Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szénsavmentes ásványvizzel...

Szénsavmentes ásványvizzel pótolhatom a hűtővizet?

Figyelt kérdés

Eszi a vizet a tédélyi érzésre 300+++ hp+chip+monster matrica autóm. ( Viccelek, egy gyári egyterű , egyetlen módosítás a nappali menetfény ). Bekapcsolom a fűtést és eltűnik 100km alatt egy deci víz, holnap megyek egy zalai túrára, és nincs deszt vizem.


Hogyan kell meleg motornál után tölteni a zárt rendszerű hűtővizet ? Járjon a motor közben míg a kiegyenlítőbe megy a ásványvíz? Vagy ugorjak be Keszthelyre a Bárdi/Unixba ioncseréltér?



2020. okt. 15. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Bátor vagy.

Normál esetben fagyálló kell bele télen-nyáron, de ilyen mértékű vízfogyasztás mellett nyugodtan öntheted bele az ásványvizet, úgyis megeszi, vagy elfolyik... kérdés, mikor áll meg alattad (jobb esetben csak megáll mielőtt besül a motor - lehet az holnap, de lehet kibír még ezer kilométert is utántöltögetéssel, de bátor vagy)

2020. okt. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugor be a tescoba, 5 liter desztvíz kb 700 forint. Motornak nem kell járnia amikor utántöltöd sőt inkáb hidegen töltst rá, mert megforrázod a kezed. Amúgy valszeg ereszt valahol.
2020. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Remelem tudod hogy ha uzemi homersekletu a viz benne (tehat eleri a 90 fokot) akkor a nyomas valtozas miatt ha felnyitod fel meterre is a pofadba csapodhat a bugyogo viz. Szal en nem szorakoznek vele. Leallsz 15 percre, varsz egy kicsit, utana tekered le a kupakot, ovatosan, lassan. Es nem fole hajolva. Egyebkent ember, Tesco. Mindegyikben van hutoviz. De amugy csapviz is megteszi, ennek mar ugyis mindegy.
2020. okt. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Rossz a vákuumrendszer, állandóan letilt 90-nél, kormányművet most csináltattam meg megint rossz, most eszi a vizet. Nem nagyon érdekel már ez a hitvány autó egy dologért szeretem, naaagyon kényelmes, de tényleg csak azért. Ha legközelebb trélerezni kell autóbontót hívom. De nem forralom szét a motort azért vadállat nem vagyok.


Köszi a tippet, nem is akartam üzemmeleg rendszert piszkálni, csak bü.-n volt, hogy ha meleg a motor járó motornál kell újratölteni.

2020. okt. 15. 07:31
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
HA felforrt a viz akkor járó motornál kell szép lassan után tölteni.
2020. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát mint SOS megoldás amúgy jó lehet... Ismerősömnek is elszállt egy fél éve, meg is keleltt állni a kocsival. Ott mi is sima csapvizet öntöttünk bele, mert 3 km volt hátra az útból. Másnap még nagynehezen hazament vele. De utána vitték szerelőhöz.


De ha tudod hogy szar, miért nem veszel rendes hűtővizet? 100 km-en 1 deci azért nem olyan egetverő. Nem normális, de nem kell hanyattesni tőle.


Amúgy vidd el mihamarabb szerelőhöz, vagy nézd át hol ereszt a rendszer.

2020. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tescóban, vagy akármelyik benzinkúton kapsz bekevert hűtővizet.
2020. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most nem ette (70km).
2020. okt. 15. 09:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Ti is imádjátok, hogy tesztek fel kérdést, és a kérdező ír valamit, de ignorálja a kérdéseteket?😆
2020. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9# mire nem válaszoltam.


Bunkó dolog tőlem!

2020. okt. 15. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!