Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri új gumikat és felnit...

Megéri új gumikat és felnit venni, vagy ez olyan pénztemető dolog, mint a szalonautó vásárlása?

Figyelt kérdés
Általában 30-40-50%-kal olcsóbb egy használt gumi és felni, mintha újat vennék. Ezek általában 3-4 éves gumik, a felnikről meg én laikusként meg nem mondom, hogy volt-e javítva és ha igen, akkor az szakszerű volt-e. Emiatt elgondolkoztam, hogy lehet, hogy inkább újat vennék mindenből. Butaság, és inkább vegyek használtan és nézessem meg valakivel aki ért is hozzá, vagy alapvetően nem rossz dolog újat venni ezekből?

2020. szept. 4. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Én gumiból mindig újat veszek. Egy használtnál nem tudhatom, hogy mit csinált vele az előző tulaj, hogyan tárolta stb.

Meg anyagilag sem érné meg, max. akkor ha csak 1-2 évre tervezel az autóval.

2020. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Új gumit szoktam venni, mivel kb az a legfontosabb biztonsági alkatrésze a kocsinak. Felniből szerintem kb mindegy szerintem, de azért nézd át, hogy ne legyen repedt vagy deformálódott.
2020. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt honnan vetted hogy ha ezeket megveszed akkor az pénz temető?

Pénz temető lehet bármilyen használt valami amibe nem látsz bele előre.

Egy új autó vagy gumi azt tudjuk hogy kb mit tud.

2020. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez a használt gumi téma szerintem a lehető legnagyobb baromság. Veszel 30-40-50%-kal olcsóbban egy 4 éves gumit? Ebben neked mi a jó? Veszel egy 50%-os gumit fél áron? Hú mekkora biznisz :D. Ez akkor éri meg, ha egy alig használt gumit sikerül megszerezned félárpn. Amúgy meg semmi értelme.


Mert azt gondolom te sem hiszed, hogy egy 4 éves gumiba amit használtak, te majd még beleteszel 6-ot :D.


Felni az oké. Abból nem muszáj újat venni. Az nem kopó eszköz. Azt megveszed, aztán van. A jó állapotú használt semmivel nem kevesebb, mint egy ugyan olyan vadi új. Nem lesz kevesebb az évek során.


De gumi... Ne már. Ne ezen akarj spórolni. Ráadásul feltételezem, és most bocsáss meg a személyeskedésért...De gondolom nem valami 24 colos zsírúj AMG felniről beszélünk, ami gumival együtt 3 millió forint újonnan... Hanem gondolom ilyen 50-100 ezres tételről van szó.


Ne gumin akarj spórolni 4 évre vetítve 40 ezer forintot... Ha ez valóban ennyire számít neked, akkor van egy rossz hírem. Abszolút nem vagy olyan anyagi helyzetben, hogy kocsit tarts.

2020. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha , de soha nem vennék használt gumit!!!
2020. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Felniből még csak csak lehet használtat venni. (Replikát csak újat). Elviszed egy gumishoz, ő felrakja centírgépre, megmondja milyen. De gumit én soha nem vennék használtan.

4- évente akinek nem fér bele egy garnitúra új, normális minőségű gumi, annak szimplán nincs pénze autóra és járjon busszal/biciklivel

2020. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát figyelj, ezeknél nem igazán van olyan hogy pénztemető. A használt gumi is előbb-utóbb el fog kopni, ráadásul valamivel előbb mint az új. Ilyenen nem érdemes és nem is szabad spórolni! Ha autód van, soha nem leszel pluszban.
2020. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gumit az utóbbi években mindig újat veszek, felniket azonban mindig használtan. Töredék áron nagyon jó és szép kerekeket lehet találni, és a felújítással együtt is jobban megéri, amennyiben az szükséges.
2020. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Gumiból egy középkategória bőven jó (pl barumm) és annak már nem olyan veszélyes az ára illetve ezek is éveket elmennek.
2020. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ezek általában 3-4 éves gumik"

Pont ebben a korban kell cserelni oket!


Mas hasznalt kotonjat sem veszed meg, nem?

2020. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!