Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan cseszett le az oktatóm?

Jogosan cseszett le az oktatóm?

Figyelt kérdés

Pénteken történt az eset. Vezetni voltunk. Úgy van nálunk, hogy a településen összekapkodunk 3 embert és aztán úgy megyünk be a vizsgaközpontba. Voltak velünk rutinpályások is így ilyenkor be szoktunk parkolni a pályára. Annyi történt, hogy beálltunk a pályára, az oktatónk szólt, hogy 10 perc kávé szünet. Ő bement kávézni, mi pedig kint maradtunk a kocsinál. Ezután idejött mellénk a D kategóriás oktató, hogy a kocsit vigyük már arrébb mert ők most manőverezni fognak a busszal és útba vagyunk. Mivel én voltam ott az egyetlen aki régebb óta vezet így beültem és előre gurultam a kocsival kb 20 métert.

Az oktatónk mikor kijött forrt a dühtől és kérdezte, hogy melyikőnk vezette a kocsit a jelenléte nélkül. Mikor elmondtam, hogy én voltam akkor szó szerint elkezdett üvöltözni, hogy hogy képzelem, hogy beindítom a kocsit mikor nincs ott mellettem illetve megmondta, ha még egyszer ezt meglátja kereshetek másik oktatót mert ő ilyen neveletlen tanulókat nem fog tanítani.

Ezután elmagyaráztam, hogy miért tettem azt amit, de ő üvöltve folytatta, hogy ebben az esetben szólni kellett volna neki és nem beülni és elindulni a kocsival felügyelet nélkül.


Ez tényleg ekkora bűn volt, hogy előre gurultam 20 métert jogsi nélkül tanulóként a kocsival egy forgalomtól elzárt pályán?



2020. szept. 20. 13:15
1 2 3
 1/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
93%

Két dolog.

1. Én biztosan nem indítottam volna be és vezettem volna az oktató nélkül a kocsiját. A másik oktató is hülye volt, hogy ilyenre kért téged/titeket. Én megmondtam volna neki, hogy akkor menjen be és beszéljék meg az oktatómmal.


2. Nem biztos, hogy így viselkedtem volna az oktatód helyébe. Végül is kár nem keletkezett, meg lehetett volna nyugodtan is mondani, hogy ilyet nem csinálunk.


A kérdés, hogy ezek után te hogy állsz az oktatódhoz. Ha nem tudsz a szemébe nézni, feszült vagy a jelenlétében, akkor válts oktatót.

2020. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
32%
Elzavartam volna az anyjába az oktatót,mit képzel ez,hogy orditozik.. Természetesen váltás, panaszt tennék rá az iskolánál.
2020. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
A stílussal nem értek egyet, de egyébként jogos. A tudta nélkül te ne vezesd az oktatóautót, ugyanis ha bármi baj történik az az ő felelőssége.
2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Jó, hát én azt tudtam, hogy oktató nélkül soha nem indítjuk be a kocsit elméletben, de rutinpályán voltunk, előttem szinte semmi akadály volt, tényleg csak annyi volt az egész, hogy felengedtem a kuplungot, hogy kicsit megguruljon az autó, majd utána meg is állítottam nem sokkal. Ennyiért nem gondoltam volna, hogy leba*z. Nyilván ha arra kértek volna, hogy álljak ki a pályáról egy parkolóba akkor azt nem tettem volna meg, de semmiségnek gondoltam ezt.


Jajj, amúgy nem probléma, nem vagyok feszült ettől függetlenül mellette, valószínűleg mire legközelebb megyek vezetni el is felejtem, meg engem nem igazán visel meg, hogy ordibálnak velem, inkább csak annyi van, hogy szeretek a dolgok mélyére ásni és megtudni az igazságot :D

2020. szept. 20. 13:35
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jogos volt. Ha véletlenül elütsz valakit vagy valami kárt teszel az autóban azért az oktatót fogják elővenni, mindegy, hogy hol történt.
2020. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

A stílussal én sem feltétlenül értek egyet, de megérteni meg tudom a dühét.


"Jó, hát én azt tudtam, hogy oktató nélkül soha nem indítjuk be a kocsit elméletben"

De akkor mi a búbánatos f..sznak indítottad be?


"tényleg csak annyi volt az egész"

Pont ez a gond a sofőrök többségével a kifogások meg a "20m méter". Csak hazáig vezet ittasan, csak egy kicsit megy gyorsabban, csak most nem áll meg a zebránál. Aztán mindig az ilyen "csak" dolgokból lesz a baj.


"Ennyiért nem gondoltam volna, hogy leba*z."

Itt nem a 20m a lényeg, hanem hogy engedély nélkül vezeted az autót.

2020. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Igaza volt az oktatónak. A másiknak meg lehetett volna annyi esze, hogy nem kér ilyenre. Amúgy nálam általában hasonló esetben kivette a kulcsot is. De egyébként sem jutott volna eszembe egy centit sem menni nélküle.
2020. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Jogosan. Persze lehetett volna emberi hangnemben.
2020. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

1.Oktató volt hülye, mert a pályán nem parkolunk, hogy közben kávészünetet tartunk.


2. Az oktatók nagyon szeretik csicskáztatni a tanulókat.


D kategóriás oktató keresse meg szépen a kollégáját és szóljon neki ő.


3. Jogilag, jogsi nélkül, az oktató jelenléte nélkül vezettél. Engedély nélküli vezetés volt. Nekem olyan oktatóm volt bement kávézni, beszélgetni, telefonálni. Otthagyott a pályán egyedül az autóval. Addig gyakoroljak!


4. Nincs ordítozás, kiabálás! Odahaza a feleségével, szeretőjével, vagy ott ahol ezt megengedik. Másképpen oldottam volna meg. Ilyen bátran megy neked a járműkezelés, akkor guruljunk egyet a városban. Olyan közlekedési szituációba kerülnél, ami nem okoz veszélyhelyzetet, nem szólók bele a vezetésedbe. Kíváncsi lettem volna hogyan oldod meg önállóan. :D


5. Keresni kell egy másik oktatót, mert ez egy idegbeteg.

2020. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Hát nekünk mindig ott hagyja a kulcsot, néha még úgy is ott hagy minket, hogy közbe jár a motor.


Egyébként kicsit fura is volt tőle ez a reakció mert alapesetben nem néznéd ki belőle, hogy így be tud pöccenni.


Na meg sokszor csináltat velünk szabálytalan manővereket. Múltkor is mikor elindultunk haza, megfordíttatott a vasúti sínen, mondván ilyet vizsgán ne csináljak, de most az egyszer kivételt teszünk. Olyan is volt már, hogy vizsga előtt álló gyakorlottabb tanulókat megkért, hogy nyugodtan menjenek nyíl egyenes 90-es szakaszon 100-al.

De sok hasonló eset előfordult már. Kicsit kétszinű mert nagyon lazának tetteti magát meg alapból olyannak is mutatkozott be, de a gyakorlatban nem teljesen ilyen :D Addig nyugodt meg laza amíg valaki nem akarja összetörni a kocsiját.

2020. szept. 20. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!