Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szükségem lenne jogosítványra....

Szükségem lenne jogosítványra. Lenne pár kérdésem. Mennyire van túlspilázva ez a kresz vizsga ?

Figyelt kérdés

Még nem volt annyira szükséges a jogsi, de egyre aktuálisabb lesz.

Nagyban megkönnyítené az életemet.

Még nem volt komolyabban közöm a témához, viszont azt veszem észre, hogy sok olyan ember is le tudta tenni, akik végig bukták a sulit, illetve kibuktak, egyéb problémákkal is rendelkeznek, ennek ellenére mégis van jogsijuk.


Én hobbiból(?) tanultam elég sok verset-prózát is, amit szóról szóra megtanultam.

A Patkányok honfoglalása, vagy a Psalmus Hungaricus az ami elég hosszú volt és volt benne kihívás.


De ezeket is sikerült megtanulnom.

Viszont ez a 11.000 kérdés, meg az a jelenség, hogy ha jó emlékszem 2x tudtam csak átmenni a kresz teszten, na az eléggé elszomorított...

Múltkor megpróbáltam kicsit belemelegedni a dologba, egész sokáig csináltam, és elég sokat teszteltem, de ebből csak 2x sikerült átmennem, és azok is olyanok voltak, hogy egyszerű kérdések voltak benne többségben.


Igaz, könyvből, vagy bármi másból nem tanultan sose, órán sem voltam, tehát teljesen idegem :D

Viszont nem tudom, olyan sok kérdés van, nüansznyi változásokkal, becsapós némelyik, én nekem valahogy mindig máshogyan logikus (mondjuk a matekot is szeretem, meg ment mindig is, de eddig se a versek tanulása, se a matekhoz való logikám nem segített kicsit sem :D)

.


Ami azon a kresz tesztes oldalon volt, többször végig mentem rajta, ültem rajta, próbáltam...

De bezavarnak a kérdések, mert számomra h.1yén vannak megfogalmazva, a rendőrös kérdés, hogy hogyan tartja a kezét, hát úgy ember nem tartja!! :D


És emiatt abba is hagytam akkor, mert igen csak elkeserített...

Szerintetek iskolában jobban menne ? (Bár nem tudom, hogy most hogyan működik)

Vagy van ennek valami módszere ?


Van pár dolog, amitől nagyon gyorsan kiég az agyam, meg ami képes ennyire elkeseríteni, meg megőrjíteni :D annak ellenére, hogy békés természetű lány vagyok, de... a bioszban a legérthetetlenebb dolgokat is előbb felfogtam mint ezeket :/

Mármint hamarabb megjegyeztem.

Itt meg mindig elrontom.


Vagy az oldal a rossz ? :D

Vagy nem adnak ennyi h. 1ye kérdést kresz vizsgán ?

Vagy iskolában rendesen megtanítanak, meg adnak olyan segédleteket amikkel könnyen meg lehet tanulni ?


(Egyébként zárójelben, nem azok a dolgok nem mennek amiknél az van, hogy ki indul először, kivételek ezek az elrontott rendőrös rajzok :D

De akárhányszor amikor találkoztunk rendőrökkel mindig lejött, hogy miket mutogatnak, és amilyen a tesztben van, még soha sem láttam, de még más embertől sem :D

Szóval az olyan, itt mehetsz 50el vagy 60al, vagy dudálhatsz itt, vagy mi van ha mezőgazdasági vontatóval vagy-ja valós :D, vagy hogyan indulunk el, először indexelünk ?! Vagy bekötjük magunkat?! Vagy netán kioldjuk a kéziféket ?! :D tehát ezek leginkábbn szerencsére :D)



2021. jan. 7. 01:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nincs túlgondolva a kresz, csak az van benne amit a való életben a közlekedés megkövetel.

Oké vannak elég nehéz kérdések, de a való életben sem lesz más megoldás ha olyan helyzetbe kerülsz az úton, ott sem mondhatod azt hogy "ezt én nem tudom".

2021. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Én nem tudom honnan veszik az emberek, hogy be kell tanulni a kérdéseket. A Psalmus Hungaricus biztos sokat segít az elsőbbségadási szabályok elsajátításában.

Leírom ezredszerre is: figyelni/jegyzetelni kell az órán, ki kell nyitni a kreszkönyvet, végigolvasni és megérteni.

2021. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem is értem hogy a tökömbe gondoltad pl a rendőri karjelzések értelmezését úgy, hogy előtte át se nézted.
2021. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
És mi a fakk az az 1ye? Nyugodtan írd ki, hogy "hülye"...
2021. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ezért van ennyi "értelmes" az utakon, ba**meg... Inkább ne lennétek.
2021. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nincsen mit túlspilázni rajta. Az e-learninges tananyag és vizsgafelkészítő tesztek pedig teljes mértékben hülyebiztosak. Neked inkább azzal van a bajod, hogy nem érdekelnek ezek igazán, nem köt le, nem figyelsz és hopp, a kérdést sem mindig sikerül értelmezni, nemhogy helyesen megválaszolni. A kresz vizsga kérdései meg egy az egyben a felkészítő kérdésekből vannak. Szóval jah, elolvasod kétszer az unalmas részeket is, kitöltöd vizsgáig napi egyszer a kategóriásokat és a próba kresz vizsgát is, és egyből meg is vagy vele maximális pontszámmal.
2021. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nos, hogy haladsz?

Tanulod is, vagy csak a teszteken gyakorolsz?

2021. jan. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kaptam oktatóvideót, és most azokat nézem/hallgatom. :)

Köszönet érte!

2021. jan. 10. 16:06
 19/20 anonim válasza:

Ismerősöm nemrég vizsggázott le. Azért ott is vannak hibák. Egyik kérdésén a tanulói tesztben volt pl a, b és c válasz, amiből mondjuk a b volt a helyes, összetett válasszal. A vizsgán ugyanez a kérdés úgy szerepelt, hogy volt a, b, c és d válasz. A helyes pedig 2 válaszban volt külön és csak 1et legetett álasztani.

Mondjuk meglett neki, de akkor is!


Különben szemétség, hogy se nem veheted/fotózhatod le a válaszaidat, eredményed, se nem kapod meg a kérdést és a lehetséges+adott válaszaid utána, nehogy reklamálni tudj és nehogy kiderüljön, ha hibás a vizsgán valami... Csak pénzért perelhetsz ha van annyid... :)

2021. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18#

A "KRESZ professzor" videóira gondolsz?

Azok nagyon hasznosak, de egy KRESZ könyvvel együtt teljes a kör, a könyvben is van sok apró fontos részlet hozzá.

Ami viszont a könyvben általában nincs benne, az meg az előadásokon lehet hasznos, pl az említett videókban is a forgalmi helyzetek megoldását "Móricka szabályokkal" tanítja - mondja valaki azt, hogy a KRESZ-ben nincs logika :-)


#19#

Nyugodt lehet, ha valaki azzal kezdi, hogy a tanuló teszten bemagolt válasza a vizsgán nem is úgy volt, azért nem lett jó a bemagolt "b" válasza, mert az egy másik kérdés volt, amivel vagy nem találkozott a tesztek során, vagy csak 1-2 alkalommal, és átsiklott fölötte.

Az adatbázis 11ezer kérdése úgy áll össze, hogy pl egyetlen forgalmi helyzetről fel tudnak tenni 6-8 kérdést ( mi az áthaladási sorrend, ki mehet elsőnek, ki mehet másodikként, hányadikként mehet a tanuló, stb), ezen kívül variálhatnak a színekkel, kérdezhetek mást... a kérdésre kell válaszolni, nem benyomni egy bemagolt betűt, mert az nem biztos, hogy jó lesz.

Rendszeresen vissza térő téma, hogy hibás volt a kérdés, amiről rendre kiderül, hogy a vizsgázó rontotta el.

2021. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!