Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját nevemre, vagy...

17 évesen saját nevemre, vagy szüleim nevére vegyek autót?

Figyelt kérdés
Venni akarok autót és sokat hallottam, hogy szüleim nevére irassam, mert olcsóbb a biztosítás, de az a probléma, hogy szüleimnek nincs jogosítványa, így teljesen mindegy, hogy ki nevére írom, nem?

2021. jan. 9. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Igen, teljesen mindegy. Inkább írd a sajátodra, úgy legalább egy idő után lesz bónuszod a biztosítónál.
2021. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
miért probléma hogy nincs jogosítványuk?
2021. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Azért probléma, mivel mindenki ezt mondja, hogy írjam a szüleim nevére és olcsó, de hiába, ha nincs jogsijuk
2021. jan. 9. 21:39
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Akkor lenne olcsóbb meg jó hogyha a szüleidnek jogsijuk meg autójuk is lett volna egy ideje a biztosítónál, viszont így mindegy is, meg én abban a helyzetben is aztmondanám hogy inkább gyüjtsd az éveket a biztosítónál és később már neked is olcsó lesz.
2021. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Aki nem tudja a netrisken kiszámolni mennyibe kerülne a biztosítás, az jogosítványt se kellene, hogy kapjon
2021. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

Te neveden legyen az autó mint tulajdonos, üzembentartó az egyik szülőd. Biztosító nem kéri el a jogsit, csak bemondás alapján pl.: 1992-óta vezet... 18 évesen így csináltam. 23 évesen a következő autónak a biztosítása a nevemen volt.

Régebben ez megoldható volt.

2021. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

nem kell jogsit bemutatni a nagyszülőnek sem..az autót nem biztos, hogy használja, ott fog állni a kertben, és abban kávézgat.


Tehát bátran veheted a szüleid nevére(ha tisztában vagy a hátrányokkal)...


Én a saját nevemre venném akárhány éves is vagy...az a biztos. Igaz, így mindenért te felelsz, de talán így igazságos(és rendezett ügy)

2021. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
5. válaszóló, hogy jön ide a netrisk kalkulátor? Tisztában vagyok vele, hogy mennyi lenne nekem a biztosítás, csak biztonság kedvéért kérdeztem, hátha van így valami előny
2021. jan. 9. 23:29
 9/27 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az üzembentartó és tulajdonos között? Én lennék mindkettő nem?
2021. jan. 9. 23:30
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
Üzembentartó fizeti az autó költségeit. A te neveden legyen, mert így nő a bónuszod, kevesebbe kerül majd a bizti.
2021. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!