Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elhúzódó rendőrségi ügy...

Győzi83 kérdése:

Elhúzódó rendőrségi ügy esetén, hogyan érvényesíthetem a kárigényemet?

Figyelt kérdés

2018. október közepén történt meg egy szabálysértési eset. Egy másik autós leszorított az útról, majd tovább hajtott. (a rendszáma megvolt) Az eset következtében a jobb első kerék sérült meg. A gumi kiszakadt és valamennyire a felni is megütődött. Rendőrt hívtam és megtettem a feljelentést a helyszínen. El is indult az eljárás ismeretlen tettes ellen. Gondoltam még szerencsém is volt hogy októberben történt az eset, így a másik felnin lévő téli gumi szettet fel is tettem másnap a kocsira. Gondoltam hogy mire a nyári gumi feltételére kerül a sor lezáródik a nyomozás, meg lesz az "ismeretlen tettes", jelzem a biztosítója felé a káromat és megtérítenek belőle valamennyit. Ez sajnos a mai napig nem történt meg. Lassan idő szerű lenne a nyári gumi megvásárlása és feltétele, továbbá a megütött felnit is meg kellene nézessem hogy megfelelő-e így. A kérdésem az hogy hogyan járhatnék én el most helyesen? Ha most veszek egy nyári gumi szettet, akkor az alapján esetleg később a másik fél biztosítója téríthet meg valamit, illetve ha javíttatnom kell a felnit abból is téríthet?

Nem akarok abba a hibába esni, hogy a biztosító majd azt mondja hogy ha már megvettem a gumit meg javítottam a felnit, akkor nem térít meg semmit, mivel előtte nem tudták felvenni/rögzíteni a kárt?

A saját biztosítóm felé jelezzem az esetet?



2019. márc. 26. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendőrségen mit mondanak? Ha meg van a rendszám, akkor mi olyan nehéz az illető megtalálásában? Nem akarlak elkeseríteni, de ha 5 hónap alatt nem történt semmi, akkor szerintem nem is fog.

Hívd fel a saját biztosítódat és kérdezd meg, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.

2019. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van tanúd? Volt kamerafelvétel?

Vagy csak te állítod, hogy az a rendszámú autó szorított le.

A rendőrség azóta nem csinált semmit? Kaptál bármiről tájékoztatást??

2019. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van tanú! Nem egyedül ültem a kocsiban! Írtam a rendőrségnek múlt héten, még nem jött válasz.

Decemberbe hívtak be egyébként tanú kihallgatásra, azóta semmi.

2019. márc. 27. 06:17
 4/4 A kérdező kommentje:

Megkaptam a választ az érdeklődésemre.

Elküldték a határozatot, ami jan. végén született.

Valószínűleg nekem elfelejtették megküldeni, csak most hogy írtam nekik jutott eszükbe.

Ezen rajta van a tettes aki be is ismerte. Megbüntették 20000 ft-ra.

Ez OK. De most hogyan tovább? Keressem meg a saját biztosítómat és majd ők megkeresik a másik fél biztosítóját a rendőrségi határozat alapján???

2019. márc. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!