Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen saját nevemre, vagy...

17 évesen saját nevemre, vagy szüleim nevére vegyek autót?

Figyelt kérdés
Venni akarok autót és sokat hallottam, hogy szüleim nevére irassam, mert olcsóbb a biztosítás, de az a probléma, hogy szüleimnek nincs jogosítványa, így teljesen mindegy, hogy ki nevére írom, nem?

2021. jan. 9. 21:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Üzembentartó alaphelyzetben maga a tulajdonos, de élhet azzal a lehetőséggel, hogy a gépjármű üzemeltetését egy általa kijelölt személynek átengedi, majd vissza is vonhatja. Fontos követelmény, hogy az üzembentartó személyében történt változást a gépjármű telephelye szerinti ország hatóságai által okiratba legyen foglalva, illetve be legyen jegyezve a gépjármű okmányaiba is. A gépjármű üzembentartójának a feladata, hogy a gépjármű szabályos működtetésével összefüggő kötelezettségek megtétele, illetve az üzemeltetéssel kapcsolatos törvények betartása. Így a köteles többek között megkötni, és rendszeres fizetéssel fenntartani a gépjármű felelősségbiztosítást, bejelenteni az üzembentartó adataiban történő változásokat, illetve fizetni a gépjármű adóz. A jogok között szerepel, a gépjármű műszaki vizsgáztatása, a forgalomból való ideiglenes kivonás, az ismételt forgalomba helyezés, illetve a rendszámtábla, a forgalmi engedély, a címke, és a regisztrációs matrica pótlása.

Az üzembentartót a gépjármű üzemeltetésével járó kötelességeinek, illetve jogainak a gépjármű hatósági jelzéssel való ellátásának időpontjától a gépjármű forgalomból való kivonásáig kell megfelelnie. A tulajdonos és az üzembentartó un. üzembentartó szerződésben rögzítik az egyezségüket. Abban kell szerepeltetni azt is, hogy az üzembentartó ingyenesen jut hozzá a joghoz, vagy ellenérték fejében. Amennyiben ellenérték fejében, akkor a hatósági bejegyzés költsége az átírási illeték 25%-a + 6.000.- Ft az új forgalmi engedély, amennyiben ingyenesen, akkor vagyoni értékű jogként vagyonszerzési illetéket kell fizetni az üzembentartói jog megszerzésért, a hatósági bejegyzéskor, azaz az átírási illeték 50%-át + 6.000.- Ft.-ot az új forgalmi engedély árát. Egyenes ági rokonok között az üzembentartói bejegyzés költsége illetékmentes, ebben az esetben 6.000.- Ft a költség, ami a forgalmi engedély cseréjét foglalja magában. Amennyiben a gépjárművel baleset történik, azért az üzembentartó vonható felelősségre, illetve adott esetben a károkat is neki kell megtérítenie, és nem a tulajdonosnak. Röviden összefoglalva a fentieket, az üzembentartó sajátjaként használja a gépjárművet, az azzal járó minden joggal, és kötelességgel. Egyetlen dologban van csak korlátozva, mégpedig abban, hogy nem adhatja a gépjárművet más tulajdonába, arra csak a tulajdonosnak van joga.

2021. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
24%

Az a gond, hogy ha a szüleid nevén lesz az autó akkor az ő nevükön nőni fog a bónusz, a tiéden pedig nem.

Most még nem lesz hatalmas a különbség viszont évek múlva igen.

Aztán ha lecseréled egy másik autóra akkor azzal fogsz szembesülni, hogy a szüleid nevére fele annyiba sem fog kerülni a biztosítás mint a tiédre....

Az egész egy ördögi kör. Pár év múlva nagyon meg fogod bánni szerintem.

2021. jan. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%

Te még nem lehetsz autóvásárló, mert nem vagy 18. Kiló kenyeret vehetsz 4 évesen is, autót nem.

Tulajdonosa meg bárki lehet, nem kell hozzá jogosítvány.

Megszületik a baba, és kaphat ajándékba szinte azonnal bármit, nem csak kölcsönt. Üzembentartónak viszont mér kell arra a járműtípusra szóló jogosítvány.

2021. jan. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%
#13 ez több sebből vérzik
2021. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
65%

Sokat nem nyersz vele. Mert ha a szüleidnek nincs jogosítványa, nem volt eddig autója, ugyanúgy A00-ból fog indulni az autó bónusz szempontjából, mintha a tiéd lenne. Viszont folyamatos macera lesz vele. Bármit csinálsz az autóval, mindig meghatalmazás kell. Nem adhatod el nélkülük.

És a szüleid sem fognak örökké élni. Az aktuális autód egyszer a te nevedre fog kerülni. És mivel előtte nem volt a neveden autó, ugyanúgy A00-ba leszel visszasorolva. Tehát hosszú távon semmit nem nyersz.

Nekem pl jogosítvány megszerzése után 12 évig nem volt saját autóm. Munkahelyi céges autókat ez alatt viszont majdnem fél millió km-t levezettem balesetmentesen. Csakhogy ez a biztosítókat nem hatja meg. Az ő szempontjukból a kezdő jogsisokkal egy tarifába lettem sorolva mikor saját autóm lett.

2021. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
44%

"14/15 anonim ***** válasza:

#13 ez több sebből vérzik"

Miért is?

2021. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

Tud venni 17 évesen, csak sokkal macerásabb. Be kell vonni a szülőket is, egyikük lesz az üzembentartó. Ez a szülő köt biztosítást, az ő bónusza fog nőni.


Érdemesebb mervárni a 18-at, sokkal egyszerűbb az eljárás.

2021. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk anyám nevére sokkal olcsóbb a biztosítás, kb a fele, ő a tulaj is, meg az üzembentartó is, de én vezetem. Ő 50 éves és jogsija sincs. Bónusza ugyanúgy növekszik, szal később is simán lehet az ő nevére veszek autót.
2021. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Nekem anyám nevén van az autó. Sokkal olcsóbb a biztosítás. Anyám 35 éves, nincs jogosítványa. Persze amint betöltöm a 18-at az üzembentartóit írjuk meg és én leszek az üzembentartó.
2021. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
60%
El tudom olvasni,értelmezni nem.Több autóm is volt,több biztosítónál voltam biztosított. Mindegyik kérte a jogosítvány számát. Hogy kaphatott biztosítási ajánlatot a jogosítvány száma nélkül?Ebben az esetben a biztosító készítene elő egy szabálysértést. Nevezetesen egy jogosítvány nélküli vezetést.Egyébként a fiatalember legyen az üzembentartó,akár ő,akár a szülő a tulajdonos.Az üzembentartó élvezi a bonus-t.Neki kell jogosítvánnyal rendelkeznie. Más. Hogy függ össze a vezetés és az internetes biztosítás? Lehet,hogy meg tudom csinálni,lehet,hogy nem. Még sosem próbáltam.1981 óta,egyszer sem kényszerültem reá.Amióta bonus-malus rendszer van,Független Biztosítási Alkusz-ra bízom. Konzervatív vagyok.Nem hiszek a gépnek,csak a kézzelfogható,leírt ajánlatnak.
2021. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!