Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek mi alapján választa...

Az emberek mi alapján választanak autót maguknak?

Figyelt kérdés
Aki épp szerzett jogosítványt és venne autót, az mi alapján dönt? Pl. olyan aki nem sokat tud az autómárkákról az mi alapján válasszon? Esetleg szín is fontos volt döntésnél? Láttam sok szép kék, lila meg zöld autókat is. Én ha már ott tartanék biztosan lila autót vennék ha van épp vagy zöldet mert ezek olyan szépek. Autómárkákban fogalmam sincs sajnos melyik a jó vagy rosszabb. Láttam sokszor ilyen 2 személyes autókat menni, ezeket a piciket, azok is ugyanúgy szolgálnak mint egy normál autó? Mert nekem egy ilyen lenne az álom autóm, 2 személyes zöld autó. :) Lehet hülyeségeket írtam de tényleg nem értek ezekhez és érdeklődnék ti mi alapján vettetek autót? Persze a keret is benne van de gondolom aki gyűjtött eleget annak nem gond. Saját rendszám táblával mi a helyzet? Láttam elég ötletes táblákat, lehet amúgy venni magadnak random táblát vagy általad kiválasztottat is?

2021. jan. 23. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Ami nekem fontos volt:

Ár

Megbízhatóság

Legyen benzines (nem megyek már olyan hosszú távokat, hogy megérje a dízel)

Biztonságos

Max 15 éves legyen

Legyen legalább 80 lóerő

Fogyasztása 8 liter körül álljon meg.

Szín sokadrangú szempont volt.

Így vettem egy 1.4 Jazz-t (2005 év végi) az 1.5 dCi Thalia után. Egyikkel sem nyúltam mellé, mindkét autó szinte csak a kötelezőket kérte/kéri. 22/F

2021. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Használtautó vásárlásnál a szín kb az utolsó szempont...
2021. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.miért használtat vennék?

amúgy ha már veszek autót akkor olyan legyen amilyet szeretnék nem?

Most nem fogok feketét venni amikor van ott zöld is akár mert utolsó szempont.

használtat meg nem biztos hogy akarook venni.

1.kösszii

2021. jan. 23. 09:32
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Felőlem vehetsz újat is, az olyan színű lesz, amilyenben kéred.
2021. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

1. Autót _nem_ a színe miatt veszünk. Persze ha lehet választani (főleg egy szalonban), akkor persze, miért ne, de akkor is érdemes néhány szempontot figyelembe venni.


- a sötét színek soha nem néznek ki tisztán. Addig lesz tiszta, amíg kigurulsz a mosóból, de már a por is csúnyán meglátszik rajta. Ebből a szempontból a metálszürke, a homokszín a leginkább kosztűrő árnyalat.

- a sötét autó nagyon hamar átforrósodik nyáron. Persze lehet klímázni, de az extra fogyasztás, extra környezetterhelés, és idő is, amíg lehűl, addig bizony meleg lesz. Jobb ötlet a világos autó. Kompromisszumként elkezdték az elmúlt kb. 5 évben legalbb a tetőt fehéren hagyni, nyilván az is sokat számít

- Ma az utakon 10 autóból nyolc fekete (vagy nagyon sötét kék), szürke, vagy fehér. Ha más színt választasz, könnyebben megtalálod a parkolóban. Rossz látási viszonyok között is jobban látszódhat.


2. Az autó fenntartási költségei. Új autót hordhatsz márkaszervízbe ma már akár 5-7 évig, ők általában drágán dolgoznak. Az új autó értékvesztése sem indokolható igazából. Ritkább típushoz az alkatrész is drágább (meg a szervizek sem ismerik esetleg). Egyes típusokhoz minden drága, máshoz meg fillérekért van. Ezt is érdemes figyelembe venni.


3. Saját rendszámtábla szerintem felesleges. Hacsak nem nagyon ütős, mint a szolnoki NEKEM-8, senkit nem érdekel. Akkor már költsd valami értelmesebbre a pénzed! A szabály egyébként annyi, hogy minimum 3 betű - 3 szám, max 5 betű - 1 szám, nyilván ékezet nélkül, nincs benne Q, nem kezdődhet akármivel (vannak fenntartott tartományok, pl. az O az oldtimer, E az taxi/fuvarozó, X az pótkocsi, Y lassújármű, U az motor stb), nem lehet trágár, nem lehet bántó a szöveg, amire utal. Pár év múlva egyébként kifutunk a rendszámokból már most bőven az S betűben vagyunk, van a T, V, W és Z. Régen kb. két év volt egy rendszám, de most gyorsabban pörög, tehát lehet, már 8 év múlva új szisztéma jön.


4. A kicsi autó elég lehet, egy barátnőt még be lehet pakolni, meg hátra elfér mindkettőtök retikülje, viszont városban könnyebb parkolni, nem fogyaszt sokat... Viszont pl már egy hétvégére való cuccot nem biztos, hogy magatokkal tudtok vinni. Akkor meg kell egy nagyobb autó, valakitől kölcsönbe - pedig hát épp az önállóság miatt lenne jó a kocsi, nem?


Összegezve: ne önkifejezési eszközként tekints a kocsira, hanem mint használati tárgyra! És a forgalom sem a cukiskodásról fog szólni!

2021. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :)...
2021. jan. 23. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
presztizs alapján, 30 év kapitalizmus kimosta a birka nép agyát, mindenki városi terepjárót akar merg ez az "elvárás"...sajnos a jogosítvány és az intelligencia nem jár kéz a kézben
2021. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon életkorfüggő. Illetve az se mindegy, hányadik autóról beszélünk. Egy 2 év alatti feltehetően béjemvét vesz, és szarik a praktikumra, míg egy idősebb, több vasat leharcolt fószer alaposan megfontolja az igényeit, és aszerint választ.
2021. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami még nem hangzott el. Abból indulj ki, hogy attól hogy megvan a jogsi, még nem azt jelenti, hogy tudsz vezetni. Ezért felesleges új autót venni, erre elég egy 500 ezer-és 1 m közötti is, amíg rutint szerzel.
2021. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kinézet érdekelt mindíg is,nem az hogy mennyire megbízható! :D
2021. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!