Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baleset után egyszeri felhaszn...

Baleset után egyszeri felhasználó hogyan tudja áramtalanítani a kocsit?

Figyelt kérdés

Nem én tettem fel az előttem lévő kérdést.


Tehát mondjuk látok egy balesetet odamegyek és szikrázik a kocsi pl. mihez nyúljak, hogy ne legyen se megrázó élményem se ne égjen a kocsi?


Apa egyszer azt csinálta, hogy látott egy balesetet odament kivette a Wareszból az akkut majd távolabb tette majd folytatta a emberek józanításával amíg valaki hívta a mentőket mert akkor még nem volt mobilteló.



2020. okt. 26. 07:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Leveszi az akkumulátor sarut. Elég az egyiket. Nem ráz.
2020. okt. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És egy A Mercinél? Esetleg Smartnál ahol nem a motortérbe van az akksi?
2020. okt. 26. 07:38
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
És? Nehéz hozzáférni?
2020. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
#2 Igaz a mostani Mercikben, BMW-kben a csomagtér alatt/mellett van elrejtve az akksi, de ha megtalálod a lényeg ugyanaz, eltávolítod minimum az egyik sarut és kész. Ha csak egyhez nyúlsz egyszerre akkor nem fog rázni, én is így szoktam ha cseréltem, sőt villáskulccsal mégsem rázott meg, ne félj tőle.
2020. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel megfogva a 12V nem ráz meg, legfeljebb ha egyszerre nyalogatod a (+) meg a (-) sarut.

A saru levételéhez villáskulcs kell, amit a mai autóban sajnos nem feltétlenül tart mindenki.

A villanyautóknál és hibrideknél kacifántosabb a helyzet, ezekben mindig vam valahol eldugott helyen egy nagy áramtalanító kapcsoló

2020. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod kézzel levenni a sarut, azt meg kétlem, hogy villáskulccsal a kézben rohangálsz.


A tévhitekkel ellentétben nem gyulladnak ki az autók egy-egy baleset után csak úgy.

2020. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

#1: hogyan veszi le? Mégis hány embernek van villáskulcs készlet az autóban?

Továbbá: nem minden autóban van ugyanott az akksi és ráadásul a motorháztetőt nyitó kar is más helyen van, sőt, még a motorháztetőn lévő biztonsági kar(ok) is máshol van(nak).

Szóval, egy éles helyzetben, mi az esélye, hogy valaki sikeresen áramtalanítja?


Ha veszélyesnek ítéled a helyzetet, de mégis úgy döntesz, hogy mented az embereket, a tanult fogásokkal eltávolíthatod őket az autóból, autó környékéről.

2020. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ui: ha saját autómról lenne szó, a csomagtartóban van kulcskészlet és oldalvágó is, szóval ott megoldanám.
2020. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vannak típusok amelyiknél egyszerűen kézzel rá kell tekerni a sarukat (pl:Peugeot 106), vagy a sarufedél felhajtásával lehet oldani. Többihez villáskulcs kell. Tűzoltók úgy áramtalanítanak, hogy simán elvágják a kábeleket.

Nálam a vezető oldali kesztyűtartóban mindig ott a villáskulcs. Akinek egyszer menet közben füstölni kezdett a műszerfal (világításkapcsoló), onnantól majd ő is készenlétben tartja a villáskulcsot.

2020. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok autóban van egy patron az akksisarunál, ami ha nyílik a légzsák elpuhan, és leválassza a sarut, így áramtalanítja az autót. Már a BMW E46-ban is van ilyen, ami ettől újabb szerintem meg már majdnem mindben van. De egyéb esetekben legalább egy 10-es vagy 13-as kulcs kell hogy legyen nálad, és ismerni a típust, hogy hol az akksi.
2020. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!