Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy fogyaszthat kevesebbet...

Hogy fogyaszthat kevesebbet az autó egy másik sofőrnél?

Figyelt kérdés

Van egy autóm. Kb. 6,5-8 litert fogyaszt városon belül, rövidebb utakon. Attól függ, hogy télen vagy nyáron mérem.

Nem gyorsítok vadul, nem fékezek feleslegesen (csak vissza kéne gyorsulni), inkább hamarabb elengedem a gázt vagy visszaváltok.

Nem pörgetem agyon a motort, de nem is 1500-as fordulaton akarok gyorsítani vagy előzni.

Szó ami szó, próbálok minél finomabban és normálisabban vezetni.


Most beszéltem valakivel, hogy a lambda szonda amúgy sem engedi pazarolni a benzint. Szólval (elvileg), ha padló gázzal gyorsítok, akkor sem fogyaszthat 2-3x többet. Nem lesz felesleg.


Egy ismerűsöm, meg régebben a szomszédom is mondta, hogy jó ez az autó, mert csak 4-5 litert fogyaszt.

Ha 6-ot mondanak még elhiszem, de hogy lehet 4 liter? Bő 6 helyett?


2020. nov. 7. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy nem tudjuk, milyen autó. Miért nem mondod el? Ha egy régi vágású szívódízel, vagy egy hibrid autó a kocsid, akkor épphogy a 4-5 liter lenne a valósághűbb fogyasztás.
2020. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kamuzik, jobban vált, más üzemanyag, más gumi, más utakon jár (nincs emelkedő, nincs sok lámpa,...),...
2020. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Most beszéltem valakivel, hogy a lambda szonda amúgy sem engedi pazarolni a benzint. Szólval (elvileg), ha padló gázzal gyorsítok, akkor sem fogyaszthat 2-3x többet. Nem lesz felesleg."

Ez igaz, de csak nagyjából, mert nagy gázra így is el tud dúsulni. Illetve ha megnézed egy motor hatásfok görbéjét, látni fogod, hogy közel sem állandó, sokat számít hogy milyen fordulatszámon használják az autót. 90 és 100 km/h között egyenes úton tartott gázzal is lehet fél literes fogyasztáskülönbség (az én egyik autómnál annyi van).

"Egy ismerűsöm, meg régebben a szomszédom is mondta, hogy jó ez az autó, mert csak 4-5 litert fogyaszt." Ezt a te autódra mondták? Ha nem, akkor felesleges összehasonlítani. Ha igen, akkor meg tudni kellene hogy van-e személyes tapasztalatuk, vagy csak továbbadják a mástól hallott hülyeséget. És ha van is, az sem mindegy, hogy olyan motorral szerelt példányt használtak-e, mint ami neked van. Meg az is fontos, hogy hogyan használták. Ha például napi 300 kilométert tettek bele pályán, majd a lehajtó után 1 kilométerre ott volt a cél, akkor nagyon más fogyasztást produkálhat egy autó, mintha napi 30 kilométert városi használatra lenne fogva.

2020. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Szuzuki swift. De lényegtelen.


3. El tud dúsulni, de mint írtam nem vezetek vadul. Így ez igaz amit írtál, de szerintem most ez a tényező nem játszik szerepet.

- Én autómra mondták. Az egyikőjün hivatásos sofőr. Ugyan ilyen autója volt anno. Városban ilyennek furikázott régebben. (Pont ilyennel, de nem pont ezzel!)

A másiknak most is ilyen autója van.


Azt elismerem, hogy autó és autó között is van külöbség, de azt neheten akarom elhinni, hogy 2-3 liter.

2020. nov. 7. 20:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És ugyanazon az útvonalon használták? Az útvonal számítja a legtöbbet, nem a sofőr.
2020. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Városban a Swift sem 5 liter fogyaszt...

Az összehasonlításnak csak akkor van értelme, ha minden külső körülmény ugyanaz, vagy egy autóval járnak többen és úgy jön ki jelentős fogyasztás különbség.

Városban közlekedve egy Swifttől teljesen reális, ha nyáron 6.5, télen 8 liter körül van a fogyasztás, országúton ingázva ez lehet csak 5-5.5 liter, de a 4 nem reális.

2020. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
Még az 1000-es swift sem eszik 4-5 litert.......az 5 is csak kulonleges esetekben hozhato vele.Nyilvan kamuzott aki azt mondta,hogy ennyivel eljár....bar ezt sosem ertettem miert kell barmilyen autonak lehetetlen erteket rahazudni a fogyasztasara.....nekem is volt olyan munkatarsam akinek az allitasa szerint az 1.6-os 4-es golfja a horvát nyaralás alatt az atlag 4.5 literre jott ki.....ja mindezt úgy,hogy 4 szemely meg a csomagok + tetőbox,meg 120-130as utazóval.......hat hogyne.....
2020. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudják kiszámolni a fogyasztást.

Eltérések lehetnek pl feleségem a családi kocsival 11 körül járkál el, ha én használom akkor 9 liter alatt vagyok úgy, hogy tipikus gyorshajto vagyok .


De suzuki régebbi nem eszik 4 litert, csak annak aki hazudik vagy számolni nem tud

2020. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 4 liter az kamu. De egy dolog nagyon sokat számít: hogy mennyire nyomod a gázpedált.
2020. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Most beszéltem valakivel, hogy a lambda szonda amúgy sem engedi pazarolni a benzint. Szólval (elvileg), ha padló gázzal gyorsítok, akkor sem fogyaszthat 2-3x többet."


Na, ez pont nem igaz. Ha padlógázzal gyorsítasz, akkor "open-loop" üzemmódban megy a motor, azaz nem veszi figyelembe a lambda-értéket, hanem túldúsítja a keveréket, mert így nagyobb teljesítmény érhető el (rosszabb hatásfok mellett)


De a fordulatszámtól is függ a fogyasztás, mert magasabb fordulatszámon nagyobb lesz a motor vesztesége, ezáltal nő a fogyasztás is. Tehát ha pl. egyenletes haladáskor 2000 helyett 4000-es fordulatszámon bőgeted a motort, azzal is növeled a fogyasztást.


A 4-5 liter az kb. csak ideális körülmények között lehet. Meleg motorral, 20 fokban, szélcsendben az autópályán folyamatos 70-nel.

Sok hidegindítással, városi használattal inkább ez a 7 liter környéke a reális, hideg időben még több, mert ugye hideg motornál is open-loop üzemmódban, dús keverékkel működik a motor.

2020. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!