Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon lehetne itthon, közúton...

Vajon lehetne itthon, közúton szabályosan használni Sebastian Vettel bukósisakját, amit jótékony célra elárverez?

Figyelt kérdés

[link]


Vajon megkapta az ECE-R tanúsítást? :D Érdekes volna, ha egy ilyennel megállítana a rendőr motorozás közben, majd megbüntetne, amiért szabálytalan a bukósisakom :)



2020. nov. 30. 00:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha Európában vannak E metűs cimke kell belevarva a sisakba ha más Kontinens más cimke, neked az E betűs cimkés kell.
2020. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Autóversenyző bukósisak nem jó motorra! Teljesen más a kialakítása.
2020. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#8


Nem tudom, hogy az-e vagy sem. Azt tudom, hogy hiába kell megfelelnie a legszigorúbb szabványoknak, ha nem kapja meg az ECE szabványt, itthon nem lehet közúton használni, azaz "szabálytalan". Én is pont ezt tartom mulatságosnak, hogy amúgy nagyjából az egyik legbiztonságosabb bukósisak valószínűleg. Ugyanúgy, mintha egy DOT címkés bukósisakot használnál itthon. Lehet, USA-ban az a jó, de itthon "szabálytalan", ha mellette nincs ECE. Engem még se motorral, se kocsival egyszer sem állítottak meg 6+ év alatt, úgyhogy nem tudom, ellenőrzik-e a bukót, de biztos van, hogy igen. Ha mondjuk a Mátrában motoroznék, ott szoktak E-s jelet keresni a motor alkatrészein. Gondolom yankor a bukósisak is szóba kerülhet.


#12

Tudom, de a fő különbség, hogy szűkebb a plexi.

2020. nov. 30. 09:45
 14/17 anonim ***** válasza:
Homlok része is lejjebb van, ráfekszel a motorra nem látsz semmit, vastagabb is, nem tudod rendesen forgatni a fejed stb. Szerintem balesetveszélyes. Vettel sisaknak vitrinben a helye. Persze azt csinálsz amit akarsz.
2020. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni, járok ki a Ringre Motorral, ott vannak sisakok a Forma autós haveroknál, megsem gondolnám abban a siskóban menni 1 kört.
2020. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15


Miért feküdnék rá egy túramotorra? Úgy ülök rajta, mint egy karosszéken, egyenesen van a gerincem meg a fejem, nagyjából olyan szögben, mint egy F1 versenyző. Igen, én is így értettem, hogy szűkebb a plexi. Főleg Massa 2009-es balesete óta.


Nyilván elméleti a kérdés, valószínűleg több tízezer euró lesz Vettel sisakjának a végösszege. És természetesen ha lenne F1-es sisakom, vitrinben lenne, nem a fejemen :) Elméleti gondolatmenet volt.

2020. nov. 30. 10:54
 17/17 anonim ***** válasza:
#5 megkérdeztem, azt mondta, hogy minden bukósisak jó, amely rendelkezik tanúsítvánnyal, és tudod igazolni szükség esetén.
2020. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!