Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is nehézséget okoz...

Másnak is nehézséget okoz hosszú autóutakon a koncentrálás?

Figyelt kérdés
A jogsim már régebb óta megvan, viszont hosszabb utakat csak az utóbbi időben kezdtem tenni, de azt vettem észre, hogy nehezen tudok az utra figyelni, néha elkalandozok. Főleg, ha nincs változatosság (pl: hosszú ideig egyenes az út). Ez normális? Nálatok is van ilyen?

2020. aug. 31. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mit jelent a hosszabb út?

Én pár napja vezettem le 1000 kilométert egy pihenővel.

2020. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van. 23 éve vagyok sofőr. Az éjszakai üres autópálya a legunalmasabb. Pörgős zene ideig-óráig segíteni szokott. Utána meg az alvás 😁
2020. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Másfél-két óránként álljál meg, tornázzál kicsit, igyál egy kávét, stb.

Normális, hogy nem koncentrálsz 100%-ban folyamatosan.

2020. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerencsére nem, 20 óra után is sokszor azt érzem, még bírnék menni. Bár néhány év és jópár km után már tudok úgy kalandozni fejben, hogy közben a vezetésre, forgalomra is rendesen figyelek.
2020. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csak nagyon fáradtan érzek ilyet.
2020. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az állapotot nem szabadna megvárni, meg kell állni 10-15 perces pihenőre (kis séta, kávé).

Nem szabadna megvárni, de sokan "sietnek", vezetnek fáradtan, ami több veszélyt magába rejt.

2020. szept. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem
2020. szept. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem. Sok éve rendszeresen hosszabb utakon járok. Munkámmal kapcsolatban is rendszeresen megvan a napi 600 km. De magánügyben minden egyes hétvégén is leautózok 500 km-t, 250-250 km-es bontásban. Sokszor vasárnap éjjel az M6-oson, ahol úgy megyek simán 40-50 km-t hogy autóval nem találkozom.

Néhányszor a Pécs-Debrecen-Pécs kört is megtettem, ami jó 800-900 km. Azt nem mondom hogy az utolsó km-eken nem vágyom már rá, hogy kiszálljak az autóból, de koncentrációs problémát nem okoz.

Persze hosszú monoton út alatt szoktam dolgokon gondolkozni magamban. Ha van útitársam, akkor beszélgetünk. Nem csak semmire nem gondolva meredten bámulom az utat. De szerintem ez nem baj.

2020. szept. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajna soha nem vezettem sokat max. 120 km volt. Egyszer 24 óráig nem aludtam és akkor nem is bírtam 40 km-t levezetni el kellett aludni helycsere lett.


Azt tanították, hogy néha el kell teninteni az útról balra jobbra, megnézel egy pacit a mezőn, csak pillants rá, aztán egy kecskére 20 perc múlva, palyán még nem vezettem, ott nincsenek állatkák a környéken, ugye?

2020. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9!


Bp-Miskolc vonalon reggeli időpontban kb. 1 km-enként látni sólymot (vagy ahhoz hasonló madarat) az út menti kerítések póznáin ülni.

Utasként lehet látni őzeket, nyulakat, rókákat.

2020. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!