Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csúsztatott kuplungnál hányasb...

Csúsztatott kuplungnál hányasban van az autó?

Figyelt kérdés
Első vezetés órám volt, de nem igazából értem ezt a csúsztatott kuplung dolgot. Tanulásnál éreztem, hogy hol van a fogáspont, de azt nem értem, hogy ilyenkor üresben vagy melyik fokozatban volt az autó közben illetve kellett-e gázt adni közben?

2021. jan. 18. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Az első órámon rendesen csináltam a rutinfeladatokat, nem volt okuk eltanácsolni.
2021. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 ghost972 válasza:
100%
1-es fokozatban..elinduláskor, és hátramenetben (pl: két kocsi közé beparkolás, tolatva)minimális gázadással. A többi fokozatban nincs értelme, haszna meg egyáltalán nincs.
2021. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Hosszú leszek.

Először is, ne háborogj, mert jó válaszokat kaptál, pedig értelmetlen a kérdésed.

A csúsztatott kuplung esetében nem egy lendületesen fölengeded pedálról beszélünk -mint amikor pl. lekapod a lábad a fékről- hanem azt jelenti, hogy lassan, a fogáspontig engeded föl, majd onnan gázzal segítve létrehozod a kapcsolatot a motor és a váltó között.

Szóval, a csúsztatás egy -a bal lábbal végzett- manőver, aminek az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy előtte mit kotortál a váltókarral.

Mert, ha véletlenül pl. hármasba tetted, akkor naggggyon kell csúsztatni, és qrva lassan fogsz megindulni. (vagy lefulladsz)

Ha figyelmetlenül hátramenetbe dugtad, akkor meglepi lesz, mert te ugyan előre nézel, de hátrafelé indulsz.(vagy megint lefulladsz)

Gyakran van olyan is, hogy a tanuló annyira összpontosít a csúsztatásra hogy nem is kapcsol sebességet, csak csúsztat...gázt ad, csúsztat... a motor ordít ő meg áll egy helyben.

Nem sorolom föl az összes baklövést, csak érzékeltetni akartam hogy a csúsztatás és a sebváltóval való kavarás két teljesen különálló dolog.

Mindössze annyi az összefüggés, hogy ha nem teszed egyesbe, akkor fölösleges a csúsztatás.


Ne agyalj sokat, ez nem az a kérdés, amit elméletben kell megoldanod.

Inkább gyakorolj, és ami nem világos azt azonnal kérdezd meg, még mielőtt túlgondolnád.

Sok sikert.

2021. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Azóta már közben én is rájöttem, csak fura volt 1. órán mikor tényleges szituáció nélkül csupán a fogáspontot tanították.
2021. jan. 26. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!