Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog így autót venni?

Normális dolog így autót venni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki gombokért vesz autót, s addig használja, míg van rajta műszaki, utána kidobja. Elmondása szerint így beljebb van anyagilag. Ti nektek mi erről a véleményetek? Én egy kicsit ezt felelőtlennek tartom, nem csak magára, másokra nézve is a forgalomban.
2020. aug. 24. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Másokra nézve miért lenne felelőtlen? Egyébként ő dolga. Ha kiszámolta rendesen és így jobban jön ki anyagilag és ez neki így jó, akkor csinálja, engem speciel nem érdekel. Fel nem fogom, hogy miért lehet ez jó, én 5-6 évnél idősebb autót nem vennék.
2020. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha látnád azokat az autókat, elborzadnál. Egyszer esik, ami esik. De tényleg ő tudja, én nem is szólok bele, csak furcsállom én is azért.
2020. aug. 24. 14:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyílván ha nem olyan a műszaki állapota ami alkalmas a biztonságos forgalomra, akkor elég felelőtlen.

Bár nem értem hogyan jön ki jól anyagilag ebből. Magyarán mondva bagóért vesz valami sz@rt amire még van műszaki majd leadja a bontóba? Hát nekem ez valahogy sehogysem jön ki jól anyagilag, akárhogy is nézem.

2020. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Furcsának furcsa és nagyon fillérb+++szó, dehát vannak ilyen emberek, főleg Magyarországon. Nem értem én se, hogy miért jó ez, miért nem lehet egyszer venni egy új/fiatal autót, ami kiszolgál 5 évig vagy tovább is, aztán szoszi. Dehát vannak ilyenek. Ő dolga. 🤷‍♂️
2020. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Másokra nézve miért lenne felelőtlen?"


Gondolom azért, mert az érvényes műszaki nem feltétlenül jelenti azt, hogy az autó valóban van olyan műszaki állapotban, hogy az biztonságosnak nevezhető, és karbantartásra nem költ, hisz a műszaki lejárta után megy a kukába a vas.

Miért is megy a kukába?

Talán azért mert esélytelen lenne a műszaki vizsgán.

Az sem kizárt, hogy át sem íratta az illető, de mindezekkel együtt engem sem foglalkoztat, hogy miért csinálja.

2020. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem értek hozzá, arra gondolok, hogy eladja az alkatrészeket belőle. Úgy akkor nem járhat rosszul, gondolom én.
2020. aug. 24. 14:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem minek így autót venni. Ha valaki egyszer csak azért vesz ilyen autót mert hirtelen kell neki egy napi használós, és nincs rá igazán pénze akkor oké. De hogy állandóan így vásároljon valaki autót szerintem hülyeség.
2020. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom azért is csak ilyen kocsikat vesz mert nincs miből jobbat venni. Sajnos van ilyen. De ha valaki jól keres és ilyeneket vesz az hülyeség. Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mint itt nálunk van egy idősebb ember, jó nyugdíja háza mégis szinte az utcán él mint egy csöves, persze a kaját meg a nyugdíját is már oda viszik neki a padra....
2020. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha alkalmanként kell az autó a közelben akkor nyilván élhető megoldás. Mert nem kell messzire menni a trélerrel érte.

Ha a műszaki állapota is megfelelő, akkor nem is veszélyeztet másokat. De ez az ami nem szokott így lenni. Én nem bírnám így csinálni

2020. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

""Másokra nézve miért lenne felelőtlen?"



Gondolom azért, mert az érvényes műszaki nem feltétlenül jelenti azt, hogy az autó valóban van olyan műszaki állapotban, hogy az biztonságosnak nevezhető, és karbantartásra nem költ, hisz a műszaki lejárta után megy a kukába a vas.


Miért is megy a kukába?


Talán azért mert esélytelen lenne a műszaki vizsgán."


Még mindig nem értem, hogy ez mondjuk rád vagy rám nézve miért rossz. Ő egy roncsban ül, én meg egy viszonylag fiatal, teljesen ép autóban. Ha te is, akkor hol érdekel téged vagy engem, hogy az ő roncsa milyen állapotban van? Ránk nézve miért felelőtlen?

2020. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!