Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg én voltam "hülye",...

Tényleg én voltam "hülye", jogosan volt arogáns az eladó a használtautó-kereskedésben vagy alapból paraszt és nézzek máshol autót?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem, hogy szabad-e fényképezni néhány autót egy használtautó-kereskedésben. Mivel nem egyedül hozok majd döntést, ezért akartam fényképezni. 1 percig flegmázott meg értetlenkedett, megúntam, hogy ha ekkora gond, akkor hagyjuk. Erre azt mondta lehet, de erre még nem volt példa. Ti is úgy gondoljátok, hogy biztos fényképeztek már ott autókat, csak nem kérdezték meg előre?

A másik kérdésem az lenne, hogy ha komolyan érdekelne, kipróbálás 10-50000 forintba kerülne, ha nem kell az auto, akkor "buktam* az árát. Ha kell benne van az árban. Ez korrekt, gyakori? Első autót keresek, ezért ez a hülye, amatőr kérdés.


2020. okt. 22. 16:59
A kérdező szavazást indított:
Paraszt volt az eladó, de visszamennék, ha komolyan érdekel valamelyik.
Paraszt volt az eladó, nem vennék ott autót.
Én voltam hülye, nem szokás fényképezni ilyen helyen.
32 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálás előtt a vételárban szoktak megegyezni de nyilván ha nem tetszik a vevőnek az autó a próbaút után akkor nem kell neki kifizetni.
2020. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Tíz rugó a próbakör? Ez vicc. Kb 800 métert szoktak menni.
2020. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
10 a minimum. 50 a teteje.
2020. okt. 22. 17:11
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

"A másik kérdésem az lenne, hogy ha komolyan érdekelne, kipróbálás 10-50000 forintba kerülne"


Ilyenről még nem hallottam. Menjél máshova, ez valami lehúzós hely.

Ahol én néztem eddig autót, szó nélkül vitt egy körre az eladó. Igaz, én nagy kereskedésekben és szalonban vásároltam (használtat ott is).


Magánember esetén szokott lenni kitétel, hogy ha kárt teszel az autóban, meg kell vegyed az előre egyeztetett áron.

2020. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél ott semmit, max levegőt. Jó hogy belépődíjat nem szednek...
2020. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 200 méterre van a lakástól a kereskedés, ezért gondoltam benézek, szétnézek. Én éreztem utána hülyén magam, hogy tényleg ekkora gond pár fénykép? Egyébként Borsod megye.
2020. okt. 22. 18:33
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom foglalózva van az autó, vagy ilyesmi. Én a napokban tapasztaltam meg ezt a leírt arroganciát. Át akartam vizsgáltatni a kiszemelt autót, kérdeztem, van-e rá lehetőség, majd amilyen bunkón mondta, hogy igazából már több érdeklődő is van az autóra, stb. Köszönés nélkül távoztam. Ilyenkor mindig rájövök, hogy addig értelmetlen lecserélni az öreg Corollámat, míg megy, s nem gyűlik össze a pénz egy teljesen új autóra. Tőlem aztán a legtöbb nepper éhen is hallhat.
2020. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nem volt foglalózva, 30-40 autó közül nem mondtam neki, hogy melyiket autót fényképezném. 3 autóról is csináltam képet, utána mentem vissza megkérdezni a próbát. Tényleg úgy viselkedett, mint akinek az a jó, ha nem viszik az autókat.

Nem is néztem ki csövesnek, hogy azt gondolhatta volna, úgysincs pénzem autóra.

2020. okt. 22. 18:47
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, csak a legtöbb ilyenkor ezzel a dumával szokott jönni. :D
2020. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Egyébként én is gondolkodok új autóban, pláne a mai eset után. Viszonylag jó a fizetésem, 18-20 hónap alatt össze tudnék gyűjteni egy új középkategóriás autóra, addig maradna a tömegközlekedés. Viszont úgy vagyok vele, hogy friss jogosítvánnyal első autónak egy használt jó lenne, amit nem sajnálnék annyira, ha párszor meghúzom, amíg nem lesz meg a kellő rutin.
2020. okt. 22. 18:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!