Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hanyadjára sikerült a forgalmi...

Lanyka23311 kérdése:

Hanyadjára sikerült a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés

Én ma vizsgáztam 7:30 kor. Első vizsgám volt nem streszeltem tul. A vizsga lapomon a szabaly sértés van be x-elve. Valaki magyarázza el nekem , hogy abba mi a szabály sértés hogy ha U alakba egy ívbe fordulok meg és egy dudánt nyomnak ram de nem tudtam meg fordulni mert szemből jottek , és a vizsga biztos mondta az szakoktatonak vegye át de ő is vár mivel forgalom volt és nem engednek ki mineket. Helyesen csinaltam minden lépest attol hogy az emberek türelmetlenek a kezdo vezetokkel ....ebbe mi a szabaly sértés?62 órat vettem eleg sokba van ez a jogositvany mivel oktatot valotottam , mert nem oktatot csak kiabalt velem nem tanitott

Szerintetek meg éri ezt az egeszet folytatni?



2020. szept. 17. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
első, nem delláztam (Veszprémben) igen meégri folytatni.
2020. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azért megbuktathatnak, ha olyan helyen, időben kezdesz megfordulni, hogy a manővert nem tudod befejezni a többi közlekedő feltartása nélkül.

Lehet szigorú is volt a vizsgabiztos, de rossz döntést hoztál.

Viszont ha valóban csak ennyi hibád volt, az azt jelenti, hogy jó esélyed van rá, hogy a következő vizsga sikerül, csak ne hozd magad ilyen helyzetbe, légy körültekintő, de határozott is.

2020. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Három jogsit csináltam, mindegyik forgalmi vizsga elsőre meglett.

Azért szabálysértés, mert megfordulás közben akadályoztál mást. Lehet a veszélyeztetés is megvalósult, csak te nem úgy észlelted.

2020. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Anno nekem is meglett elsőre.

Amúgy szerintem ha már ennyit áldoztál rá, mindenképpen érdemes végigcsinálni, egy bukás után értelmetlen feladni.

A megfordulásról meg annyit, hogy (főleg kezdőként) csak akkor kezdj bele, ha biztos vagy benne, hogy amíg végrehajtod, nem fogsz akadályozni senkit.

2020. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus jól tud vezetni, de néha megcsípi a darázs és hülyeséget csinál.

Párom is ilyen volt, de azóta meglett neki és nagyon jól vezet.

2020. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csináltál egy nem átgondolt, veszélyes forgalmi helyzetet. Nyilván megbuktál.


A vizsgán nem arra kíváncsiak, hogy tudsz kettes alával átmenni, hanem arra, hogy tudsz biztonságosan vezetni.

2020. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadjára.


Részlet a KRESZ-ből:

"33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."


Tehát megfordulás közben nem akadályozhatsz.

Ilyen helyzetben inkább állj félre (de csak szabályosan) és csak akkor kezdd el a manővert, ha biztosan be is tudod fejezni, mielőtt bárki odaérne.


Mindenképpen érdemes folytatni, minden esélyed megvan, hogy legközelebb sikerüljön.

2020. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vidd végig! Azért vettél ennyi órát és azért fektettél bele pénzt időt energiát, hogy elsőre feladd? Akarod a jogositványt? Akkor rugaszkodj neki újra! Van akit többször is meghúztak, mégis előbb utóbb meglett neki a jogsi.

Én 17 évesen elsőre átmentem 20 óra után, de előtte a szüleim autóját már kb 1 éve vezettem mellékutakon, volt gyakorlási lehetőségem.

2020. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
B-s jogsi második próbára, A2 szintén, A egyből. Egyszer sem fizettem le senkit. Szerintem most már ne hagyd abba, főleg ilyen pici hiba miatt.
2020. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
elsőre meglett kenőpénz nélkül
2020. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!