Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg olyan hamar tönkremenn...

Tényleg olyan hamar tönkremennének a modern autók?

Figyelt kérdés

Mindenki ezt hajtogatja, de az az érzésem hogy ez inkább böszmeség mint tényleges tudás amire alapozva van... a szerelők szerint "azért csinálnak ilyen kis köbcentis motorokat hogy gyorsabban tönkremenjenek". Kíváncsi lennék hogy ők hogy hoznák össze a mai szigorú környezeti normákat 2 meg 3 literes motorokkal :D Azt aláírom hogy 1 literes motorokba 200 lóerő kicsit sok, de mindig széles a motorpaletta, lehet venni 80-100 lóerőset is, és azokat se kell agyonhajtani.


Van egy 2016-os autóm, van benne 190.000 km, 180.000-nél vettem, eddig kb 250.000-ret költöttem rá, de ezek sem krtikus alkatrészek voltak, vezérműlánc csere volt 200 meg egy turbó szelepvezérlő 50. A lánc kissé megvolt nyúlva, de azt mondták a szervizesek nagyon ritka hogy elszakadna a lánc, a feszítők szoktak inkább, lehet ez még így is elment volna több 10.000 km-t, a turbó szelepvezérlő meg letiltotta a turbót ha agresszíven vezettem de egy újraindítás után megint volt turbó, ha pályán mentem sose tiltott le csak országúton, szóval még erre is azt mondanám hogy nem feltétlen kötelező cserés dolog.


Nem lehet, hogy csak pusztán arról van szó, hogy a legtöbb ember vagy hülye vagy xarik bele az egészbe mert sajnálja rá a pénzt? És ezek a modern autók sokkal érzékenyebbek, és nem olyan robosztus gépek mint régen amikkel nem is kellett foglalkozni csak olajat cserélni ? És akkor ez miatt megy a hiszti. Láttam egy hirdetést ahol olyan autót mint az enyémet hirdettek, és 180.000-nél már motorcsere volt benne.



2020. szept. 12. 21:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

előző voltam, egy kis ízelítő :


[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=8nPLhtjH2LE&ab_channel=sagis..


Sajnos az interjút ne találtam meg hirtelen, ahol a jövőről beszélgetnek, azonban van itt néhány link ízelítőnek :) Ne hagyjátok, hogy a sok marketinges rátok tukmálja az új csilivili szarságot, mert most csak akciósan x millióba kerül.... :D

2021. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
vicces hogy szakembereket emlegetsz, de a legtöbb "szakember" igazából olyan hülye mint egy kő a mai technikához, és a pozíciójuk sem tesz túl a műhelyvezetőn ... Ma nem úgy kell érteni egy autóhoz, hogy "na leveszem a váltót", hanem úgy mondjuk hogy vissza tudod fejteni a kocsi can-bus rendszerét, és ott mindent látni fogsz, vajon hány mai szerelő tud ilyet? Szerintem az országban úgy 10, de azok se szerelők csak hobbista informatikusok... Mert ha egy szenzor romlik el, ami 10 ezer ft mondjuk, mire a sok idióta szerelő eljutna oda kicseréltetnek veled teljesen jó alkatrészeket több száz ezerért, mert "valahol el kell indulni" alapon dolgoznak. Tudás kellene ide, nem a szájtépés. Ja meg persze egy minimális autós tudás vásárlói oldalról, hogy a gyári 30 ezres olajcserét nem vesszük komolyan, nem tankolunk nevenincs gány kutakon, kitakarítjuk néha azt a qrva eső elvezetőt mert amúgy beázhat a motortér és akkor azért lesznek szenzor zárlatok meg ilyesmi. Amúgymeg... tervezési hiba mindenhol van a világon, ezért nem kell fát vágni a mérnökök hátán.
2021. máj. 3. 00:37
 33/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem a mérnökökkel van baj ! Azok tudnának olyan autót építeni, hogy örök élet...tudtak is, mikor még engedték nekik. Csak hogy nem mérnökök vezetik a cégeket... és a cég is profitból él :)

Amúgy érdekes amit írtál, ez is igaz.

2021. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként egy oka van a dolognak: az internet. Azóta lett mindenki ilyen qrva okos, és mindenki otthon a fotelből tudja hirdetni, hogy bezzegrégen, húúúdejóvolt, Mercedest csak újságban láttunk, na de azok 1 millió km-t mentek. Bezzeg a mai szarok csak 500 ezer km-t bírnak csendben, kényelemben, alacsony fogyasztással.
2021. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!