Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 szívó benzin tuning?

1.6 szívó benzin tuning?

Figyelt kérdés

BMW 116i (85 kw, 115 le)


Hogyan lehetne ezt a kis pöttömnyi motort kicsit felturbózni úgy, hogy ne vágja tönkre? Chipelni lehet? Mennyire lenne hatásos egy ilyen esetében? Vagy sportlégszűrő? Egy kicsit lehetne nyomatékosabb az autó, tehát nem versenyezni akarok vele, de jó lenne egy kicsit több erőt magam alatt tudni.



2020. okt. 23. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
tuning-műhelyeket keress, tudni fogják hogy mit lehet megcsinálni rajta észszerű keretek között és persze meg is csinálják neked
2020. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Cseréld le
2020. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívó benzinest tuningolni alaphelyzetben értelmetlen, ha valódi érezhető többletet akarsz kihozni belőle az már olyan szinten zsebbenyúlós, hogy egyszerűen jobban megéri venni egy alapból erősebb autót.
2020. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló paraméterekkel rendelkező autóm lett tuningolva.

1.6 szívó, 124le gyárilag. Nem tudom, hogy a tuning előtt ténylegesen mit tudott a motor, szerintem 110le-nél már nem többet.

Változtatások:

- teljes motorfelújítás: hengerfej síkolás, portolás, erősebb és könnyebb belső alkatrészek (hajtókar, dugattyú, hajtókar csavarok). Elfokolt vezérműtengelyek. A szelepkészlet maradt a gyári. Megnőtt a kompresszió.

- direktszűrő

- könnyített lendkerék

- szinterkuplung

- erősebb fékek

- ültetés

- váltóút rövidítő

Azt hiszem nem hagytam ki semmit.

Mért eredmény 152le. Ha a gyárihoz képest számolom, akkor ez +22% teljesítménynövekedés. A valóságban több, mivel van kb. 20% szívási veszteség álló helyzetben (forró a motortér és a direktszűrő ezt szívja be), ami menet közben, főleg nagyobb sebességnél kicsapódik onnan és máris hidegebb a levegő. Én azt mondom, hogy ~160le. A fogyasztás gyakorlatilag nem változott.

A futóműtuning miatt az autó sokkal stabilabb egyenesben is, de kanyarban főleg.

2020. okt. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a hármasnak, hogy ilyen részletesen leírta. Ha tényleg ilyen zsebbenyúlós sztori, akkor viszont megelégszem ezzel. :)
2020. okt. 24. 10:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!