Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan cseszett le az oktatóm?

Jogosan cseszett le az oktatóm?

Figyelt kérdés

Pénteken történt az eset. Vezetni voltunk. Úgy van nálunk, hogy a településen összekapkodunk 3 embert és aztán úgy megyünk be a vizsgaközpontba. Voltak velünk rutinpályások is így ilyenkor be szoktunk parkolni a pályára. Annyi történt, hogy beálltunk a pályára, az oktatónk szólt, hogy 10 perc kávé szünet. Ő bement kávézni, mi pedig kint maradtunk a kocsinál. Ezután idejött mellénk a D kategóriás oktató, hogy a kocsit vigyük már arrébb mert ők most manőverezni fognak a busszal és útba vagyunk. Mivel én voltam ott az egyetlen aki régebb óta vezet így beültem és előre gurultam a kocsival kb 20 métert.

Az oktatónk mikor kijött forrt a dühtől és kérdezte, hogy melyikőnk vezette a kocsit a jelenléte nélkül. Mikor elmondtam, hogy én voltam akkor szó szerint elkezdett üvöltözni, hogy hogy képzelem, hogy beindítom a kocsit mikor nincs ott mellettem illetve megmondta, ha még egyszer ezt meglátja kereshetek másik oktatót mert ő ilyen neveletlen tanulókat nem fog tanítani.

Ezután elmagyaráztam, hogy miért tettem azt amit, de ő üvöltve folytatta, hogy ebben az esetben szólni kellett volna neki és nem beülni és elindulni a kocsival felügyelet nélkül.


Ez tényleg ekkora bűn volt, hogy előre gurultam 20 métert jogsi nélkül tanulóként a kocsival egy forgalomtól elzárt pályán?



2020. szept. 20. 13:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
D kategóriás oktató is jó nagy pöcs volt, mert ha látja hogy nincs ott a góré simán arrébb vihette volna a kocsit...
2020. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Én tuti betelefonálok neku, hogy figyi már... Van itt egy "D"-s oktató, útban vagyunk neki mit csináljak? Vagy azt mondja, küldd be hozzám, vagy mindjárt megyek, vagy parkoljanak máshol, vagy tudok én annyira vezetni, álljak arrébb onnan.

De megkérdezés nélkül, soha semmit!

2020. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%

John_McClane...mondjuk attól még ugyanúgy lecseszte volna elsőre az oktató :D


De tény, hogy elvihette volna ő, vagy legalább beül a gyerek mellé.

2020. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
18%

A D kategóriás oktató miért foglalkozzon azzal, hogy ki álljon arrébb? Neki az az érdeke, hogy minél előbb elálljanak az útból, hiszen neki is korlátozott a napi ideje.

Jogos volt az oktatódtól, bár a stílus azért megkérdőjelezhető. Amúgy a munkahelyén csináltátok, tehát eléggé meghúzgálhatták volna, ha észreveszik, hogy a kocsija gurul, míg ő bent szürcsöli a kávét...

2020. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%

Amúgy meg a "D"-s oktató is eléggé kretén lehetett.

Gondolom nem egy autónyi helyen van a pálya. Elfértek volna. Ha meg vár 2 percet? Elkerülhette volna a vitát. Addig elmegy max WC-re.

Legközelebb már tudod, hogy minden ilyet kérdezz meg! Nyilván mérges volt. Neki ez a munkaeszköze. Több milla egy ilyen kocsi... Persze a szavait megválogathatta volna.

2020. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. szept. 20. 15:32
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet neked meg senkinek egyedül sehová menni az autóval.

Ha bármi történik az oktatót veszik főleg elő és komoly baja lesz belőle.

2020. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

JOgosítvány nélküli vezetés!

Rendőr szerencsédre nem látott...


Mikor annak idején egyedül ültem a tanulóautóban, odébb kellett volna járnom valami muksó miatt, én mondtam neki, hogy nem tudok...

Ennyi!

2020. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
27%

Neked nem kellett volna arrébb állni viszont az oktató reakciója se tolerálható.

Velem egyszer ugatott mikor első pár órán lefulladtam kétszer is.

Na akkor megállt az út szélén. Odafordultam hozzá, hogy most akkor vagy tud normális stílusban oktatni vagy akkor elbúcsúzunk egymástól és az iskolánál is panaszt teszek. Utána egy hangos szó nem hagyta el a száját és elsőre meg is lett a vizsga.

Az a baj, hogy sokan beletörődnek abba, hogy ez ilyen, hogy ugat az oktató. Nem ez nem ilyen. Ha kifizetek 250 ezret a sz/ros jogsiért akkor elvárom a kulturált hangnemet.

2020. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan járt el az oktatás panaszra nem lehet okod
2020. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!