Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap este lehetséges hogy...

Tegnap este lehetséges hogy lekaptak gyorshajtásért az 55-ös főúton. Szerb rendszámú kocsi, szerb vezetői engedély. Megúszhatom vagy sem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szegedig, az 55-ös főúton mentem éjszaka, 103-at mutatott az óra, mikor a vak sötétben észrevettem már a civil rendőrautóban a traffipaxot.

Azt tudom, hogy ha 90km/h a határ, akkor a 103 (ami valójában kevesebb 2-3kmhval remélhetőleg) még belefér. Viszont úgy rémlik, hogy az úton valahol volt egy 70kmh-s korlátozás, fogalmam sincs hogy miért, mert se nem volt kanyargós, se nem volt rossz minőségű az út. (Esetleg ha valaki ezt tudja hogy hol van pontosan és miért, megköszönném ha leírja.)

És attól félek hogy épp a 70km/h-s szakaszon mentem 103-al, ami azért bőven több így.


Előttem volt egy kocsi, nem olyan messze, de a követési távolság meg volt, gondolom az esélytelen hogy őt bemérték és engem pl nem.


Kérdésem az, hogy külföldi rendszámú autó, külföldi engedély, ráadásul nem EU-s. Megúszhatom a büntetést (ha lesz), vagy mindeképp elkapom, lényegtelen hogy milyen tábla és engedély?

Illetve ha kiküldik, milyen címre fogják? Állandó címem szerb, tartózkodási magyar.


Illetve mennyi idő hogy kiküldjék a büntetést, mennyi a befizetési határidő?


Természetesen tanultam az esetből, fene sem gondolta hogy trafiznak, és leginkább a 70-es tábla zavar. Nem igaz hogy nem direkt csinálják így ezt... :(



2020. okt. 17. 07:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

"mint aki folyton a táblákat fürkészi. Én is inkább folyamat az utat, forgalmat, útminőséget, útvezetést figyelem, sokszor én se tudom hogy mennyi a sebességhatár, pl random 60-as tábla országúton, mondjuk egy enhye ívű kanyar előtt, van hogy lassítani se kell, bevehető úgy is"

Na, a tipikus Fittipaldi. Hány ilyet láttunk már a híradóban... Fürkészni a táblákat? Vazze, lehet hogy én vagyok csodagyerek, de nem volt még rá példa, hoyg fürkészni kellett volna a táblákat. Ha az utat figyelem, elég nehéz nem észrevenni őket... De szerencsére vannak ilyen született tehetségek, mint te, nyolcas, akik tudják, hogy nem kell figyelni az előírt sebességkorlátozásokra, hiszen látszik, hogy bevehető a kanyar, csak szopatásképp van kint a hatvanas. Sokszor nem tudod, mennyi a sebességhatár? Jóember, az ilyenektől el kéne venni a jogosítványt! Sokszor nem tudod... Bakker. Eldobom az agyam.

Random tábla az országúton? Hát azért van, hogy észrevedd. Mert valamit jelez, jelent. Neked ezek így kiesnek? Közveszélyes vagy... Nem is értem, ilyeneket hogy nem szűr ki az orvos.

Még szerencse, hogy te olyan kiváló vagy, hogy bár észre sem veszed a táblát, bár nem is tudod sokszor, mennyivel lenne szabad haladni, de ezektől függetlenül el tudod kerülni a veszélyeket. Hála a jó istennek!

Bár én is olyan tökéletes lennék, mint te...



Kérdező, egyetlen kérdés. "De azzal nem értek egyet hogy nem voltam ott fejben, az utolsó véleményét teljesen osztom." Ha ott vagy fejben, hoyg nem veszel észre egy hetvenes táblát? És ha negyvenes? Útépítés? Úthiba? Azt észrevetted volna? Tehát csak a sebességkorlátozó esik ki?

2020. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

Ja, tehát azért vagyok fittipaldi, mert seb korlátozó tábla nélkül is meg tudom ítélni mennyivel lehet biztonságosan bevenni a kanyart. Te az a fajta lehetsz, akinek ha 60-as táblát tesznek ki a kanyar elé, akkor annyival veszi be, ha 100-ast annyival, ha 150-et akkor meg annyival. Ugyanazt a kanyar. Tehát önállóan nem tudnál bevenni egy kanyart, az ilyenek szokták kiegyenesíteni, meg átlógni a szembe sávba, mert amúgy tökre nem tudják felmérni az utat és nem ismerik és nem tudják kiszámítani az autójuk viselkedését. Amit ez a mondatod is bizonyít: "Ha 70 helyett tudatosan mész 100-zal, azt mondom, tedd, tisztában vagy vele, hogy fokozottan kell figyelned, mert a 70 nyilván nem viccből van kint (még ha ezt is hiszed)."

Tehát szerinted az hogy valaki tudatosan megy 100-zal az jobb mint aki nem. Mert? Ismered a sofőrök vezetési képességeit? Azbautóik képességeit? Koncentrációképességüket? Reakcióképességüket? Én meg azt mondom hogy ha neked 70-es tábla kell ahhoz hogy 100-al tudj menni, akkor inkább te vagy a “fittipaldi“ mert felfokozott tudatállapotot okoz, az hogy 100-al mész. És lehet hogy még olyan szinten se tudsz koncentrálni mint aki nyugodtan, de figyelmesen vezet, és lehet hogy a stressz miatt valami hülyeséget csinálsz.

2020. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Eltértünk a témától. Te találgatsz rólam, holott én nem állítottam olyat magamról, hogy (téged idézlek) "sokszor én se tudom hogy mennyi a sebességhatár" vagy olyasmit, hogy nem veszem észre a direkt észrevétel céljából kihelyezett kresztáblákat.

Ne velem foglalkozz, nem én vagyok a téma, nem én írtam ki a kérdést, nem én vagyok kíváncsi a közlekedési képességeim következményeire.

Azért vagy - nem Fittipaldi, hanem - közveszélyes, mert saját bevallásod szerint nem csak leszarod, de sokszor(!) nem is tudod, mennyi a megengedett sebesség egy adott útszakaszon.

A tudatlanságod, a figyelmetlenséged, a felelőtlenséged miatt tartalak annak, aminek.

Attól, hogy egy kanyar bevehető százzal is, még lehet olyan veszélyforrás, ami indokol egy lassabb kanyarvételt, vagy fokozottabb figyelmet. A te történetedben szereplő hatvanas táblát nem azért rakták ki a százzal simán bevehető kanyar elé, hogy kibsszanak veled, hanem mert valamilyen veszélyhelyzet indokolja. Például mert havonta történik egy baleset, mert földút keresztezi a főutat, vagy mert a szemből érkezők sokszor elnézik ay kanyar ívét és átlógnak, tudja a tököm.

A veszélyforrás nem csak abból fakadhat, hogy pistabácsi nem tud vezetni, tehát ha te félisten vagy, akkor nincs veszély. A veszélyforrás lehet rajtad kívülálló is. Nem ismered, ezért nem is tudod, mire számíts. És hiába vagy tényleg félisten, ha a szembejövő tényleg levágja a kanyart, akkor te hiába vetted be frankón százzal, esélyed nincs korrigálni.

Ez csak példa, arra próbálok rávilágítani, hogy nem te vagy egyedül az úton, más is hibázhat, és utólag anyádat nem fogja vigasztalni, hogy te már hatszázszor bevetted az adott kanyart a megengedett másfélszeresével.

No mindegy, úgysem érted meg, mit akarok mondani, úgyhogy jöhet az adu ász, szidd az anyámat.

2020. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem tértünk el, te kezdtél el spekulálni, hogy a kérdező mekkora egy vadbarom, és félálomban vezet stb, stb. Erre mondtam hogy ez hülyeség. Erre te elkezdtél fittipaldizni. Erre is mondtam hogy hülyeség. Erre most közveszélyes, felelőtlen meg még mit tudom én mi vagyok. Pénzenergiát nem küldesz képernyőn keresztül véletlenül? Még annak is több hasznát vennénk. Nem fogok magyarázkodni, hogy hogy vezetek, miért úgy vezetek, mert amúgy nem sok közöd van hozzá, én meg tudom mi a valóság. Ha neked ez jött le, hogy én fittipaldi vagyok meg közveszélyes, hát ez van. Annyit tennék csak hozzá, hogy mindig az útra és a forgalomra koncentrálok, 100%-ik ott vagyok fejben és mindig a biztonságot tartom szem előtt. Mivel nem szeretem a bizonytalanság érzését, nem is megyek bele semmilyen olyen szituációba ami ilyen érzést okozhat, ha kell akár "vesztes" is leszek az úton, ha kell inkább veszítek 10 percet a menetidőből. És többször sikerült már mások hülyeségét, figyelmetlenségét, szabálytalanságát kivédenem, hála Istennek. Úgyhogy ennyiből, hogy néha nem tudom mennyi a seb határ, azt leszűrni hogy adjam vissza a jogosítványt, hát... Kicsit erős. Mert lehet, hogy pl. a ladás éppen tudta hogy 110 a sebességhatár, de ha olyan lendülettel húzza rám a kormányt, akkor nem én vagyok a közveszélyes. Vagy aki ki se nézett balra, és 1 m-en múlt az ütközés. Lehet, az is tudta a seb határt csak éppen majdnem ráhajtogattam 2 tonna vasat. Szóval abból a pár sorból amit itt bárki leír (beleértve a kérdés feltevőjét is) ne próbáld és ne akard megítélni ki hogyan vezet és milyen képességei, reakciói, stb. vannak, neki is és az autójának is. Mert megeshet hogy ha pl a kérdező elé ugrana egy szarvas vagy egy bringás, ő 100-al menve is elkerülné a balesetet, míg te 70-nel is elcsapnád.
2020. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elején azzal kezdted, hogy sokszor nem tudod, mennyi a megengedett, mikor közlekedsz. Most már csak néha. Még váltunk pár üzenetet és kiderül, nyilvántartást vezetsz a sebességkorlátozásokról.

Túlmagyarázzuk a dolgot, vagy elbeszélünk egymás mellett.

Én el nem tudom képzelni, hogy ha nem a pöcsömmel játszok, akkor ne vegyek észre egy sebességkorlátozó táblát. Pont.

Az utolsó mondatodat meg inkább le se írtad volna. Az nem érv, hogy hetven helyett százzal lehet hogy elfért volna az akadály előtt. Ennyi erővel kétszázzal sokkal biztonságosabb lenne. Ez ökörség.

2020. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

[link]


Íme, egy újabb nagyszerű sofőr, aki pontosan tudta, hogy a kanyar mennyivel vehető be, csak az a fránya gyalogos, az tehet mindenről.

Nem baj, ehhez sincs senkinek köze, hogyan vezet, gondolom.

2020. okt. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!