Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezess.hu vagy Totalcar?

Vezess.hu vagy Totalcar?

Figyelt kérdés
Nekem a Vezess.hu értékbecslő adása hitelesebb sokkal, nem érzem azt a megvetést egy öregebb használt autó iránt, mint a Műhelyprn adásban. Meg úgy ámblokk szimpatikusabb a Vezess.hu. Ti melyiket nézitek, olvassátok szívesebben?
2020. okt. 24. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Technikai téren szerintem Vezess-nél jobb cikkek szoktak lenni, TC-n meg néha amolyan érdekességnek felfogható dolgok. Sima teszteket meg annyira nem szoktam olvasni, technikai oldalról a TC meg amita az adblock blockert használja, és kikapcsolt blokkoló mellett is bejön az üzenetük, így max olvasó módban tudom használni, azóta annyira nem nézegetem.
2020. okt. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sturcz Anti videói, erőmérő, műhelyprn követem. Vezess a átlag embernek csinál videót, azoknak akik nem akarnak mást csak egy normális autót. De az oldaluk mobilon nagyon rossz.
2020. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A vezess újságírói nagyon rossz előadók. Motyognak, pontatlanul fogalmaznak, így számomra nézhetetlenek a videóik.

Egyedül a Gajdán az, akit szívesen nézek közülük.

A TC-n meg nagyon sok a bulvár jellegű videó/cikk, ezek nem nagyon érdekelnek.

2020. okt. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok autós cikket, riportot lehet találni a neten, a kérdésed úgy tűnik, inkább a videókra vonatkozik.

A YouTube-n sem levés a különböző autós csoportok száma, ha csak a magyarokat nézed, akkor is naponta több órányi műsort töltenek fel.

Vannak átfedések, és eltérések szereplőket, témákat tekintve, és nem is akarom rangsorolni a különböző csoportok által felrakott tartalmakat, azok közül ugyanis én úgy szelektálok, hogy érdekel-e a téma, vagy sem, esetleg van-e ott számomra idegesítő szereplő.

Utóbbira is lehet példa, abban az esetben egyszerűen ott hagyom azt a műsort (többnyire nem az állandó taggal van a probléma, hanem a riport alany irritál - nézek mást)

Total Car, Vezess.hu, Becsületes nepper, Speedzonze műsorait rendszeresen nézem, legfeljebb, ha az aktuális téma nem érdekel, tovább lépek. A Laptiming is csinál érdekes videókat, de róluk nem állítom, hogy rendszeresen nézem, ők valahogy kevésbé keltik fel az érdeklődésemet az aktuális témák.

Winkler jó ideje elment sörkóstolónak, alkalmanként megnéztem egy-egy "zsűrizését", de az nem autós téma, és nem is köt le igazán, hogy a világ különböző pontjain milyen "moslékokat" árulnak sörként.

Karotta videóit sem nézem rendszeresen, de neki is van YouTube csatornája, ott is találhatsz érdekességeket.

Nekem pl az volt érdekes, hogy a mamája is csinált egy "autós műsort", bár nem a tartalom volt érdekes, az lényegében ismert történet.

https://www.youtube.com/watch?v=rdHjVu8BwU4

2020. okt. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Totalcarban nem vetik meg az öreg autót. A nem karbantartott, merő rozsda, betegágy autókat vetik meg, amiknek nem lenne szabad hogy legyen érvényes műszakija.
2020. okt. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A totalcar nekem kiskorom óta olyan vallásféle, úgy követem őket. Szombati régi adások, 2010ben remegve olvastam végig a cikkeket, hogy ér haza Csikós a Pontonnal Svédországból, rulettkerék, aztán jött Anti a jobbnál jobb videókkal, közben Csikós is még hozza a vasárnapi cikkeket. Aztán ott van az erőmérő (Göbi nagy kedvencem), na meg az Égéstér, az tényleg egyedi.podcast az országban, beletekerés nélkül hallgatom végig mindig, Winkler tündököl mindig (a sok közbevágással együtt másnak a mondandójába). Ezek amiket felsoroltam, a mai napig egyedi tartalmak az országban, ettől jó még mindig a totalcar, de nagyon. A műhelyprn-t el kell vonatkoztatni a totalcartól, az Zach Dani agymenése, aki semmit sem ért az autókhoz, de itt éli ki frusztráltságát, hogy minden autót el kell bontani, a szervizesek pedig partnerei ebben.

A vezess.hu is korrekt, Szörényi ír jó cikkeket, és videók is vannak jók, na meg persze Gajdán tanár úr magyarázó videói mindent visznek. Az értékbecslő nagyon részletes, obiektív képet ad egy autóról, nagyon korrekt műsor.

A speedzone erősen túlértékelt, igazából showműsor az egész, Pista viszi a hátán a céget. Amíg oda nem ment, nem is hallottunk róluk ugye.

2020. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6#

Némi túlzással, de az összes hazai internetes autó-motoros csatorna köthető a TotalCarhoz, meghatározó arcok rövidebb, vagy hosszabb ideig dolgoztak ott, aztán másfelé haldtak tovább.

Nincs azzal gond, sok dudás nem fér meg egy csárdában, akaratlanul is egymás elöl kanalaznak el a másik számára is óhajtott témákat, amiből vagy lesz sértődés, vagy nem, de az érdeklődők minden képpen jól járnak azzal, hogy nem csupán X óra tartalomból válogathatnak, hanem sokszor X-ből, és még az sem gond, ha vannak átfedések.

Nem egyformák az emberek, különböznek mind a két oldalon, nem lehet mindenkit egyformán szeretni, Vályi, Winkler (de lehetne sorolni tovább) stílusa a nézők egy csoportjának nagyon bejön, de nem kevés azok száma sem, akikre már irritálóan hat - mindenkinek nem lehet megfelelni.

A speedzone-nál volt egy olyan, amikor a komment zónában rendszeresen összehasonlították a Vályi, és a Göbölyös által készített videókat, ami egy idő után már Göbinek lett kellemetlen, szóvá is tette, és némileg meglepő módon, de vissza szorult a komment zónában a szerzők stílusának összehasonlítása, aminek nincs is értelme.

Való igaz, a speedzone sok tekintetben már inkább show műsor, de nem feltétlenül baj az, sok érdekes tartalmat gyártanak, ha meg nem érdekel az aktuális téma, tivább lépek, keresek mást.

2020. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7es

Igen, így van. Amúgy a speedzone-t mai napig követem rendszeresen, engem ideegsítenek azok a vélemények, hogy a totalcar már szar, és csak a speedzone a király. Nagyon örülök én is Göbölyösnek, nekem is nagy kedvencem. Egyébként ahogy mondod, a legtöbb ember nem is a portált, hanem magát az embert követi. Én is Pista miatt találtam csak a speedzone-ra. Vezess.hu youtube csatornára is Gajdán Miklós miatt iratkoztam fel. Igazából az van, hogy mindenbe bele kell nézni, aztán ki kell választani, kinek mi tetszik.

2020. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig kizárólag a TotalCar-t olvastam, néztem, hallgattam, ha nem is vallásként, de az autós érdeklődésemet nagyjából kielégítette.

Egy ideje azonban a honlap elérhetetlen lett, folyton az jön be, hogy kapcsoljam ki az adblockert. Erre viszont csak akkor vagyok hajlandó, ha írásban felelősséget vállalnak a honlapjukon megjelenő hirdetésekért (amik ha rosszindulatúak, komoly kárt tudnak tenni a rendszerben), ezt viszont értelemszerűen nem vállalja fel egy weboldal üzemeltetője sem.

Szóval, miután a TotalCar elérhetetlenné vált (nem, nem fogok scriptekkel bohóckodni, hogy megkerüljem a tiltást), marad a vezess (meg pár egyéb autós oldal). És bár stílusban egyik sem hozza a TotalCar szintjét, tartalmat tekintve nem érzek komoly hátrányt.

2020. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Off

#9: Csak a böngésző beállításaiban kell letiltani a JavaScriptet az adott weboldalon.

2020. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!