Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legtöbb kamionos munka miért...

Legtöbb kamionos munka miért fusiba dolgoznak? Miért nem jelentik be tbvel?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 13:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Legtöbb kamionos cég miért nem jelenti be?
2020. aug. 27. 13:49
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert nem éri meg (a cégnek).
2020. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv újra, első vagyok, így visszagondolva vélhetően egy picit pontosabb választ szerettél volna. Íme:)


Tegyük fel én vagyok a cég, dolgozik nekem egy darab kamionos és semmi mást nem csinálok csak áruval kereskedem (veszek valamit, és drágábban továbbadom).


Veszek valamit 1000 forintért, és eladom 1100 forintért. 100 forint a különbség.


Ezzel a 100 forinttal az történik, hogy: befizetem rögtön az ÁFÁt (27%) plusz az iparűzési adót (4%). Marad 69 forintom.


A 69 forintból, ha semmi más költségem nincs, csak a kamionos bére, és szeretném hogy a kamionos 20 forintot hazavigyen, akkor kerekítve 30 forintot kell neki kifizetnem (mert ő még befizet 15% SZJA-t és 18.5% tb járulékot). Vannak ám nekem is terheim a bére miatt, 15.5% szocho és 1.5% szakképzési hozzájárulás. Tehát az, hogy a kamionos hó végén 20 forintot hazavigyen az a cégnek 35 forintba kerül.


A 69 forintomból tehát maradt 34, ha egyéb költségem nem volt, ez az én nyereségem. Erre kifizetem a 9%-os nyereségadót, és marad 30 forintom. Ezt a 30 forintot tudom én a cégből osztalékként kivenni, 40%-os adóval, tehát a 100 forintból amivel indultam mire mindent kifizetek és a kezemben a pénz marad 18 forintom.


Ezt mind csak azért írtam le hogy értsd mennyire elmebeteg a magyar szabályozás és hogy gyakorlatilag nem éri meg semmit becsületesen csinálni.


Ahelyett, hogy a kamionos hazavinne 20 forintot, a cégnek meg ez kerülne 35-be, inkább adok neki zsebbe 27.5 forintot, ő is jobban járt, én is jobban jártam, állambácsi meg leszophat.

2020. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

@2, valahogy így :)


Ugyanez a szépségipar, és gyakorlatilag bármelyik olyan kisebb cég, amelyik szolgáltatást nyújt, vagy árut vesz-elad.


Ezért szoktam nagyot nevetni, amikor "Magyarország jobban teljesít", majd a következő hír az adócsalókról szól. A kettő egy kicsit összefüggésben van egymással... csak azt nem értem, miért magas a törvényhozóknak az, hogy ha esetleg nem szopatnák szét a legálisan, adózva pénzt kereső cégeket ÉS munkavállalókat, akkor nem lenne szükség az ilyen mértékű fusizásra, több adózó -> vehetne az állam még több jachtot. :)

2020. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Bejelentik, csak pluszban kap kézbe is.
2020. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Melyik az a legtöbb munka amelyik ilyen?

Bevannak jelentve csak a legtöbb a minimál bérre.

2020. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Minimálbér + napidíj.
2020. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legtöbb? Ez nem igaz, szerintem nem sok kamionos megy már feketén. Ami probléma, hogy minimálbéren vannak bejelentve, és ez nem csak Magyarországon divatos.
2020. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma már nem is nagyon lehet feketén kamionos munkát vállalni. Kontrollnál ellenőrizhetik, a munkaszerződésnek mindig a fülképen kell lenni. Nemzetköziben ki kell váltani az EU-s TB kártyát. Bevált módszer minimálbéren van a bejelentés a többi zsebbe megy, ez a nyugdíjnál fog majd gondot okozni (ha lesz). Kis cégeknél gyakori a feketézés, kevés az autó, kevés a sofőr, kevés a bevétel, tehát minden kevés. Az utolsó forintokhoz is ragaszkodnak. A nagy cégeknél nincs fekete munka. Ezért is, meg más miatt is a nagy cégekhez megyek dolgozni. Legyen az bármilyen iparág.
2020. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!