Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorolhatom a vezetést két...

Gyakorolhatom a vezetést két különböző oktatóval is?

Figyelt kérdés

Felújító vezetésre járok, és úgy érzem, hogy nagyon nagyon lassan haladok.

Lassabban mint anno, amikor jártam vezetni.

Arra gondoltam, hogy megpróbálok egy másik oktatót is.

Megtehetem?

Tulajdonképpen semmilyen szerződésem nincs az autósiskolával.

Az oktatónak mindig személyesen adom oda az óra díját, és hát gondoltam rá, hogy megpróbálok egy másik oktatót is hátha a másikkal jobban menne..

Ne értsetek félre, nincs gondom a mostani oktatómmal, meg tiszteletben tartom, hogy mindenki másképp tanít, csak ugye nagyon mások az emberek, és ami az egyiknek segít az a másiknak nem.

Nagyon sokba kerülnek az órák, már 20.000 Ft-ot kifizettem és csak most voltam először kinn a városban.



2020. dec. 18. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal csak jobban jársz és senkit nem érdekel.
2020. dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van jogsid, akkor azzal gyakorolsz vezetni, akivel akarsz. Akár egyedül, akár családtaggal, akár haverral, akár 5 különböző oktatóval.
2020. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
utolsó hát tulajdonképpen igen...
2020. dec. 18. 12:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer megtanultál vezetni de elfelejtetted az azt jelenti hogy nincs érzéked hozzá sajnos. Egy olyan ember akinek egy kicsi is van, az 20 év kihagyással is tudna vezetni bármikor.
2020. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es, ez akkor igaz, ha jogsiszerzés után egyedül is vezetett és értékelhető mennyiségű gyakorlatot szerzett. Ha viszont, miután meglett a jogsi, utána rögtön abbahagyta és nem vezetett hosszú éveken át, akkor azért annyira nem extrém eset, hogy "elfelejtsen" vezetni.

Én sem tudtam volna egyedül normálisan elindulni 15 év kihagyás után, pedig elméletben mindent tudtam hogyan kell csinálni, de nekem is hiányzott a gyakorlat. Sőt ugye a kreszt is elég jól tudtam, mégis nehéz volt eleinte boldogulni a sok tábla között, figyelni a forgalomra is meg úgy mindenre.

2020. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Az autovezetés olyan, mint az úszás vagy a biciklizés: sose felejted el. Ha mégis így van, akkor megse tanultad!
2020. dec. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-os akkor is elégnek kéne legrosszabb esetben is hogy mondjuk az apja vagy egy jóbarát beül mellé és ellátja tanácsokkal. Ha meg mindent elfelejt az nagy baj. Amúgy jogsi után vezetni kell mindennap ezt is elmondják. Ha nem vezet akkor nincs szüksége rá ami azt jelenti csak dobálja ki a sok pénzt az ablakon.
2020. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7: "az apja vagy egy jóbarát beül mellé és ellátja tanácsokkal" - Olykor ez a legrosszabb, amit tehet az ember. :D Sok rossz szokás, sok rossz tanács jöhet, sőt még a bizonytalanabb emberek önbizalma is teljesen oda lehet, ha olyan ül be mellé, aki nem tudja nyugodtan tűrni a bénázást.


6-os: Igen, de bringán se ültem vagy 15 éve és nagyvárosi forgalomban sem tekertem még soha. Ha most bringára ülnék, persze, nem esnék el vele, de Bp-n se mernék közlekedni vele.

A vezetés azért sokkal veszélyesebb üzem. Ha kárt okozol, ha balesetet okozol, az nem kis felelősség. (Bringával is az, de azért az más "súlycsoportban" játszik.) Aki régen vezetett és úgy érzi nem tud egyedül biztonságosan vezetni, annak egyáltalán nem szégyen gyakorló órákat venni és úgy belejönni a vezetésbe. Sőt, szerintem ez a felelősségteljes hozzáállás.

2020. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát azert aki 15 év után ul vissza az autóba az nem hiszen el, hogy ugyanúgy tud vezetni mint anno amikor vizsgázott...azert az autovezetes teljesen mas, mint a kerékpározás..
2020. dec. 19. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
8: Ha odafigyelsz és nem idegbeteg módjára mész nem okozol balesetet.
2020. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!