Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját nevemre, vagy...

17 évesen saját nevemre, vagy szüleim nevére vegyek autót?

Figyelt kérdés
Venni akarok autót és sokat hallottam, hogy szüleim nevére irassam, mert olcsóbb a biztosítás, de az a probléma, hogy szüleimnek nincs jogosítványa, így teljesen mindegy, hogy ki nevére írom, nem?

2021. jan. 9. 21:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
65%

Érdemes pár évig úgy vezetned, hogy a szülőd nevén van a biztosítás. (A kocsi lehet a tiéden). Pár év balesetmentes vezetés után kedvezőbb biztosítást tudsz majd kötni.

Pl. Hasonló cipőben voltunk 1 hónapja. A lányom első kocsija az ő nevére került, de biztosítás a feleségemére. A lány A0-ja 134.000 Ft lett volna, feleségem A0-ja 35.000Ft. Durva, de így van.

Aztán majd 4-5 év múlva már nem leszel a legrosszabb friss jogsis ügyfél, és kapásból lemegy az A0 60-80 ezerre. Majd szép lassan lejjebb.

2021. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
65%

#21

Persze, pár év múlva a lányod nevére 60-80ra lemegy, csak addig a feleséged nevére pedig 20 körülre. Akkor pedig azért nem éri meg váltani.

Mert így továbbra is hatalmas különbség lesz.

Plusz ha a feleséged nevére nem kerül autó akkor bukik a bónusza is.


Igy sosem fogtok váltani. Csak a tili-toli megy örökké.

Ezt próbáltam pofázni, de csak a lepontozás megy.

Ha a lányod nevére kerülne 1 max 2 év után egyből normálisabb lenne a díj.

2021. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
40%

22:

21 vagyok. Igaz, de ha vár pár évet, akkor nem friss jogsisként köt biztosítást. Nem 135-ről indul, hanem kb. feléről. A legnagyobb drágító körülmény a friss jogsi.

Mindenképpen lesz saját biztosítása, csak pár év múlva. A feleségem meg átviheti másik kocsira, ha úgy alakul.

Én nem pontoztalak le, nem mondtál rosszat.

2021. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
65%
#20 ez hülyeség
2021. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#21


Több éves a jogsim, a frissen vásárolt autóm mindössze 60 lóerős, mégis 119 ezer a kötelező egy évre.


Egy kiló. Huss.


A bűnöm a biztosítók szemében az, hogy a huszas éveimben járok, és budapesti vagyok.


Szerintem nem lesz jövőre se kevesebb a biztosítás... xd

2021. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

Igen a Budapest nagyobb szorzó mint maga az életkor.

Nekem is az volt a szerencsém, hogy a szülőknél van az állandó lakcímem, így kb 2/3 annyiba került.


A korra viszatérve, az Allianz biztosító táblázatában megnéztem, 20 éves korig van egész nagy szorszó, utána már az életkorral nem fog látható módon csökkenni. 37-55 éves korban a legolcsóbb, utána pedig növekedni fog kis mértékben.


A jogosítvány megszerzésénél kicsit nagyobb szorzók vannak.

Az 0 évnél fiatalabb és a nincs jogosítvány között nem is tesznek különbséget. Utána ha már 1 éves a jogsi akkor jön egy nagyobb csökkenés. Viszont az után már elenyésző mértékben, egészen az 6. évig, ott van egy nagyobb ugarás. Aztán a jövőben már csak minimális. 12. év után már nem csökken tovább.


A lakóhelynél viszont sokkal durvább pontozás van.

Néhány lakóhelyre sokkal jobban büntetnek mint a friss jogosítványra.


Ami még lehúzás, hogy a B1 besorolásra csupán 1% kedvezményt adnak. B2-re már 12% jár viszont.


Ezek szerint kb 21 éves kor + 1 éves jogsi amit ki kell várni, viszont utána már nem fog drasztikusan csökkenni a díj.

2021. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26


Húsz éves vagyok, 60%-ot írt életkor szorzónak.


#25

2021. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!