Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eléggé félrement a vezetésokta...

Eléggé félrement a vezetésoktatásom. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdtem el a vezetést és most sincs meg az első 30 óra. Több oktatóm volt már mivel pár óra után visszamondták az oktatásomat. Több kocsit és oktatói stílust kellett megszoknom de közöttük hetek teltek el. Az első oktatónál nem voltam rutinpályán csak kint a város szélén és kb csak egyenesen tanultam meg menni. Közel a 30. Órához még nem tartok ott hogy pl tudjam az összes parkolást. Van amit meg sem mutattak például. A mostani oktatómat nagyon bunkónak ėrzem nincs egy jó szava hozzám. Folyton siettet és stresszel. Ezalatt a rengeteg idő alatt teljesen elment a kedvem a vezetéstől. Óriási hiányosságaim vannak. Amikor szünet volt az egyik vezetés óra közben csak úgy ott hagyott egy szó nélkül a parkolóban és annyit se mondott hogy mukk. Nyilván nem hozom az általa elvárt szintet, de nem is nála tanultam. Gondolkodtam iskolaváltáson de félek hogy ugyanilyen oktatót kapnék megint, ráadásul a szüleim fizetik. Abban már biztos vagyok hogy nem elég ennyi óra, sokkal több kell. Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. jún. 25. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Felejtsd el az eddigi oktatókat. Válts. Méghozzá automata váltós kocsira. Nem kérdezem kinek mi a baja veled, de nem lehet véletlen. Ezért válaszd a könnyebbet.Most ne gyere azzal, hogy jaj, azzal nem lehet kéziváltóst vezetni...kit érdekel? legyen meg a jogsid, aztán ráérsz gondolkodni..

Nem reménytelen a helyzet, de csak automata-váltós kocsival. Hagyd a francba a kéziváltót.


Én ezt csináltam, aztán vettem egy automata váltós kocsit. Az elektromosnak pedig nincs is váltója, úgyhogy nézd a jövőt. (és a szüleid pénzét)


a siker a legfontosabb, jól fogysz aludni ha nem ragadsz be egy ilyen lehetetlen helyzetbe.

Tessék továbblépni.


sok szerencsét.

2019. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Komolyan, én is ezen gondolkodtam hogy ennyire szar lennék hogy csak úgy visszamondanak? Az egik azért mondott vissza mert túl sokat vállalt magára a másik meg családi okok miatt. De ha reménytelen lennék akkor miért nem mondják meg? A másik meg mikor átkerültem a második oktatóhoz akkor ő meg csak lesett hogy ilyen tudással és kormányfogással miért vagyok a forgalomban. A jelenlegitől meg már kérdezni se merek mert folyamatosan stresszel.
2019. jún. 25. 11:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném,hogy bemennék az iskolába és elpanaszolnám a problémámat.
2019. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Első, az automata váltós jogsival csak annyi a baj, hogy mi van, ha az otthoni kocsi kézis? Nem fogja tudni vezetni és nem biztos, hogy van pénz venni (és fenntartani) egy automatát, ami ráadásul még használtan is többe kerül.
2019. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Így van az otthoni kéziváltós, illetve nincs gondom a váltással. Hanemn az oktató stílusával van bajom. Pedig adtam neki esélyt, nem egy alkalom után mondom ezt. Olyan mint aki mindig bal lábbal kelt fel illetve folton siettet, fel se tudom miérni a szituációt rendesen.
2019. jún. 25. 12:05
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Szerintem te ismered már ezt az érzést az iskolából. De ne aggódj és ne az oktatókat hibáztasd azért mert neked kicsit nehezebb a felfogásod és szellemi kihívásokkal küzdesz!

2019. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen szellemi kihívások, te miről beszélsz? Rengeteg pénzbe pénzbe kerül a jogsi, szerintem elvárható hogy az első 30 órát ne közel egy év alatt vezessem le úgy hogy se rutinpályát nem láttam de még parkolni se tudok! Nyilván nem 30 óra után akarok vizsgát tenni de ha eddig nem mutatták meg a dolgokat mikor fogják? Majd 60 óra után? A jelenlegi meg óra közben nem is válaszol a kérdésemre csak rámförmed hogy haladhak. Úgy ítélsz meg hogy nem is ismersz de még vezetni se láttál.
2019. jún. 25. 12:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzá kell tenni,hogy már elég ritka ha valaki rutinpályán is gyakorol, ritka az olyan oktató aki oda kiviszi az embert.

Én első 40 percbe a piac parkolójába gyakoroltam (késő délután üres volt a placc) aztán fordultunk is ki és irány a város. Mondjuk nekem ezzel nem volt bajom

2019. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én meg egy városszéli helyen ahol csak az elindulást, megállást gyakoroltam meg mentem max negyvennel, meg az index. Ez asszem az első pár óra volt.
2019. jún. 25. 13:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egy alapvető tévedés, hogy 30 óra gyakorlás után vizsgázni kell.

A 30 óra kötelező minimum, de sok tanuló közel 50óra gyakorlás után megy forgalmi vizsgára úgy is, hogy normális oktató tanította őket.

Az oktatókra vonatkozó kérdéssel nehéz mit kezdeni, de ezt a mostanit ott kellene hagyni...

Azt neked kell valahogy felmérni, higy milyen stílusú oktató felel meg, és olyat keresni - nehéz, de ebben csak te tudsz tenni valamit.

Az, hogy nem vittek rutin pályára, és bem gyakoroljátok a parkolásolat, teljesen normális, mostanság már nagyin kevés oktató tanít rutinpályán, a parkolásokat meg olyankor tanitják, amikor már a többi feladat megy a tanulónak "llnyegében a forgalmi vizsga előtti utolsó lecke a parkolások).

Azt, hogy miért halad ilyen vontatottan az oktatásod, és van-e veled probléma, amiért az oktatók lepattintottak, nem tudom.

A mostanitól neg kellene szabadulni, a 30 órát meg elfelejteni, az már látstik, hogy esélytelen, örmlj,vha 50 óra után levizsgázol..

2019. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!