Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csúsztatott kuplungnál hányasb...

Csúsztatott kuplungnál hányasban van az autó?

Figyelt kérdés
Első vezetés órám volt, de nem igazából értem ezt a csúsztatott kuplung dolgot. Tanulásnál éreztem, hogy hol van a fogáspont, de azt nem értem, hogy ilyenkor üresben vagy melyik fokozatban volt az autó közben illetve kellett-e gázt adni közben?

2021. jan. 18. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Csúsztatott kuplunggal indulsz el és egyesben:D igazából az összes váltásnál majd ez lesz:) Vagyis engem így tanít az oktatóm
2021. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor ez igazából "csak" az 1-esben történő elindulás végülis?
2021. jan. 18. 21:58
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Tulajdonképpen igen. De ha pl tolatni fogsz akkor is ezt kell alkalmaznod, meg akkor is mondom ha váltasz fentebb lentebb:D
2021. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha üresben van a váltó nem tudod csúsztatni sem ám mert nincs mit. Amúgy egyesben, kettesben vagy hármasban is el lehet indulni, de gyakorlatban sose lesz rá szükség.
2021. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ha pl. dugóban állok és lassan kell haladni akkor szükség van rá nem? ilyenkor 1-esbe teszem és gáz nélkül megtalálom a fogáspontot és elindul magától az autó? (előre is bocsi ha hülyeséget kérdezek, de még új ez az egész)
2021. jan. 18. 22:25
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabban, amiben egyébként. A kuplung nem befolyásolja a váltó állását.
2021. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kuplung kapcsolja hozzá a motort a váltóhoz.

Ha csúsztatod, az azt jelenti, hogy a kuplung nincs teljesen összezárva, a két oldala különböző sebességgel forog.

Nagyjából úgy képzeld el, mint amikor csúszós talajon sétálsz. Lépkedsz, de nem annyit haladsz előre, mint amekkorákat lépsz, mert csúszik a lábad.


Nagyon lassú manőverezéshez használható, de hosszú távon kerülendő, mert ilyenkor súrlódik a kuplung, tehát kopik és melegszik.

2021. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"ilyenkor 1-esbe teszem és gáz nélkül megtalálom a fogáspontot és elindul magától az autó?"


Egyenes terepen vagy lejtőn a legtöbb autó el tud indulni gáz nélkül, de jobb ha hozzászoksz a gázadáshoz minél előbb.

2021. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Figyi, szerintem inkább ne is menj el a következő órára, ez nem neked való feladat!!!
2021. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó azért kíváncsi lennék a te 1. órádra, remélem te is hasonló kedves szavakat kaptál, azért rohadsz belülről :))
2021. jan. 19. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!