Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz csere után nem sikerül...

Hűtővíz csere után nem sikerült jól lelégteleníteni a hűtőrendszert, a nagy hideg nem fog kárt okozni az autó motorjában?

Figyelt kérdés
Lecseréltem a régi hűtőfolyadékot, és a helyére kb.-10 celsiusfok-os hűtőfolyadékot öntöttem. A motort beindítottam és járattam hosszú ideig, már meleget is fújt, valószínűleg akkor már a termosztát is kinyitott, üzem meleg volt a motor. De viszont az alsó vízcső csak langyos a felső már meleg volt, így gondolom levegős a rendszer. Ezáltal már nem is tudtam beletölteni az előírt hűtőfolyadék mennyiséget. Így hogy levegős a rendszer és nem annyi víz van benne mint ami kellene, nem fog belefagyni a hűtővíz? Ezt az autót nem használom, úgyhogy se nappal se éjszaka nem indítom be a motort. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 14. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolod a buborék meg fog fagyni? járj vele, nyomkodd meg a csöveket.. utána légtelenítsd le, nem egy nagy kaland, ott a hűtősapka.
2021. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A melegedéshez és fűtéshez semmi köze a termosztátnak.

AZ csak a nagy hűtőt zárja vagy nyitja.

AZ hogy alul hideg felül meg meleg a cső nem jelenti azt hogy levegős.

De a 10 fokos lé az nagyon kevés.

2021. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát attól még hogy levegős nem fog befagyni?
2021. jan. 14. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdeztem fentebb is, megfagy szerinted benne a LEVEGŐ?
2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha levegős, akkor nincs nyomás alatt a rendszer, így hamarabb tud megfagyni, mint normálisan. Gondolom 35-40 fokra állítottad be a hűtővizet, így ez a pár fok amit veszítesz a fagyállóságból nem fog bajt okozni.
2021. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
írta hogy -10-re lőtte be. azért most nincsenek olyan nagyon brutál hidegek, meg ha -15 lenne hirtelen egyrészt akkor is lehet a motorterében nem lesz annyi, másrészt meg nem fagy be akkor sem, hanem bekocsonyásodik ..
2021. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2021. jan. 14. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!