Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem van baj a...

Csak szerintem van baj a vezetésoktatással?

Figyelt kérdés
Sajnos már másodjára buktattak meg forgalmin, mindig egy kis hiba miatt. (egyáltalán nem nagyok) Az órák között nagy az eltérés, sajnos izgulok is, illetve mindig beszélnek vizsgáztatás közben. Tudni kell, hogy én inkább elméleti beállítottságú vagyok, az elméleti tesztet elsőre kitöltöttem pár perc alatt. Minden meglenne, már csak a forgalmi hiányzik. Inkább adnék több pénzt, csak hogy meglegyen, és ne kiabáljanak vele miatta, hogy már mindenkinek van csak, nekem nincs, meg hogy biztos azért rontom el, mert nem akarom eléggé.

2020. dec. 1. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan még csak vezetni tanulok 12 órám van, de mindig jegyzem magamnak a hibákat, amiket igyekszem legközelebbre kijavítani. Kézifékes elindulásnál nem hátra gurulni, fékezni, stb. Meg sokat nézelődni, de nem elbambulni, és levinni a járdaszegélyt. Lehet a kis hiba, nem indexelés, de lehet emiatt legközelebb se**betörölnek. Vagy nem nézel szét elégge, és elütsz valakit. Vagy nem húzódsz le kanyarodásnál, és szinten karambol.


A vizsgabiztosnak nem az a feladata , hogy jogsit adjon, hanem elbírálja a tanult vezetésedet. Ha nem jó, megbuktat, ilyen egyszerű.


Hasolnóan a suliban is. Témazáróra megtanulhatsz minden, kivéve pár apróságot, de ha azokból az apróságoból van egy hosszú kifejtős feladat, szo**i fogsz. Meg érettségin is, nem a tanár a hibás, hogy nem tanította meg pl. a második világhábrúr rendesen, te nem ültél le eleget tanulni... nem kell mindig mást hibáztatni.

2020. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Lehet filózni, hogy kicsi hiba vagy nagy hiba, de semmi értelme.

Ahogy az sem magyarázat, hogy rosszul oktattak, autót váltottam, keménykedett a vizsgabiztos, nem arra a vizsgaútvonalra számítottam, stb.

Van egy ponthatár ami alá nem szabad menni mert nem kapsz jogosítványt.

Ezt kell tudomásul venni.

Pffffffff.

2020. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
De, sajnos az is azonnali bukást jelentő hiba, ha elfelejtesz indexelni,nem a kis hibák közé sorolják. Pedig azt tényleg okozhatja a stressz. Kis hibának az számít pl., ha parkolásnál kétszer kell korrigálnod.
2020. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem az irányjelző hiánya pont nem kis hiba. Ha nem jelzel, és beléd jön a másik, akkor mi van? Honnan kellett volna tudnia, hogy te kanyarodni, sávot váltani stb-t akarsz, ha nem teszed egyértelművé azzal, hogy használod?


Kérdező, pár kis hibáért nem buktatnak. Vagy sok kicsi (10+) volt, ami azt mutatja, hogy figyelmetlen vagy (ez pedig ugye veszélyes lehet a forgalomban) vagy valami súlyosat hibáztál (akkor pedig alapok hiányoznak).

2020. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 az is hiba, ha a kanyarodósávban nem indexelsz. Szerintem az nem olyan nagy hiba, ha egyszer onnan csak jobbra mehetsz tovább, akkor elég egyértelmű, hogy arra fogsz menni. Vagy pl. Y manővernél az ide-oda indexelés.
2020. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

először is mi az a kis hiba?

mert kis hibáért kapsz kis hiba pontot és 10 fekete pont az egyes. Ilyen lehet a lefulladás, nem ellenörzöd a tükröt, ferdén parkolsz, másodjára sikerül a parkolás. És van a nagy: piros lámpa baleset, veszélhelyzet okozása, elsőbbség adás meg nem adása, stop táblánál nem állsz meg meg ilyenek....

2020. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
+ ha benézel egy jobbkezes utcát, és az oktatónak kell a fékre taposnia, ott már be is van fejezve a vizsga.
2020. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Minden példa sántít.....ez is.

Föl kell menni a tetőre mert eltömődött az ereszcsatorna. Állsz a létrán, és kilépsz oldalra(!) egy arasznyival.

Mindössze 10 centi, senkit sem zavar, szóval -relatíve- ez is csak egy "kis hiba".

(vagy mégsem?)

2020. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
kishiba se mindegy mennyire lesz hiba.... pl èn szarul váltottam sávot, ami kishiba, viszont veszèly helyzet lett belôle... absolute jogos bukta volt...
2020. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!