. Ezek átlagos árak, vagy drágák, olcsók?


2020. aug. 26. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Átlagos árak. Nem olcsók az autószerelők.
2020. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

10ezer az óradíj+anyag. Ettől ha olcsóbb, azt kerüld.

Nemcsak az autószerelő kér ennyit, minden más szolgáltató is..az orvos, ügyvéd óradíja egy cseppet magasabb.

2020. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, persze, nem is sokallom ezeket, csak az arányokat nem tudtam.
2020. aug. 26. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

8-10 ezres óradíj szerintem kifejezetten olcsó. Én vidéki megyeszékhelyen lakom, nálunk 20.000 fölött van már.

10 ezres gumicsere komplett szereléssel olyan középár ha nem valami 13"-os lemezfelnis babakocsikerékről beszélünk.

Vizsgáztatás nálunk inkább 25 körül megy.

Összességében szerintem nem drága a szerelőd.

2020. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" gumicsere 10ezer körül"


Mekkora felniről beszélünk?

Nekem 5 darab 15 colost szereltek a múlt hétvégén 6000 ft-ért.

2020. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, nekem 3 éve, törzsvásárlói kedvezménnyel, 4 db 17-es alufelnit szereltek 9600-ért. És ma már ez nem olyan extra méret...
2020. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
A 8-10 ezer forint reális. Ez persze nem azt jelenti, hogy ez az autószerelő fizetése - ebből kb. 2500 a műhely bérleti és rezsi díja, 1000 a diagnosztikai szoftver licencdíja, 500-500 a jó szerszám és a rendszeres továbbképzés, valamint további 1-2 ezer forint elmegy az adókra és járulékos költségekre. Maga az autószerelő kb. 1000-1500 forintos óradíjat kap a folyamat végén - s ezen levezetés alapján kb. azt is láthatod, hogy egy nem adózó, kalóz szoftverrel működő otthon szerelő maszek hogy tud olcsóbb lenni (ennek ellenére én nem javaslom, hogy ennél olcsóbb helyre járj autót javíttatni).
2020. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!