Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy fogyaszthat kevesebbet...

Hogy fogyaszthat kevesebbet az autó egy másik sofőrnél?

Figyelt kérdés

Van egy autóm. Kb. 6,5-8 litert fogyaszt városon belül, rövidebb utakon. Attól függ, hogy télen vagy nyáron mérem.

Nem gyorsítok vadul, nem fékezek feleslegesen (csak vissza kéne gyorsulni), inkább hamarabb elengedem a gázt vagy visszaváltok.

Nem pörgetem agyon a motort, de nem is 1500-as fordulaton akarok gyorsítani vagy előzni.

Szó ami szó, próbálok minél finomabban és normálisabban vezetni.


Most beszéltem valakivel, hogy a lambda szonda amúgy sem engedi pazarolni a benzint. Szólval (elvileg), ha padló gázzal gyorsítok, akkor sem fogyaszthat 2-3x többet. Nem lesz felesleg.


Egy ismerűsöm, meg régebben a szomszédom is mondta, hogy jó ez az autó, mert csak 4-5 litert fogyaszt.

Ha 6-ot mondanak még elhiszem, de hogy lehet 4 liter? Bő 6 helyett?


2020. nov. 7. 19:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Hat hol lenne mindegy hogy milyen azauto? Az meg duplan hogy dizel e vagy benzin, a dizel lazan eljar 4 literrel. Nagyon szerettek tulozni a fogyasztassal kapcsolatban. Mikor megvettem az e220utan az e320 at mindenki azt momdta hogy lezabalja a gatyamat is kozben meg majdnem hasonloan fogyasztott, sott télen volt hogy kevesebbet evett, 3 ismeros akinek volt olyan mercije mindenki azt mondta, hogy azert 10ala be tud menni mert hat megis 320 cdi rol beszelunk a 6 hengernek kell valamit ennie, kozben meg nalam sosem volt 8 felett az ertek es akkor nagyon nyomtam neki. Nem tudom miert kell tevhiteket kelteni, azert mert nem tudtok sporolosan vezetni, nem azt jelenti hogy az auto nem tud kevesebbet fogyasztani.
2020. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!